Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Inwestycja światłowodowa na tych samych adresach zarówno z KPO jak i ze środków własnych ŚI


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2658
  • 9685
  • 49

Inwestycja światłowodowa na tych samych adresach zarówno z KPO jak i ze środków własnych ŚI

W zestawieniu pojawiają się same lokalne firmy bo zostały same trudne tematy i mało opłacalne. Orange umie liczyć. Njapierw zaczynali robić w dużych miastach Polski gdzie był ogormny potencjał sprzedażowy a jednocześnie małym nakładem środków łapało się kilka, kilkanaście tysięcy HH. Dziś już takich rejonów nie ma. Tort został okrojony. Pozostały okruchy na które rzucają się Ci którzy nie mają dużych wymagań co do zarobku.    

 

Na opolszczyźnie, śląsku, czy w łódzkim Orange robił w pierwszym rzucie same duże miasta do powiatu włącznie. Reszta go nie interesowała. Później np na opolszczyźnie z programu POPC pół województwa wziął Multiplay (lokalna firma) oraz Inea. Teraz wg tego co podał kolega @impetiginisatio znów Multiplay coś tam złapał bo firma Czarnet to jest od nich i coś tam nieśmiało Fibee dostał. Nie wiem o jaki obszar chodzi bo nie mogę znaleźć tego na stronie CPPC ale pewnie też jakaś popierdółka na którą Orange nawet spojrzeć nie chciał.   


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 67
  • 337
  • 2

Inwestycja światłowodowa na tych samych adresach zarówno z KPO jak i ze środków własnych ŚI

Mylisz się, na wielu obszarach duzi przegrali z małymi, bo mali (wcześniej po prostu niedopuszczeni do konkursów - w konkursie POPC żaden MŚP nie był w stanie obsłużyć chociażby jednego projektu ze względu na wielkość) grali va banque. Często są to ich macierzyste rejony i to dla nich być albo nie być, jak się pojawi konkurencja - i to ze środkami publicznymi - to po nich. Duzi potraktowali to biznesowo, nie mają sieci w danym regionie to będzie drogo, ale mali - którzy już operowali w okolicach - walczyli o życie. Czy nie wyłożą się na tych zadaniach, bo nierzadko wymagane są miliony wkładu własnego, to zupełnie inna kwestia. Część na pewno nie dociągnie do końca projektu, wtedy ktoś większy go przejmie i to może być dla dużego bardziej opłacalne, niż samodzielne wchodzenie w jakiś obszar. 

 

Z drugiej strony, PŚO wzięło bez żadnej konkurencji miasta takie jak Gdańsk czy Władysławowo, gdzie jednak wciąż jest sporo do zrobienia. To też zastanawia, zwłaszcza, że OPL robiło te obszary z POPC.

 

Plan biznesowy, który potrafią rozczytać randomy z forum to zły plan, więc tak naprawdę nie mamy pojęcia w co oni grają. Możliwe, że czekają ze złożeniem podpisu do ostatniego możliwego terminu, bo im mniej wie konkurencja, tym lepiej. Nie zdziwmy się więc, jak 80% umów zostanie podpisana ostatniego dnia Grudnia, bo wtedy CPPC wyznaczyło ostateczny termin. 

 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 581
  • 1458
  • 3

Inwestycja światłowodowa na tych samych adresach zarówno z KPO jak i ze środków własnych ŚI

Taki obrazek. Orange w ramach POPC zrobil polowe wsi.

W sasiedniej wsi 200m dalej robi SI jako inwestycja wlasna.

 

Play czyli PSO ma robic pol wsi zostawionej przez Orange, oraz z programu zrobic to, czego nie zrobil Orangw w POPC ciagnac czasami 400metrow swiatlowod do dwoch klientow... lub dogeszczac sie za dotowane z KPO tam, gdzie jest wlasna inwestycja SI.

 

Jaki tego ekonomiczny sens? Ja wiem ze XGS-PON to 40lm zasiegu, ale gdzie ti logika biznesowa?

