Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kamionka, Paseczno. Czy to Orange Światłowód?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Kamionka, Paseczno. Czy to Orange Światłowód?

Cześć,

Kilka tygodni temu dostałem informacje od sołtysa, że Orange będzie realizowało na.mojej ulicy inwestycję związana z instalacją światłowodu. Przedwczoraj czyli 14.03 na słupach na mojej ulicy pojawił się kabel i skrzynki, zdjęcie jednej z nich wstawiam w załączniku. Pytanie czy po zdjęciu można rozpoznać czy jest to światłowód od Orange? Bo gdy dzwoniłem na infolinię to mówili mi, że na razie nie mają w planach inwestycji w tym rejonie dlatego trochę nie rozumiem o co chodzi.

20230315_230503.jpg

 

 

 

_____________________

*Doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

8 ODPOW. 8

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 73
  • 0

Czy to Orange Światłowód?

Mam światłowód od Orange i na skrzynce koło domu też jest napis OSD , więc to chyba Orange.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Czy to Orange Światłowód?

sieć budowana przez Światłowód Inwestycje, spółka należąca do Orange, jest to wytwór jako operator infrastrukturalny.
przy okazji poczytaj sobie to
https://nasz.orange.pl/t5/Inne/dop%C5%82ata-za-internet-dostarczany-na-sieci-innego-dostawcy-4-99-z%...

 

tak się dyma 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Czy to Orange Światłowód?

Dobrze wiedzieć, że Orange stosuje takie praktyki. A wiesz może czy w takim razie Światłowód mogę wziąć tylko z Orange czy mogę brać też od innych operatorów i po prostu mnie podłączą do tej inwestycji? I czy wtedy też dochodzą jakieś dodatkowe opłaty?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Czy to Orange Światłowód?

@Rexim Według oznaczenia to inwestycja Orange. Podaj miejscowość i ulicę, może cos znajdziemy.

Jeśli budowa jest ze środków własnych to nie ma obowiązku (przynajmniej Orange) udostępniania sieci innym operatorom...


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2319
  • 9662
  • 82

Czy to Orange Światłowód?

Hej @Rexim 

Jeżeli to będzie budowane infrastruktura przez Światłowód Inwestycje to może z Orange brać usługę albo z innych sieci którym operator hurtowy Światłowód Inwestycję udostępnia infrastrukturę podsyłam linka Z kim współpracujemy https://swiatlowodinwestycje.pl/

Szczerze to polecam światłowód od Orange mam go od prawie roku i działa rewelacyjnie. Nie mam żadnych zastrzeżeń.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Kamionka, Paseczno. Czy to Orange Światłowód?

Kamionka (mazowieckie, piaseczyński, Piaseczno) Halin 11A

 

 

@Pablo5 okej, czyli jeżeli jest to inwestycja realizowana przez Światłowód Inwestycje to znaczy, że mogę usługę kupić u różnych dostawców np. Orange, T-Mobile, UPC, tak?

 

 

 

________________

*Scaliłem wpisy - moderator Wojciech.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Kamionka, Paseczno. Czy to Orange Światłowód?

@Rexim Inwestycja Orange. Wszystko na to wskazuje 🙂 Tylko najprawdopodobniej własna i to początek, dlatego nie ma informacji. Powpisuj na stronie Mapa zasięgu Orange | Orange Polska kilka adresów z Północnej i Lasek Sosnowy (przy Twojej ulicy) i się dowiesz...

Zobacz u sąsiadów, którzy mają już światłowód czy na stronach innych operatorów są w zasięgu, a sam sprawdzisz, czy i Ty będziesz 😉

To jeszcze podpowiem. Przejdź się po okolicy i zerknij na technikę i wygląd oznaczenia owych puszek OSD i na ich numerację. Musi być jakaś analogia i logika 🙂 

Pokombinuj sam, bo jesteś na miejscu i możesz porównywać...Np skąd lecą kable zasilające Twoją ulice i z czyimi się wiążą...

Znam Piaseczno i tam SI jest niewiele-przeważnie to inwestycje Orange

Co mi jeszcze do głowy przyszło? Złap tych monterów i sam spytaj, a przy okazji zweryfikuj, czy Twój adres się "załapał". Jak nie, to jest czas jeszcze się zgłosić...


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2319
  • 9662
  • 82

Kamionka, Paseczno. Czy to Orange Światłowód?

Tak Tam na stronie co ci przesłałem masz informacje z kim Światłowód Inwestycje współpracuje jest tam Orange i inni operatorzy 🙂