Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kilkuletni blok w dużym mieście a jakby na innej planecie....


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Kilkuletni blok w dużym mieście a jakby na innej planecie....

Czytam i czytam komentarze. Część osób ma  obawy, że mieszkając w małych miejscowościach nie będzie prędko światłowodu. Inni się martwią, że długo trwa inwestycja itp. Ja mam przypadek, który nie pasuje do chyba żadnej opisanej tu historii. Warszawa, Woronicza 33 (czyli nie peryferia i blok ma kilka lat). Na mapce https://www.orange.pl/view/mapazasiegu wszystkie budynki w około (nowe ale i nawet te z lat 70tych ubiegłego wieku), mają dostępny światłowód. Miałem nawet ulotki (rok temu) w skrzynce, że "już jest!" (choć na mapce było, że brak) I ......Nic. Przy próbie zamówienia dostaję info "nie można" a dlaczego? "Nie mam takich informacji". W budynku jest 120 mieszkań. Większość młodzi ludzie więc raczej potencjalni klienci. Warunki techniczne też raczej są (jak napisałem do Orange światłowód podłączone wszystkie adresy w około, UPC oferuje na W33 światłowód więc można) Wspólnota nic nie blokuje. Przeciwnie mogłaby pomóc w rozwiązaniu ew. przeszkód (działa prężnie) tylko NIE WIADOMO Z KIM ROZMAWIAĆ. Oficjalnie Orange oferuje mi 20Mbit/s.

Czy ktoś z czytających to forum jest w stanie podpowiedzieć gdzie można uzyskać info jakie są przeszkody w dostępności światłowodu dla tego konkretnego adresu Woronicza 33 ?? Gdzie Wspólnota Mieszkaniowa w imieniu mieszkańców (nie indywidualne zgłoszenie) mogłaby uzyskać takie info.

7 ODPOW. 7

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Kilkuletni blok w dużym mieście a jakby na innej planecie....

@gol70 witaj. W bloku takie macie dostepne internety

Screenshot_20200621_225023.jpg

Mozliwe ze skoro juz jeden operator ma swiatlowod w tej lokalizacji to Orange stwierdzilo ze nie oplaca mu sie tworzyc infrastruktury. Mysle ze kwestia finansowa jest tutaj kluczowa.

Napewno pomoc moze wypelnienie deklaracji https://www.orange.pl/view/sfh

 Im wiecej tym lepiej


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Kilkuletni blok w dużym mieście a jakby na innej planecie....

@byczyn_86dzięki za info ale o tym jaka jest oferta na W33 wiem (napisałem zresztą o tym).

Bez wątpienia kwestia ekonomiczna nie wchodzi tu w grę. W każdym z sąsiednich budynków net oferują UPC, Vectra i Orange. Nawet w tych budynkach z ubiegłego wieku jest światłowód Orange i UPC gdzie mieszkają głównie emeryci, którzy raczej masowi nie korzystają ze światłowodu....

 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Kilkuletni blok w dużym mieście a jakby na innej planecie....

Pierwszy post był długawy więc może podsumuję:

- stosunkowo nowy budynek wielorodzinny (120 mieszkań) w Warszawie - Woronicza 33, nie ma światłowodu Orange i jest systematycznie pomijany w rozbudowie o tą usługę

- wszystkie budynki w około (także te bardzo stare gdzie mieszkają głównie starsi ludzie czyli raczej nie klienci na światłowód) mają światłowód Orange

- sam złożyłem już bardzo dawno (i z mojej wiedzy wielu innych lokatorów także) indywidualne zgłoszenie o światłowód

- Wspólnota Mieszkaniowa chętnie pomogłaby (jeżeli są jakieś przyczyny formalno, techniczne) tylko nie wiemy jaka ta przyczyna jest

PYTANIE: jak ustalić przyczynę takiej izolacji tego konkretnego budynku w instalacji usługi Orange Światłowód (nie innych usług) ?

Chcemy wiedzieć jaka jest przyczyna aby pomóc w rozwiązaniu problemu. Piszę "chcemy" bo nie chodzi o indywidualne zgłoszenia (które z jakiegoś powodu nie są skuteczne) ale działanie jako Wspólnota 120 mieszkań.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Kilkuletni blok w dużym mieście a jakby na innej planecie....

Szansa na wykazanie się któregoś z pracowników Orange na tym forum. Zakładam oczywiście że nikt z przedstawicieli pomarańczowych nie zgłaszał się do Wspólnoty Mieszkaniowej z zamiarem podpisanie Umowy na udostępnienie nieruchomości ? 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Kilkuletni blok w dużym mieście a jakby na innej planecie....

@marder 

Nie wiem co masz na myśli przez "udostępnienie nieruchomości" ale telefon stacjonarny i internet 20Mbit jest oferowany (można zamówić) więc zakładam, że Orange dostęp jako taki posiada. Wspólnota w imieniu grona mieszkańców bardzo chętnie sama wystąpi z wnioskiem tylko:

1. Nie wiadomo w jakim trybie to zrobić (infolinia odsyła tam gdzie wszyscy czyli na stronę do zgłoszeń indywidualnych)

2. Jak jest przyczyna omijania przez lata tej konkretnej nieruchomości z potencjałem na wielu klientów w procesie rozbudowy sieci światłowodowej. Bez poznania tej przyczyny i próby jej zniwelowania pkt.1 nie ma sensu bo możemy pisać do końca świata i jeden dzień dłużej....


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Kilkuletni blok w dużym mieście a jakby na innej planecie....

Spytaj się przedstawiciela Wspólnoty Mieszkaniowej ewentualnie Zarządcy budynku o ile taki jest czy ktoś dzwonił/był z Orange i proponował podpisanie Umowy na udostępnienie nieruchomości w celu budowy sieci FTTH. Mogła być sytuacja że Orange już dawno się kontaktował ale został zbyty i na tym temat się skończył. Jeśli nie było nigdy takiej propozycji ze strony Orange to pozostaje Ci tylko liczyć że ktoś z pracowników którzy tu piszą zainteresuje się tą sprawą. Adres już podałeś to więcej nic zrobić nie możemy. 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 0

Kilkuletni blok w dużym mieście a jakby na innej planecie....

@marder 

Mam potwierdzenie z Zarządu Wspólnoty, że nie było nigdy żadnego kontaktu ze strony Orange (w żadnej sprawie) a tym bardziej blokowania udostępnienia nieruchomości dla FTTH.

Jeżeli ktoś z Orange to czyta to zachęcam. Woronicza 33, zarządca altiplano.pl

Swoją drogą to jest kuriozalne żeby nie było ścieżki zgłaszania w Orange tego typu zapotrzebowań zbiorowych, przez Wspólnoty gdzie są zawsze setki mieszkań, tylko można indywidualnie podbijać jakiś tam licznik w "zaświatach" ....