Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jakość internetu po infrastrukurze innego operatora


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 35
  • 0

Jakość internetu po infrastrukurze innego operatora

Hej,

 

Czy jakość internetu różni się w przypadku, w którym inny operator korzysta z infrastruktury innego operatora ? Chodzi mi o bsa.

7 ODPOW. 7

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Jakość internetu po infrastrukurze innego operatora

@melvin zerknij na temat:

https://nasz.orange.pl/t5/Inne/Porównanie-oferty-z-konkurencją/td-p/138252

Pewnie znajdziesz interesującą Cię informacje 😉


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 35
  • 0

Jakość internetu po infrastrukurze innego operatora

Przeglądałem ten temat jest tyle stron ze nie mam trochę na to czasu :catsad:

 

Poprosilbym o odpowiedz w tym temacie 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jakość internetu po infrastrukurze innego operatora

Jakie parametry uznasz jako jakość? No chyba nie o słynną "jakość pingu" Ci chodzi?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 35
  • 0

Jakość internetu po infrastrukurze innego operatora

Chodzi mi ogólnie czy czymś się różni taki internet.


Czy to prędkość, czy to Ping jeden grzyb


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Jakość internetu po infrastrukurze innego operatora

@melvin to co czytam na forum, to podobno konkurencja lepszej jakości dostarcza internet na łączach Orange.

Sam nie sprawdzę, bo Orange u mnie dostarcza tylko Neostradę do 10Mbit/s, natomiast światłowód mam od firmy lokalnej.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jakość internetu po infrastrukurze innego operatora

Tak naprawdę ciężko odpowiedzieć na dziś na to pytanie.
Każdy operator może zastosować inny wariant BSA pod konkretnym adresem. Ogólnie o możliwych opcjach technicznych możesz poczytać na wiki https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitstream_Access w części Rozwiązane techniczne.

Druga kwestia to mało rozreklamowane usługi BSA. W Polsce jeśli ktoś pamięta lata 200x miały złą sławę. TELE2 które swoim telemarketingiem naciągało staruszków choć jakościowo było na ówczesne czasy całkiem dobre. Netia która stawiała na jakość, jednak marka "Drops" i ograniczenie obsługi zgłoszeń technicznych - efekt był mizerny.

W zależności od modelu BSA - za część odpowiada operator z którym podpisujesz umowę, za część Orange. Musisz też mieć w głowie, że taki alternatywny operator za każde niezasadne wezwanie technika musi Orange zapłacić 150 zł (co nie zawsze przenoszone jest na klientów). Więc tacy alternatywni operatorzy zgłoszenia techniczną chcą przede wszystkim rozwiązywać zdalnie - co może wydawać się dziwne względem podejścia Orange które do wszystkiego prawie wysyła techników w teren.

Przeciętnych Kowalskich nie interesuje technologia.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 35
  • 0

Jakość internetu po infrastrukurze innego operatora

W moim przypadku jedna z wazniejszych rzeczy będzie sławny na tym forum "routing", wysyłanie / pobieranie plikow z duzymi predkosciami i mozliwie najnizsze opoznienia za granice i w polsce.

 

Niedługo skończą budować u mnie światło więc bede brać nielojalke od orange, ale tez najlepiej jeszcze 2 operatora.

 

Mieszkam w Warszawie, jeśli by to miało pomóc, a światło robione w ramach popc2 :catvery-happy::catvery-happy: