Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak to jest z tym LTE?

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 12
  • 0

Jak to jest z tym LTE?

Witam, mam pewne pytanie, a mianowicie jak to jest z tym LTE w budynkach. Posiadam telefon Samsung Galaxy S8+, gdy wchodzę do jakiegokolwiek budynku - domu, szkoły, sieć zmienia tryb pracy na sieć 3G. Czy to jest normalne? Czytałem gdzieś o problemach związanych z siecią LTE w budynkach, ale patrząc na ostatnie tygodnie jest chyba coraz gorzej, bo strony na 3G ładują się bardzo wolno, co doprowadza mnie do szewskiej pasji, bo muszę coś pilnie sprawdzić, a internet mi na to nie pozwala. A może to problem z kartą SIM? Coś czuje że otrzymam odpowiedź że każdy tak ma, jeżeli tak jest to cóż, trzeba będzie sobie jakoś z tym dać radę. Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak to jest z tym LTE?

To najprawdopodobniej to słaba siła sygnału. Sugerowałbym zgłoszenie przez stronę zasięgu http://orange.pl/zasieg by mieć pewność na 100%.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak to jest z tym LTE?

To zależy od propagacji fal radiowych. Jeśli nadajnik jest daleko, coś go zakłóca, albo jest coś między Tobą a nadajnikiem coś co może odbijać sygnał, to jest normalne.

 

Na początek sprawdziłbym czy problem dotyczy tylko tego telefonu. Czy masz możliwość przełożenia karty sim?

Ew. czy inni użytkownicy sieci Orange w okolicy mają podobne problemy?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 12
  • 0

Jak to jest z tym LTE?

Na LG G Flex 2 było podobnie

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak to jest z tym LTE?

To najprawdopodobniej to słaba siła sygnału. Sugerowałbym zgłoszenie przez stronę zasięgu http://orange.pl/zasieg by mieć pewność na 100%.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Jak to jest z tym LTE?

Niestety dochodzi do ciekawych sytuacji gdzie niższa częstotliwość (LTE1800) ma sporo gorszy zasięg niż wyższa (UMTS2100), co na chłopski rozum nie powinno mieć miejsca. Dlatego mnie zawsze dziwi, że ludzie tak wyśmiewali brak potrzeby posiadania pasma LTE800 i telefonu, które go obsługują - masa chińczyków tego nie potrafi. W NetWorkS! jest tak, że zasięg U2100 jest dużo lepszy niż L1800, przez co ich sieci przenoszą jeszcze ogromne ilości danych przez UMTS zamiast LTE. Mam nadzieję, że to się zmieni. Niestety dopóki w Twojej okolicy nie zostanie odpalona częstotliwość L800 to zasięg LTE raczej tak będzie znikał. Napisz do BOK z pytaniem o modernizację konkretnego nadajnika.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jak to jest z tym LTE?

Samo odpalenie LTE800 nie zawsze rozwiązuje problemu. Tu akurat mamy oba telefony z półki ponad przeciętnej.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Jak to jest z tym LTE?

To dalej trzeba sprawdzić czy to U900 czy U2100, bo jak okaże się, że to U2100 i ma większy zasięg (z tego samego nadajnika) to coś jest nie tak 😉 Poza tym weźmy pod uwagę, że UMTS przy podobnym poziomie sygnału potrafi działać znacznie gorzej niż LTE.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Jak to jest z tym LTE?

Strona /zasieg przez cały dzień chwilowo nieczynna. A co do zasięgu to najlepiej wziąć krzesełko usadowić się mając maszt na widoku i LTE pewne (u każdego operatora). W swojej lokalizacji należy kupić startery wszystkich operatorów, przetestować i wybrać. Nie kierować się mapą, ofertą, reklamą, zapewnieniami konsultantów itp. W tym przypadku trzeba być niewiernym Tomaszem - jak nie dotkniesz to nie uwierzysz.


Zespół Nasz Orange
  • 1102
  • 7694
  • 79

Jak to jest z tym LTE?

@Azure

czy zawarte w tym temacie odpowiedzi okazały się przydatne? Jeśli tak - to zachęcam do oznaczenia tej "naj" 🙂

 

 

 

Pokaż szczegóły
  • jeśli założyłeś temat i pojawiła się dobra odpowiedź lub rozwiązanie - oznacz najlepszą odpowiedź klikając w przycisk 4.png 
    Podziękujesz w ten sposób osobie, która pomogła i pomożesz osobom, które będą miały podobne pytanie.