Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kiedy ten światłowód?

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Kiedy ten światłowód?

W Polsce jest 15 milinów gospodarstw domowych. Są ludzie, którzy mimo roku 2020 nie mają nawet miedzi. Światłowód w całej Polsce to kwestia dwóch, trzech pokoleń. Żadna firma nie ma tyle kasy, ludzi i środków by zrobić to w kilka lat. Orange przez ok 5 lat ma niecałą 1/3 Polski pod kątem ludności. Powierzchniowo dopiero ok 1/10. To potrwa.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Kiedy ten światłowód?

ja sobie zdaję z tego sprawę, ale jakoś są kraje gdzie jest to możliwe...

chociaż podobno mamy statystycznie jeden z najszybszych i przy tym najtańszych dostępów w Europie :catwink: ale czy to prawda nie wiem :catwink: poza tym pomimo iż nie tylko Orange ma swoje włókna ale też inne firmy to nie widać np efektów tych prac na przestrzeni ostatnich 10ciu lat w niektórych miejscach...no ale cóż...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Kiedy ten światłowód?

Podaj jakiś kraj gdzie pokrycie światłowodem jest więcej niż 50%.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Kiedy ten światłowód?

poszukam :cattongue: no ale jeśli dookoła Ciebie ze wszystkich stron są włókna już od x czasu a Ty jesteś wyspą z Neostradą to byś się nie wkurzył ? :cattongue: chcesz to mogę po raz wtóry wrzucić mapkę sytuacyjną :catwink: 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 27
  • 30
  • 2

Kiedy ten światłowód?

Dokładnie, zgadzam się z Tobą w 100%.  U mnie jest bardzo podobnie, mieszkam w mieście, które ma 100 tysięcy mieszkańców a czuję się jakbym mieszkał na wsi. Szczerze mówiąc obecnie to błędne porównanie, ponieważ z tego co tutaj czytam i na stronie uke to na wsi mają już podłączony światłowód.

Na mojej ulicy również dostępna jest tylko miedź, która pamięta prawdopodobnie lata 80. Prędkość na tym łączu to około od 6 do 7 Mb/s. Ciężko się z tego korzysta, a co dopiero jak dołączą się inni domownicy. Aktualnie router jest odłączony i zdecydowałem się na internet LTE od T-mobile z anteną zewnętrzną kierunkową. Prędkości są naprawdę różne, ale nigdy nie schodzi poniżej 15Mb/s. Natomiast ping to tragedia, o graniu online można zapomnieć :smileylol:

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Kiedy ten światłowód?

Wiem że już po raz enty wrzucam ale:

Kolor zielony - obszar gdzie ja mieszkam

Kolor różowy - obszar objęty POPC Orange

Kolor żółty - obszar gdzie włókna mają ISP A i B (pokrywa się z różowym na obszarze gdzie ISP A odpalił klientów przed Orange :cathappy:

 

Planowana data zakończenia inwestycji POPC : 31.07.2020 - źródło: https://www.orange.pl/view/popc zakładka POPC2

także jestem w czarnej D na trójkącie bermudzkim gdzie jest NEO do 20 (faktycznie do 10 bo są stare i słabej jakości kable miedziane). Miasto Zabrze jakby kto był ciekaw :cathappy:

 

Bez tytułu.png


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 194
  • 662
  • 5

Kiedy ten światłowód?

Nic z tym nie zrobisz, u mnie też tak było, dzielą na obszary i tyle. Musisz czekać na kolejny nabór


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 78
  • 1

Kiedy ten światłowód?

Na pewno wyzszy poziom penetracji maja Rumunia czy Szwecja.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 27
  • 30
  • 2

Kiedy ten światłowód?

UKE wystosowało do mnie pismo, w którym oczywiście nie dowiedziałem się niczego przydatnego...

 

 

Bez tytułu.jpg


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Kiedy ten światłowód?

obawiam się że jak ja zacznę pisać, to odpiszą mi tak samo 😛 ale czekam na rozwój wydarzeń...