Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kiedy będzie Światłowód?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Kiedy będzie Światłowód?

Temat przeniesiony z działy "Internet domowy" - moderator Wojciech.

 

Ulica z domkami. 10 metrów od ściany domu mam wasze "światło". Próbując przejść z miedzi na światłowód od dwóch lat słyszę "nie mamy możliwości technicznych". Jakieś to dziwne, bo trzy domy wcześniej jakoś można było zrobić przyłącze. Z tego co wiem to już kilka osób z ulicy zrezygnowało w ogóle z Orange w związku z kiepską infrastrukturą. Wrocław, ul. Dzierżoniowska. A może sam kupię kabelek ze "światłem" i położę od skrzynki sąsiada do swojego domu - będzie szybciej. 

6 ODPOW. 6

Zespół Nasz Orange
  • 2906
  • 10831
  • 64

Kiedy będzie Światłowód?

Witaj na forum. Na podanej ulicy - jak też wspomniałeś - nie ma planów podłączenia Orange Światłowodu. Skorzystaj z formularza i może się uda to zmienić. Więcej tutaj: https://oferty.orange.pl/internet/


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Kiedy będzie Światłowód?

Zaczyna mnie bawić podejście Orange do klientów. Już kilka lat siedzę na :miedzi. Kable już mają swoje lata, awarie zgłaszam co jakiś czas, bo z obiecywanych "Internet domowy do 10 Mb/s" spada co jakiś czas do 4-5Mb, gubi pakiety, pingi skaczą powyżej 200. Może przyłącze trzeba w końcu wymienić? Chociaż nie, dział techniczny twierdzi że jest ok, ale jak przyjeżdża technik to po sprawdzeniu, ustawieniu jakiś magicznych parametrów w centrali, grzebaniu przy słupku prędkość wraca do normy (jakieś 8 do 9Mb). 

Mam propozycję, może kupię Wam światłowód i podepniecie mnie do pętli u kumpla? W sumie drogo mnie nie wyjdzie bo to jakieś 50 metrów od jego pętli do ściany u mnie w domu 🙂

A tak na serio, to chyba czas się rozstać z Orange. Podłączenie pod "światło" - NIE bo NIE, remont (wymiana) miedzi - NIE.

Za co ja mam płacić? Chyba ostatni raz przedłużyłem umowę.

 


Zespół Nasz Orange
  • 2906
  • 10831
  • 64

Kiedy będzie Światłowód?

@wlodek_marek, rozumiemy że możesz być niezadowolony. Niestety nie wszędzie można to zrobić od razu. Na naszym blogu możesz przeczytać jak duża jest to skala. U mnie też to trochę trwało zanim się pojawił światłowód. Obecnie już jest, u Ciebie pewnie też się pojawi.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Kiedy będzie Światłowód?

 - ty tak na serio? Od pięciu lat nie mogę doprosić się remontu przyłącza. A mówienie że "Niestety nie wszędzie można to zrobić od razu", w kontekście podłączenia do światła, zakrawa na jakąś kpinę. Kiedy były kładzione przewody ze światłem od razu było wiadomo że będą problemy bo firma nie robiła w studzienkach żadnych pętli. Wiesz co mnie śmieszy w Waszym podejściu do klienta? Po tym jak były położone nowe przewody był jakiś handlowiec i namawiał ludzi na przechodzenie na światło, tylko zapomniał chyba zapoznać się z informacjami technicznymi bo na Dzierżoniowskiej od numeru 1 do 29 (z wyłączeniem 22) "nie ma możliwości....". A wiesz co jest jeszcze lepsze - blok który stoi na początku ulicy (Świeradowska bodajże 59 do 71) i nowy blok "zamykający" ulicę Dzierżoniowską (Dzierżoniowska 30 i dalej) jakoś maja podłączenie. Ale, to już nie mój problem, jeszcze tylko pół roku i się żegnamy, bez żalu z mojej strony.


Zespół Nasz Orange
  • 2906
  • 10831
  • 64

Kiedy będzie Światłowód?

Widziałem jak wygląda to mniej-więcej na mapie zasięgu. Mam nadzieję że do tego czasu coś się zmieni. Póki co niestety z informacji które mam, brak jest planów obecnie.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Kiedy będzie Światłowód?