 

Numery w Gogolewo do 25 jest Orange w numerze 18  NASK a de facto dzierżawione Orange...

 

Teraz na numery 24a, 24, 23,22,21,20,19 ma wchodzic Play... Tam nawet nie sa spelnione przeslanki dla trymowania....kpopopc.jpg


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 168
  • 494
  • 2

Inwestycja światłowodowa na tych samych adresach zarówno z KPO jak i ze środków własnych ŚI

@impetiginisatio 

To spójrz na to-odległość do wioski to przeszło 1km

Odległość między domami około 800m

1000038492.jpg


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 581
  • 1458
  • 3

Inwestycja światłowodowa na tych samych adresach zarówno z KPO jak i ze środków własnych ŚI

Nie podejrzewam, ze zostaną podłączone. A skoro wymogiem jest wszystkie punkty...to pewnie nie podpisza umowy..chyba ze...

 

robimy najpierw te kamienie milowe a potem upadlosc wykonawcy i zdarzenie o charakterze sily wyzszej.,..


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 168
  • 494
  • 2

Inwestycja światłowodowa na tych samych adresach zarówno z KPO jak i ze środków własnych ŚI

@impetiginisatio 

Tam dalej jest prawie cała wioska w "planach" i odstępy też dość duże.

Ja bym się nie zdziwił gdyby podłączyli-pytanie na ile finansowane jest to przez państwo a na ile przez beneficjenta bo koszt z pewnością będzie ogromny.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 581
  • 1458
  • 3

Inwestycja światłowodowa na tych samych adresach zarówno z KPO jak i ze środków własnych ŚI

Ale..zastanawiam się czemu SI w przypadku mojego obrazka nie zdecydowalo die dogescic tych kilkunastu numerów, skoro mufki i wszystko przygotowane...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 67
  • 337
  • 2

Inwestycja światłowodowa na tych samych adresach zarówno z KPO jak i ze środków własnych ŚI

Przeczuwam tutaj jakąś umowę pomiędzy PŚO a ŚI. Może się dogadali (w sumie operatorzy hurtowi lepiej żeby ze sobą współpracowali, bo hurtownicy szczególnie boleśnie odczuwają nakładki), że nie wchodzą sobie w drogę, albo zwyczajnie unikają adresów dotowanych. Kto wie. 

 

U mnie na osiedlu PŚO jak i ŚI deklarują praktycznie takie same plany budowy sieci, obie sieci zadeklarowały te same adresy, obie pominęły w planach adresy objęte projektem. I nie, to nie wynika z przyczyn obiektywnych, bo niektóre projektowe są dosłownie otoczone nieprojektowymi (więc wiadomo, że one też zostałyby podłączone) - ktoś ewidentnie, świadomie wyciął adresy projektowe z planów inwestycyjnych, u mnie na ulicy deklarują tylko jeden adres - jedyny nieobjęty dofinansowaniem z KPO. 

 

Nie wiemy co oni planują, ciężko cokolwiek powiedzieć dopóki umowy nie zostaną podpisane. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2658
  • 9685
  • 49

Inwestycja światłowodowa na tych samych adresach zarówno z KPO jak i ze środków własnych ŚI

Przecież już pisałem że jak zwykle chodzi o pieniądze. Planiści Orange wchodzą tam gdzie to się opłaci. Do tego muszą zapaść decyzje strategiczne we Francji, co dalej z FTTH? Nie wiemy jak firma to rozegra. Przekazanie dużej cześci prac stworzonej spółce ŚI wyraźnie wskazuje że sam Orange powoli dystansuje się od dalszych przyłączeń nowych gospodarstw.  


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 581
  • 1458
  • 3

Inwestycja światłowodowa na tych samych adresach zarówno z KPO jak i ze środków własnych ŚI

We Francji masz inne ARPU.

Ale o dziwo w takiej Rumunii jest jeszcze mizerniej ale Orange Romania tam buduje na potęgę .