Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Powrót z eSIM na zwykłą kartę SIM w Orange Free na kartę

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

Powrót z eSIM na zwykłą kartę SIM w Orange Free na kartę

Cześć,

Mam taryfę Orange Free na kartę i niedawno zakupiłem telefon, który umożliwia mi aktywację eSIM. Chciałem przetestować funkcję eSIM, więc przeszedłem z normalnej karty SIM na eSIM. Teraz jednak chciałbym wrócić do korzystania ze zwykłej, fizycznej karty SIM w Orange Free na kartę.

Gdy aktywowałem kartę eSIM w Orange, konsultant na infolinii powiedział mi, że wystarczy kupić nową kartę SIM za 5 zł i będę mógł bezpłatnie przejść na fizyczną kartę SIM. Niestety, teraz nigdzie nie widzę opcji umożliwiającej taką zmianę z eSIM na zwykłą kartę SIM.

Szukam rozwiązania, jak przejść z eSIM na fizyczną kartę SIM w Orange Free na kartę. Czy ktoś może mi pomóc i wyjaśnić, jak mogę powrócić z eSIM na normalną kartę SIM w Orange Free na kartę? Czy rzeczywiście jest to możliwe i jakie kroki muszę podjąć, aby to zrealizować? Czy ktoś miał podobny problem z eSIM w Orange i udało mu się wrócić do tradycyjnej karty SIM?

Z góry dziękuję za pomoc! Proszę o szczegółowe wskazówki dotyczące zmiany eSIM na fizyczną kartę SIM w Orange Free na kartę.

Pozdrawiam,

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18708
  • 53564
  • 733

Powrót z eSIM na zwykłą kartę SIM w Orange Free na kartę

@v3kropka10 najtaniej to będzie samodzielnie wymienić kartę eSIM na SIM. Kupujesz starter Orange za 5 lub 10 zł, nie może być rejestrowany po zakupie, ani aktywowany przed wymianą.

Zapewnij środki na koncie głównym przed wymianą, bo od razu zostanie pobrana opłata. Przy cenie startera 5 zł, opłata z konta głównego zostanie pobrana w kwocie 10 zł, razem daje 15 zł.

Przed wymianą nie wykasuj karty eSIM, bo bez otrzymania SMS-ów nie będzie możliwa samodzielna wymiana, a z otrzymanego kodu QR nie da się ponownie wgrać karty eSIM.

 

Z dotychczasowej karty SIM wyślij SMS pod bezpłatny numer 80511. W treści wpisz kod PUK starej karty.

Poczekaj na SMS-a z instrukcją.

W odpowiedzi na niego wyślij SMS z danymi z nowej karty SIM: numer telefonu lub numer nowej karty SIM spacja kod PUK

(np. 5xxxxxx 12345678).

Poczekaj na SMS z potwierdzeniem wymiany - otrzymasz je nie później niż w ciągu 24 godzin.

 

Inny sposób wymiany, to salon. W takim przypadku do salonu udaje się osoba, na którą zarejestrowany jest numer i trzeba mieć dowód osobisty. Koszt wymiany 25 zł. Można opłacić w kasie salonu lub opłata zostanie pobrana z konta głównego.

 

Więcej informacji o wymianie karty SIM/eSIM:

https://www.orange.pl/omnibook/samodzielna-wymiana-karty-sim

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2436
  • 10095
  • 91

Powrót z eSIM na zwykłą kartę SIM w Orange Free na kartę

Cześć @v3kropka10 

Jeśli chodzi o wymianę z eSIM na tradycyjną kartę SIM to masz odpowiedz w tym linku https://www.orange.pl/omnibook/karta-esim# w pkt 8 w pytaniu Jak wymienić kartę eSIM na SIM? Skorzystaj z standardowego procesu wymiany SIM. Szczegóły znajdziesz w artykule Karta SIM pkt. 2. Jak wymienić kartę SIM? w tym linku https://www.orange.pl/omnibook/karta-sim#dla-klienta#brak#jak-wymienic-karte-sim

Więcej informacji masz w powyższych linkach

Pozdrawiam 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

Powrót z eSIM na zwykłą kartę SIM w Orange Free na kartę

Z tego, co wynika z informacji dostępnych na stronach Orange, wymiana karty eSIM na tradycyjną kartę SIM nie jest darmowa, jak to sugerował konsultant. Okazuje się, że operacja ta wiąże się z kosztem 15 zł. Czyli rozumiem, że zostałem wprowadzony w błąd przez konsultanta, który informował mnie, że wymiana jest bezpłatna.

Oto szczegóły, które znalazłem:

  1. Wymiana eSIM na SIM: Można to zrobić w serwisie Mój Orange, w salonie Orange lub kontaktując się z infolinią.
  2. Koszty wymiany: Wymiana karty eSIM na tradycyjną kartę SIM kosztuje 15 zł. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy urządzenie z kartą eSIM uległo uszkodzeniu – wtedy wymiana na tradycyjną kartę SIM jest bezpłatna, jeśli zostanie przeprowadzona w punkcie sprzedaży Orange.

