Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Karta eSIM na iPhone a przywrócenie starszej wersji systemu

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 96
  • 333
  • 1

Karta eSIM na iPhone a przywrócenie starszej wersji systemu

Cześć!

Mam pytanko, jak wygląda sytuacja dotycząca wymiany karty eSIM na nową eSIM? Zamierzam przetestować iOS 18 i tak się zastanawiam, że jeśli będe chciał wrócić do iOS 17,a karta eSIM może mi się usunąc, to czy będe mógł ją wgrać ponownie do telefonu? Wiem, że w Mój Orange, aby mógł dostać QR karty eSIM, to muszę wpisać kod z sms'a na numer telefonu na którym mam eSIM, tylko problem w tym, że takiego sms'a nie będe mógł odebrać. Czy mozna ustawić w mój Orange, żeby sms przyszedł na inny numer, który jest również w abonamencie który posiadam?

 

 

 

________________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18698
  • 53550
  • 733

Karta eSIM na iPhone a przywrócenie starszej wersji systemu

@Liked2021 zasada jest taka, że jeśli chcesz wymienić kartę eSIM, to musi być możliwość odebrania kodu potwierdzającego wymianę karty eSIM. W innym przypadku, potwierdzenie danych można wykonać w salonie i jeśli zajdzie konieczność, to konsultant po weryfikacji jest w stanie taką wymianę dokonać, czy to na eSIM, czy na tradycyjną SIM (tradycyjna SIM jest płatna). Powyższe informacje dotyczą usług Orange abonament i/lub na kartę.

Samodzielne wymiany kart SIM, czy eSIM można wykonywać w aplikacji FLEX. Tu nie potrzeba żadnych kodów weryfikacyjnych wysyłanych SMS-em. Jeśli masz zastrzeżony PESEL, to wymianę dokonasz tylko po zdjęcia zastrzeżenia.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1546
  • 6687
  • 45

Karta eSIM na iPhone a przywrócenie starszej wersji systemu

Zapoznaj się z postem: Rozwiązano: Powrót z eSIM na zwykłą kartę SIM w Orange Free na kartę - Nasz Orange - 396466

Przed wymianą nie wykasuj karty eSIM, bo bez otrzymania SMS-ów nie będzie możliwa samodzielna wymiana, a z otrzymanego kodu QR nie da się ponownie wgrać karty eSIM.

Czyli na iOS 18 możesz przejść z eSIM na zwykłą kartę SIM a potem możesz wracać na starszą wersję systemu na iPhone. 

Możesz też zmienić numer do potwierdzień. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1546
  • 6687
  • 45

Karta eSIM na iPhone a przywrócenie starszej wersji systemu

Ale zobacz jeszcze:

Q: Do you lose your eSIM when you downgrade from iOS 17 beta to iOS 16?

No, your eSIM will not be erased if you downgrade using the Recovery mode.


How to downgrade from iOS 17 beta to iOS 16 on your iPhone (pocketnow.com)

 

If using the Reset option in the iPhone settings you will be given the option of retaining the eSim or deleting it.

Does a factory reset also delete the eSim? - Apple Community

Wygląda na to, że jeśli wykonasz reset z ustawień iOSa na iPhone to powinieneś móc zachować eSIM. Wydaje się to rozsądne ponieważ byłaby to dość duża pułapka na stracenie numeru.

 

Jeszcze z oficjalnej strony Apple instrukcja: How to erase the eSIM on your iPhone or iPad - Apple Support


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18698
  • 53550
  • 733

Karta eSIM na iPhone a przywrócenie starszej wersji systemu

@Liked2021 zasada jest taka, że jeśli chcesz wymienić kartę eSIM, to musi być możliwość odebrania kodu potwierdzającego wymianę karty eSIM. W innym przypadku, potwierdzenie danych można wykonać w salonie i jeśli zajdzie konieczność, to konsultant po weryfikacji jest w stanie taką wymianę dokonać, czy to na eSIM, czy na tradycyjną SIM (tradycyjna SIM jest płatna). Powyższe informacje dotyczą usług Orange abonament i/lub na kartę.

Samodzielne wymiany kart SIM, czy eSIM można wykonywać w aplikacji FLEX. Tu nie potrzeba żadnych kodów weryfikacyjnych wysyłanych SMS-em. Jeśli masz zastrzeżony PESEL, to wymianę dokonasz tylko po zdjęcia zastrzeżenia.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 96
  • 333
  • 1

Karta eSIM na iPhone a przywrócenie starszej wersji systemu

Witam! 
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Chciałem jeszcze się dopytać o jedną kwestię - ktoś wspomniał że można kody weryfikacyjne przekierować na inny numer telefonu w abonamencie. Czy taką prośbę mogę wykonać przez czat? Druga kwestia - @ketrasaArtur wspomniał, że mogę też pójść do salonu i tam wygenerować nowy eSIM. Czy mogę również zrobić to za pomocą czatu w Mój Orange?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18698
  • 53550
  • 733

Karta eSIM na iPhone a przywrócenie starszej wersji systemu

@Liked2021 kody weryfikacyjne tylko na numer, na którym wymieniana jest karta SIM/eSIM. Nie da się wysłać na inny numer.

Zlecenie wymiany zgłasza się konsultantowi na infolinii, czacie, natomiast kod weryfikacyjny jest wysyłany tylko na numer, na którym jest wymiana.

Nie trzeba kodu weryfikacyjnego, jeśli wymiana jest w salonie, bo weryfikacja jest na dowód.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 96
  • 333
  • 1

Karta eSIM na iPhone a przywrócenie starszej wersji systemu

@ketrasaArtur oki, dzięki wielkie jeszcze raz za odpowiedź 😁

 

Pozdrawiam, M.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 146
  • 752
  • 4

Karta eSIM na iPhone a przywrócenie starszej wersji systemu

Jeśli masz inne urządzenie które ma opcję esima, na czas downgrade'u możesz tego esima przenieść na to drugie urządzenie. A po zakończeniu aktualizacji softu przenieść esima ponownie na iPhona. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32450
  • 36854
  • 1371

Karta eSIM na iPhone a przywrócenie starszej wersji systemu

Ja bym jeszcze uzupełnił, że takie zabawy mogą być płatne. Wyrobienie sim/esim w salonie jest ostatnio płatne w takich sytuacjach.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18698
  • 53550
  • 733

Karta eSIM na iPhone a przywrócenie starszej wersji systemu

@Liked2021 słusznie zauważył @Piotrekk85, więc jeszcze dopiszę. 5 pierwszych wymiana karty SIM/eSIM na eSIM jest bezpłatna. Płatna jest wymiana na SIM. Każda wymiana wiąże się z anulowaniem zastrzeżenia PESEL, jeśli jest zastrzeżony, bo inaczej wymiana nie przejdzie.