Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak wyłaczyć VoLTE na iPhonie 12 Pro


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Jak wyłaczyć VoLTE na iPhonie 12 Pro

@bezaikropka tak prawdę powiedziawszy, to obie strony muszą ze sobą współpracować, aby poprawnie funkcjonowały usługi. Najlepiej taką prośbę skierować do Orange jak i do Apple. Uważam, że jest to wykonalne, ale wszystko zależy od osób decyzyjny i dogadania się miedzy sobą.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 28
  • 0

Jak wyłaczyć VoLTE na iPhonie 12 Pro

Kiedyś odbywało się to inaczej na tym forum, pamiętam kilka lat temu był temat żeby zmienić ikonkę w iPhone z 4G na LTE,  na forum pojawiał się moderator zgłaszał to do działu technicznego i odpowiadał w temacie czy temat da się załatwić ( jak widać dało się załatwić  ). Orange ściśle współpracuje z Apple więc mają możliwość zgłaszania również swoich pomysłów w oprogramowaniu które dotyczą np. ustawień sieciowych. Ze swojego doświadczenia i działalności na innych forach wiem że akurat Orange jest najlepiej dostosowaną siecią w Polsce do produktów z nadgryzionym jabłkiem.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 28
  • 0

Jak wyłaczyć VoLTE na iPhonie 12 Pro

Zgłosiłem swój problem również w Apple. We wcześniejszych postach pisałem że BOK wyłączył mi rozmowy po volte, po paru dniach zauważyłem znowu pogorszenie rozmów, sprawdziłem  i znowu rozmowy odbywały się po lte. Zadzwoniłem do BOK w celu sprawdzenia co się dzieje, oni po swojej stronie stwierdzili iż nic nie zmieniali a usługa  volte jest włączona. Okazało się że każdy reset telefonu lub wgranie nowego oprogramowania ( sprawdzone po kilku telefonach z BOK ) zmienia samoczynnie ustawienia na volte on, a BOK nie jest w stanie z tym nic zrobić. Więc dlatego uważam że suwak ze zmianą ustawień jest potrzebny, a jeżeli nie to powinna być możliwość wyłączenia tego z poziomu Mój Orange. Jestem klientem biznesowym więc każda rozmowa z BOK jest płatna, a czat niedostępny, więc przy każdej zmianie na volte off muszę płacić. Chyba że o czymś nie wiem.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 115
  • 415
  • 0

Jak wyłaczyć VoLTE na iPhonie 12 Pro

Wygląda na to, że jest to kwestia ustawień operatora, lub dogadania się Orange z Apple w celu aktywowania przełącznika VoLTE. Na stronie brytyjskiego O2 znalazłem instrukcję aktywacji:

 

Settings | How to activate VoLTE | Apple iPhone 12 Pro | O2 UK

 

Jak widać, jest i sieć 5G oraz przełącznik VoLTE na tym samym ekranie.