Podsumowanie dla przyszłych użytkowników szukających informacji

Dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad przejściem z tradycyjnej karty SIM na eSIM w Orange Free na kartę: warto być świadomym, że powrót do fizycznej karty SIM może wiązać się z dodatkowymi kosztami. Przechodzenie z eSIM na zwykłą kartę SIM kosztuje 15 zł, chyba że urządzenie z eSIM ulegnie uszkodzeniu, wtedy wymiana może być bezpłatna, jeśli zostanie zrealizowana w punkcie sprzedaży Orange.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18708
  • 53564
  • 733

Powrót z eSIM na zwykłą kartę SIM w Orange Free na kartę

@v3kropka10 najtaniej to będzie samodzielnie wymienić kartę eSIM na SIM. Kupujesz starter Orange za 5 lub 10 zł, nie może być rejestrowany po zakupie, ani aktywowany przed wymianą.

Zapewnij środki na koncie głównym przed wymianą, bo od razu zostanie pobrana opłata. Przy cenie startera 5 zł, opłata z konta głównego zostanie pobrana w kwocie 10 zł, razem daje 15 zł.

Przed wymianą nie wykasuj karty eSIM, bo bez otrzymania SMS-ów nie będzie możliwa samodzielna wymiana, a z otrzymanego kodu QR nie da się ponownie wgrać karty eSIM.

 

Z dotychczasowej karty SIM wyślij SMS pod bezpłatny numer 80511. W treści wpisz kod PUK starej karty.

Poczekaj na SMS-a z instrukcją.

W odpowiedzi na niego wyślij SMS z danymi z nowej karty SIM: numer telefonu lub numer nowej karty SIM spacja kod PUK

(np. 5xxxxxx 12345678).

Poczekaj na SMS z potwierdzeniem wymiany - otrzymasz je nie później niż w ciągu 24 godzin.

 

Inny sposób wymiany, to salon. W takim przypadku do salonu udaje się osoba, na którą zarejestrowany jest numer i trzeba mieć dowód osobisty. Koszt wymiany 25 zł. Można opłacić w kasie salonu lub opłata zostanie pobrana z konta głównego.

 

Więcej informacji o wymianie karty SIM/eSIM:

https://www.orange.pl/omnibook/samodzielna-wymiana-karty-sim


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

Powrót z eSIM na zwykłą kartę SIM w Orange Free na kartę

Dziękuję za szczegółowe wyjaśnienie i pomocne informacje dotyczące samodzielnej wymiany karty eSIM na SIM. Chciałbym jednak podkreślić, że konsultanci na infolinii wprowadzili mnie w błąd, mówiąc, że powrót do tradycyjnej karty SIM z eSIM jest darmowy. Gdybym wiedział od początku, że wymiana karty eSIM na SIM kosztuje 15 zł, prawdopodobnie nie zdecydowałbym się na aktywację eSIM tylko dla testów. Uważam, że jest to nieuczciwe wobec klientów.

Twoja wiadomość wyjaśnia, że najtaniej jest samodzielnie wymienić kartę eSIM na SIM, kupując starter Orange za 5 lub 10 zł, a następnie przeprowadzając wymianę z pomocą SMS-ów. Jednakże, jak wynika z twojej odpowiedzi, całkowity koszt wynosi 15 zł, gdyż pobierana jest dodatkowa opłata z konta głównego. W salonie koszt wymiany to aż 25 zł. To jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że konsultanci wprowadzają ludzi w błąd, co jest nie fair.

Chciałbym, aby ta informacja była przydatna dla innych użytkowników, którzy rozważają przejście na eSIM. Powinni być świadomi, że powrót do tradycyjnej karty SIM może wiązać się z dodatkowymi kosztami, mimo wcześniejszych zapewnień konsultantów o darmowości tej operacji.

Dodatkowo, chciałbym przestrzec innych użytkowników telefonu OnePlus 12 przed aktywacją eSIM. Na tym modelu, usługa VoLTE (rozmowy po sieci 5G oraz jednoczesne korzystanie z internetu) nie działa poprawnie. W trakcie wykonywania komendy "ping jakaś_domena -t" na Windowsie, podczas odbierania połączeń, zauważyłem straty pakietów i wzrost pingu. Sugeruje to, że coś zostało źle zaimplementowane lub wymaga dodatkowej uwagi.

Podsumowując, nie polecam przechodzenia z tradycyjnej karty SIM na eSIM w Orange, ponieważ może to wiązać się z nieprzewidzianymi kosztami i problemami technicznymi. Mam nadzieję, że te informacje będą pomocne dla wszystkich rozważających taką zmianę.

Pozdrawiam,

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18708
  • 53564
  • 733

Powrót z eSIM na zwykłą kartę SIM w Orange Free na kartę

@v3kropka10 to jeszcze dodam, że najlepiej testy robić na dodatkowym starterze. Przejście na eSIM jest bezpłatne, a później na numerze testowym nie trzeba wracać do standardowej karty SIM. W przypadku, jak takie testy robimhnna głównym numerze, to jeśli chcemy wrócić do standardowej karty SIM, trzeba liczyć się z dodatkowymi opłatami.

Na nowym startera można aktywować pakiet NL na miesiąc czasu, SMS o treści START na numer 814.