Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak zainteresować Orange dorejonizowaniem po odmowie?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 605
  • 1557
  • 3

Jak zainteresować Orange dorejonizowaniem po odmowie?

z nowości wiec.

 

E-Cho z Choszczna wzięło sobie obszary po tym jak to sobie Światłowód Otwarty zrezygnował..

 

5.32.14.a

KPOD.05.02-IW.06-0115/23

E-CHO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

13 442 812,28

5.32.14.b

KPOD.05.02-IW.06-0217/23

E-CHO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

20 995 960,53

5.32.03.00

KPOD.05.02-IW.06-0244/23

E-CHO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

22 116 918,25

 

oraz obszary z FERC - dwa w zachodniopomorskim i jeden w lubuskim.

 

Dla zainteresowanych FERC lubuskie

5.08.01.a LUBUSKIE

 

oraz zachodniopomorskie 5.32.02.00 oraz dokładnie zachodniopomorskie 5.32.12.00

 

W sumie z KPO niby ten mały provider miałby robić 3 obszary z KPO i  sumie 3 obszary z FERC.

 

No i dochodzimy do Clue.

 

Patrząc na mapkę działalności operatora lokalnego widzę powiatr choszczeński drawieński i tak dalej - powiaty choszczeński drawieński...od wschodu i południa maja innego większego ale i tez lokalnego Asta-Net, ktory nota bene tez ma sukcesy w KPO i FERC.

 

No i zastanawiałem sie ze w zasadzie zapisywać sie w konkursach czy  przetargach można na wszystko bo pisz pan, biurwa w CPPC sukcesu chce.

 

Tymczasem rzeczywistosc jest taka ze ...

 

co bylo logiczne, bo to im przylega do sieci i najmniejsze koszty beda. Uzupelni ich biznesowo. A lubuskie to wyspa, gdzie nie byli obecni i zapewne ej, bierzemy ....potem policzyli i ej, ale to bez ekonomicznego sensu. Podobnie jak te obszary z KPO w zachodniopomorskim. To sa moje przypuszczenia.

 

Zeby ich nie szkalowac ani nie naruszac dobr - przyjmijmy ze na dzis jes tto co oni podaja na stronie - robia z FERC nr 5.32.02.00 i nie ma nicc o tym czy zrezygnowali czy nie z 3 obszarow KPO i jednego FERC.

 

Wiecie co w tym najlepsze? Ze po tym jak zrezygnował światłowód otwarty to wyzerowano terminy.

 

O tym ze oni ewentualnie nie beda robic projektu bez zadnych konsekwencji finansowych dla providera musza formalnie poinformować CPPC 90 dni roboczych od terminu pierwszego kamienia milowego.

 

Ten wypada im podobno w dniu 30.09.2025.

 

Wiec to ze ja ponad rok wcześniej wiem, ze sieci nie będzie budowanej to spokojnie, biurwunia w CPPC maa czas na planowanie, nagród jubileuszowych odbieranie.

 

Oficjalnie wiec gdzieś w styczniu 2026 po świętach (!!!) sic !!! i zasłużonych urlopach biurwa w CPPC jesli jeszcze bedzie istnial - dowie sie o tym ze te szampany, i nagrody celowe za uratowanie KPO i FERC po pierwszej odmowie duzych operatorow to...no wicie rozumicie towarzysze, wyszlo jak zwykle. No ale przeciez wiadomo, kroliczka nalezy gonic a nie zlapac go... a w 2026 to pewnie bedzie nowwy dyrektor, nowi ludze, paanie, to nie my , to poprzednicy byli.

 

No wiec teraz na nowy rok 2026 potrojny koniaczek, stac nas przeciez, nie..i on oparty jest o 3 instytucje.

 

A sieci jak nie ma tak nie bedzie, ale konkursik moze oglosimy, nowe etaty sie przydadza kolegom, prawda?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 186
  • 654
  • 0

jak zainteresowac Orange dorejonizowaniem po odmowie?

@impetiginisatio  jeżeli sieć jest budowana, że środków publicznych to zazwyczaj będzie działać na niej kilku operatorów. Zgłoś zapotrzebowanie na internet.gov.pl. Spróbuj też skontaktować się z innymi dostawcami, którzy świadczą usługi na pobliskich liniach. Może to coś pomoże.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 605
  • 1557
  • 3

jak zainteresowac Orange dorejonizowaniem po odmowie?

nie wiem, moz wyrazilem sie nieprecyzyzjnie. siec formalnie jest budowana z KPO ale realnie nie ma zadnej budowy i najprawdopodobniej nie bedzie. Czy provider cos renegocjuje z CPPC to nie wiem.

Lokalizacja o ktora mi chodzi jest w KPO i ma status planowany. Z telefonu do CPPC wynika, ze operator/inwestor/beneficjent dotacji  ma w ciagu 90 dni roboczych od pierwszego kamienia milowego zareportowac stan budowy sieci celem odbioru pierwszej transzy dotacji. Wiec jesli Echo sie rozmyslilo to 30.09.2025 moga o tym najwczesniej poindformowac CPPC a najpozniej w styczniu 2026. Do tego czasu formalnie jest planowane. formalnie potem budowane wszystko w porzadku.

 

Wiem od dwoch tygodni ze maja ochote wycofac sie z wszystkich projektow KPO i z 2 FERC (z trzech). Na swojej stronie internetowej opublikowali inwestycje w jeden z FERC, tego, ktory bezposrednio przylegal do ich obszaru dzialalnosci.

 

Te KPO to wyspy gdzie ich nie bylo. Zwlaszcza w lubuskim. To zee oni odpuszczaja to mnie nie dziwi. Dziwio mnie indolencja biurw z CPPC ze sprawe zepsuli i nic sie nie stalo. Pensyjki i premie wplywaja na czas.

 

A po tym to CPPC powinno byc rozwiazane a dyrekcja z zarzutami o indolencje urzuednicza i spowodowanie szkody wielkich rozmiarow. Ale nie zapominajmy ze to PL wiec beda awanse, premie, nagrody, jubileusze i nowe planowania. Kroliczka trzeba gonic, siec trzeba planowac a nie budowac.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13868
  • 57039
  • 684

Problem z Dorejonizowaniem

@impetiginisatio  życie...jak w "Misiu"


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 605
  • 1557
  • 3

Jak zainteresować Orange dorejonizowaniem po odmowie?

niby tak, ale dopoki formalnie jest w budowie, to urzedactwo w CPPC spokojnie sobie pensje bierze i mozna nawet szkolenie dla beneficjentow zrobic, za otrganizacje szkolenia premie i nagrody przytulic.

 

przeciez oni doskonale wiedza, ze ztadna siec nie powstanie, jesli nie jest budowana juz teraz, no ale im pozniej sie dowiedza, tym pozniej beda sie martwioc a dopoki formalnmie trwa w budowie, to premie, nagrody... zycie jak  Madrycie.

 

A dopoki formalnie jes tinwestycja z KPO to nie wejdzie tam Swiatlowod £Inwestycje wiec nie ma sensu do nich pisac...