Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak wymusić, aby operator poprawił konfigurację nadajników?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18441
  • 52721
  • 710

Jak wymusić, aby operator poprawił konfigurację nadajników?

Od około roku, może półtora działa nowy nadajnik w okolicy mojej pracy. Bardzo się cieszyłem, że powstał nowy nadajnik, bateria zdecydowanie dłużej trzyma, zasięg nawet w halach się poprawił. Obecnie zakład mieści się na styku sygnału z dwóch nadajników. Przez ponad rok wszystko ładnie pięknie działało, aż do pewnego momentu. Około 3 miesiące temu zaczęły się problemy z połączeniami głosowymi. Wystarczy się przemieścić podczas rozmowy z jednego końca zakładu na drugi i ja już nie słyszę rozmówcy, albo rozmówca mnie. Zasięg w tym czasie jest na full. Sprawa wielokrotnie zgłaszana, a odpowiedzi jakie otrzymuję, to że następuje przełączanie między dwoma nadajnikami. Z tego powodu występują problemy w trakcie trwania rozmowy. Tylko jak podaję, że wcześniej takiego problemu nie było, to odpowiadają, że konfiguracja nadajników jest prawidłowa i nic więcej nie mogą zrobić. Najciekawsza sprawa, że ten problem występuje również u innych użytkowników korzystających z usług Orange na terenie zakładu. Zdarzają mi się podróże, nawet na spore odległości, ale przemierzając kilometry nie spotkałem się, aby w trakcie rozmowy i przełączania między nadajnikami nie słyszał rozmówcy, albo rozmówca nie. Tu w miejscu pracy problem występuje nagminnie. Wystarczy przemieścić się o 50 metrów i już zaczynają się problemy w trakcie rozmowy głosowej. Dodam, że nadajniki według konsultantów nie są przeciążone.

22 ODPOW. 22

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3218
  • 7483
  • 136

Jak wymusić, aby operator poprawił konfigurację nadajników?

Też mam podobny problem. Konfiguracja tragedia, można powiedzieć, że ktoś nie przeprowadza optymalizacji.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18441
  • 52721
  • 710

Jak wymusić, aby operator poprawił konfigurację nadajników?

@Ron tylko jak udowodnić technikom Orange lub NetWorks!, że nadajniki źle przejmują między sobą ruch. Taka sytuacja występuje tylko w jednej lokalizacji. U siebie w mieście też mam ułożenie chałupkli pomiędzy dwoma nadajnikami, a problem nie występuje.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3218
  • 7483
  • 136

Jak wymusić, aby operator poprawił konfigurację nadajników?

Ja mam tak w miejscu zamieszkania. Nadajnik z nadajnika a do tego słaby zasięg z powodu trzymania sie określonego pasma. Musiałem zmienić sieć. 😑


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18441
  • 52721
  • 710

Jak wymusić, aby operator poprawił konfigurację nadajników?

@Ron dzięki, podsunąłeś mi pomysł. Trzeba sprawdzić, jak magenta działa na tych nadajnikach. Jutro będę w salonie, to zaopatrzę siew odpowiednią kartę SIM. Zielony odpada, bo praktycznie brak zasięgu, a fioletu nie chcę, ze względu na roaming krajowy, co utrudnia, czasem ułatwia korzystanie z urządzeń mobilnych.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3218
  • 7483
  • 136

Jak wymusić, aby operator poprawił konfigurację nadajników?

Dobry pomysł ze sprawdzeniem magenty, bo to ta sama lokalizacja. 🙂 Tylko nie koniecznie jeśli chodzi o pasma i konfigurację. Z tego co pamiętam pod tym względem następuje powolny rozwód, szczególnie w LTE.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 87
  • 0

Jak wymusić, aby operator poprawił konfigurację nadajników?

U nas stawiali fioletowy maszt i technicy twierdzili że sami będą nie będą udostępniać tak że z tym rozwodem to chyba prawda.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18441
  • 52721
  • 710

Jak wymusić, aby operator poprawił konfigurację nadajników?

@Piotrk69 fioletowy na pewno będzie się rozdzielał. Porzucił już zielonego. Tu chodzi o rozdzielenie magenta z Orange. Dla tych dwóch operatorów działa firma NetWorks! i o rozdzieleniu już słychać od kilku lat, a jakoś dalej wspólnie działają.

Anonim

Nie dotyczy

Jak wymusić, aby operator poprawił konfigurację nadajników?

@ketrasaArtur  co innego w otwartym terenie, co innego na hali, więc takie problemy z połączeniami będą, bo hala jak blaszana to wzmacnia te szkodliwe dla połączeń nakładanie się fal, jeszcze jak tam sporo maszyn elektrycznych to masakra. Więc co do tematu, tu konfiguracja nadajników niewiele da, twój przypadek jest szczególny.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18441
  • 52721
  • 710

Jak wymusić, aby operator poprawił konfigurację nadajników?

@Anonim jest właśnie odwrotnie. W halach ten problem nie występuje, natomiast na otwartym terenie nagminnie. Wystarczy się przemieścić z jednego końca zakładu na drugi i już są problemy w trakcie trwania połączenia. Taka sytuacja zawsze występuje na otwartym terenie.