Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Koszt podłączenia pod słup telefoniczny


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

Koszt podłączenia pod słup telefoniczny

Witam,

chciałem się dowiedzieć ile wynósł by koszt podłączenia kabla miedzianego pod słup telefoniczny który znajduje się na przeciwko budynku, natomiast pomiędzy domem a słupem znajduje się betonowa droga. 

Jeśli będzie taka konieczność, wyśle link do google maps.

 

Dziękuje z góry i pozdrawiam :).

9 ODPOW. 9

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Koszt podłączenia pod słup telefoniczny

Wszystko zależy od tego kto będzie wykonywać przejście pod drogą, bo inaczej sobie nie wyobrażam. Do tego trzeba pamiętać, że jeśli miałoby to być w jakiejś "kanalizacji" to takie instalacje trzeba robić zgodnie z przepisami np. ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 26 października 2005 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać telekomunikacyjne obiekty budowlane i ich usytuowanie (trzeba sprawdzić, czy nie ma nowszego).


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Koszt podłączenia pod słup telefoniczny

Jeżeli przyłączenie ma się odbyć zgodnie ze wszystkimi zasadami i prawem, to sama dokumentacja to koszt kilku tysiecy złotych plus robocizna i materiały ( to akurat koszt najniższy)


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 227
  • 137
  • 15

Koszt podłączenia pod słup telefoniczny

Dokładnie będzie to raczej dużo kosztowało.Zresztą pisałem Ci już też kiedyś na ten temat w innym wątku 🙂
Anonim

Nie dotyczy

Koszt podłączenia pod słup telefoniczny

Ciekawa sytuacja........jestem ciekawy finału tej sprawy. 

 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 227
  • 137
  • 15

Koszt podłączenia pod słup telefoniczny

No ja tez i to bardzo.Chociaż wątpię że kolega się na to ostatecznie zdecyduje,no jedynie że jest tak bardzo uparty i ma kasę... 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 12
  • 5

Koszt podłączenia pod słup telefoniczny

Tak prawdę powiedziawszy Orange nie realizuje przyłączenia do sieci z podziałem opłat na strony. Całość realizowana jest w ramach zawarcia umowy na świadczenie usług, o ile są możliwośći. Jeżeli odległość między słupem a domem nie jest duża i możliwa byłaby realizacja linii napowietrznej to raczej bezproblemowo. Jeżeli zaś trzeba by było przebijać się pod drogą to tutaj już koszt inwestycji przekroczy raczej opłacalność. Jedyny sposób żeby przekonać się czy jest to wykonalne to zamówienie usługi, np. telefonu stacjonarnego. Jeśli będą możliwości to przyłącze będzie wykonane w ramach umowy.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 4
  • 0

Koszt podłączenia pod słup telefoniczny

Dodam tylko aby potwierdzić że usługa jest darmowa. Nie mam przyłącza kablowego więc zamówiłem telefonicznie podłączenie ze słupa do budynku. Monterzy przyjechali i stwierdzili że nie puszczą mi internetu na tym starym szrocie bo nie wyciągnę na nim nawet 10 Mega a zamówiłem do 80. Dlatego zostanie na tą okoliczność założony zupełnie nowy kabel. Bedzie to nie te do 10 metrów od słupa do domu lecz 200 metrów z centrali do mojego pokoju. Technik zapewnił że będzie to w ramach inwestycji i nic za to nie zapłacę. Dzięki temu będę miał gwarantowane 20 Mega. Lepsze 20,0 w Orange 😄 niż 0,02 w Play 😕


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 3
  • 0

Koszt podłączenia pod słup telefoniczny

Wymiana 200m kabla dla jednego klienta - widać jak się chce to można...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 49
  • 0

Koszt podłączenia pod słup telefoniczny


Szopler napisał(-a):

Wymiana 200m kabla dla jednego klienta - widać jak się chce to można...


Ale to trochę inna sytuacja - tu cała infrastruktura już była, tylko założyli nowy kabel.