Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Konflikt między Orange i Spółdzielnią


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Konflikt między Orange i Spółdzielnią

@jdelorean  Wszystko kwestia projektu. Przecież nie można tego robić wedle uznania. W spółdzielni jest zapewne dział techniczny, który odpowiada za stan instalacji wszelakiej maści. Najlepiej na każdym piętrze wkuć szafkę/skrzynkę podtynkową, połączyć je rurkami Arot (przynajmniej 2) średnicy 50mm w pionie i od każdej z nich puścić 2 rurki peszla do każdego z lokali (już o mniejszym przekroju). Trzeba pamiętać o pilotach (jeśli będzie kilka zakrętów na trasie rurek do mieszkań) i o nawiązaniu do piwnicy czy miejsca wyznaczonego, gdzie schodzą się wszystkie media tak, aby piony miały powiązanie ze wszystkimi dostępnymi usługami.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Konflikt między Orange i Spółdzielnią

@jdelorean  mi się wydaje że najlepszym rozwiązaniem byłaby propozycja kolegi @marder  z wybudowaniem wewnętrznej infrastruktury światłowodowej i późniejszym zabudowaniem jej lekką konstrukcją gips-karton z okienkami rewizyjnymi w miejscach wejść do lokali.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 10
  • 0

Konflikt między Orange i Spółdzielnią

@slav72 Oba rozwiązania są ok, według mnie. Spółdzielnia upiera się przy schowaniu kabli w ścianie, więc z zabudową może być różnie.

 

W każdym wypadku mam już bardziej określony plan działania. Dziękuję za pomoc!


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Konflikt między Orange i Spółdzielnią

@jdelorean Obawiam się że na pierwsze rozwiązanie (podtynkowo) Spółdzielnia nie pójdzie bo to są duże koszty. Trzeba zlecić to firmie zewnętrznej która ogarnia takie tematy i dodatkowo być w kontakcie z wszystkimi operatorami działającymi w Waszym bloku. Pod uwagę należy wziąć jeszcze istniejące kable. Drugie rozwiązanie tańsze lecz aby je zrealizować musi być fizycznie przestrzeń na klatce aby zmieścić rury oraz zabudowę. W każdym razie życzę powodzenia.      

 

PS. Jeśli możesz to wrzuć zdjęcia jak wygląda klatka schodowa. 

Anonim

Nie dotyczy

Konflikt między Orange i Spółdzielnią

A tak z czystej ciekawości czy spółdzielnia jakoś argumentuje swojej stanowisko czy tylko na zasadzie ,,Bo tak!'