Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kabaret I Żart


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 4
  • 0

Kabaret I Żart

Witam chciałbym opisać jak absurd prowadzi Orange.
Witam,mam internet Orange Free Dom Pro i wszystko fajnie by sie wydawało?
No tak wydawało by się.
Przyjdźmy do rzeczy od jakiegoś dłuższego czasu mam problem z internetem.
Jaki ?
No taki, mam pełny zasięg posiadam antenę zewnętrzna na paśmie 1800 na którym najlepszy zasięg w lini prostej do odbiornika mam 1 km.
Można powiedzieć to pewnie masz dobre osiągi.

No własnie nie internet na poziomie 1Mb/s jeszcze jak jest dobrze wysyłanie 2Mb/s ping 3200 ok albo nie raz nawet nie pokazuje ani prędkośći ani dow/upl.

Dzwoniąć do BOK tłumaczą sie że to przez to że sieć jest obciązona a dokładnie odbiornik, i żeby z lte przejść na odbiór 3G.

Dobra jest przeciążona załóżmy czysto tero-teczynie że tak jest no to każdy powinien zrobić tak hmm jest obciążona to powiniśmy z Tym coś zrobić może powiekszyć ilośc odbiorócw na jeden odbiornik.

A nie coraz więcej podpisywać umów z klientami i puszczać ich na ten sam przekaźnik bo z dnia na dzien jest coraz gorzej.

Powiecie ale przecież możesz wziąć internet stacjonarny.
Otóż nie bo nie ma tutaj rezerwy żeby się podpiąć a na pisma do Orange żeby zrobili przyłącz dostałem odzew że sie nie opłaca ciągnąć,a było pisane to 7 lat temu od tego czasu nadal nic nie Tylko ja tutaj nie mam pociagnietego kabla stacjonarnego do domu.

Nie rozumiem polityki Orange.Idą na sztuki czy na jakoś?

Bo mamy 21 wiek tak ?
Internet to taka podstawa można powiedzieć nie chodzi żeby nie wiadomo jak chodził żeby mył ultra szybki jak światłowód. Tylko o To żeby był i jego opoźnienia nie były na poziomie 3000m/s i umowa jak zwykle jest podpisana DO prędkości czyli nic na to nie poradzimy powie BOK.

Tylko że jakieś 5 miesiecy Temu internet był na poziomie 54 Mb/sa wysył danych ok 40-30 Mb/s i ping na speedtest pokazywał od 19-20 i w miare był stały w grach czy na Teamspeak czy innych komunikatorach.

Co teraz sie stało podpisują umowy a sieci nie ulepszają ?

Rozumiem działa=należy się ale tutaj jest nie działa i tak się kasa należy no coś Mi sie wydaje nie tak.

Dane:
Miejsowość:Limanowa
Router:huawei b315s-22
Antena:dualna pasmo 1800Mh jak i wyże i niższe.

Komputer łączony przez Kabel.
Długość kabla do anteny to ok 3 m więc stray są znikome.

Na koniec wspomnę że internet telefoniczny działa równie kiepsko jak ten mobilny.
Nie zatrzymujmy się w erze kamienia Łupanego mamy 21 wiek.




 

12 ODPOW. 12

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Kabaret I Żart

Oferty Orange Freedom Pro zostały już dawno wypowiedziane wszystkim klientów, którzy je posiadali. Technologii CDMA już nie ma w Orange.

Co do reszty, korzystasz z częstotliwości która nie w każdej lokalizacji jest dobra. Internet mobilny nie jest z gumy. Jeśli korzystasz z anteny do pasma 1800MHz nie obsługującej LTE, to takie spadki mogą wynikać z tzw. refarmingu pasma i zamiany wykorzystania tej częstotliwości z UMTS na potrzeby LTE.

Router jest kategorii 4, więc nie wspiera wszystkich agregacji dostępnych w Orange. Nie wiem czy jest sens kupowania czy wymiany innych sprzętów, tu najlepiej popytać po sąsiadach lub sprawdzić na jakimś smartfonie (który zwykle ma większą kategorię LTE niż sporo routerów).

Twoja miejscowość jest rejonem turystycznym co niestety powoduje okresowe obciążenie sieci.

Z tego co mi wiadomo, Orange od lat w okolicy planuje budowę nowych nadajników co kończy się zwykle protestami https://limanowa.in/aktualnosci/powstana-dwie-wieze-mieszkancy-przeciwni/18790

Co do internetu stacjonarnego, nie wiem czy Twój adres łapie się na POPC (do sprawdzenia np. tutaj https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/ ), jak czytam newsy związane z telekomunikacją to jednak Twoja miejscowość to głównie słynie z protestów na wszystko. Więc mamy XXI wiek i mamy tez demokrację, większość widocznie nie chce zdobyczy techniki.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 4
  • 0

Kabaret I Żart

A nie to tutaj akurat pomyłka to internet LTE jest.
To jak to jest 3 miesiace temu było dobrze wszystko na tym samym sprzęcie na tej samej antenie?
Nic nie było zmienianie ?
Telefon sprawdzić na telefonie to jak złapie H+ to cud jesli wyjdę na dach i wyciągne ręke do nieba to może złapie i wtedy prędkości to jakies marne kb/s.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Kabaret I Żart

Podejrzewam, że Orange wiele ale na procedury administracyjne wiele nie poradzi. Na BOK możesz ew. sprawdzić czy są plany postawienia nowych nadajników. A radzę jednak pogadać z sąsiadami i zmobilizować lokalne media/samorząd. Mam rodzinkę koło Ciebie i nawet w lato jest czasami kiepsko, a teraz sezon to pewnie wszystko leci na łeb na szyję.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 4
  • 0

Kabaret I Żart

Mogę na takiej podstawie że nie mam nie kiedy nawet dostępu internetu ani prędkości zerwać umowę ? 
Dostało mi do końca umowy 3 miesiące to 3 miesiące pieniędzy w błoto.

W Tym problem że sąsiedzi to stare pokolenie im internet nie potrzebny:"a na co to komu"

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Kabaret I Żart

Okej, ale nie masz jakiś sąsiadów co wynajmują domy turystom itp itd? Ew. może łapiesz się na POPC? sprawdzałeś swój adres (wyżej dałem linka).

Co do zerwania umowy, kilka miesięcy temu bym napisał że nie ma szans. Jednak ostatnio UKE wydał rekomendację operatorom by analizować dokładniej sprawy o ile problemy z zasięgiem pokrywają się z adresem zamieszkania (zakładam że tak u Ciebie jest). Musisz napisać reklamację, opisać sprawę, ale decyzję ciężko przewidzieć.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 4
  • 0

Kabaret I Żart

70 zł za takie coś ? speedtest.png


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Kabaret I Żart

A nie masz smartfonu jakiegoś? próbowałeś przełożyć sim?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 4
  • 0

Kabaret I Żart

tak to samo jest co na routerzezasieg.pngxD.png


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Kabaret I Żart

A nie masz przypadkiem lejka?