Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet przez LTE, ale nie przez LTE+

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Internet przez LTE, ale nie przez LTE+

► Temat został przeniesiony z kategorii Na kartę - Moderator Wiktor ◄

 

Posiadam telefon Samsung Galaxy S7. Łącząc się z Internetem posługując się pakietem danych jestem łączony przez LTE+. Czy Jest możliwość skorzystania z samego LTE? Często miewam problemy przy połączeniu wynikające  z zasięgu. Chciałbym tego uniknąć, bo przy połączeniu o niższej prędkości, tj. 3G takich problemów nie mam.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Pracuję w Orange
  • 73
  • 96
  • 7

Internet przez LTE, ale nie przez LTE+

Skoro 3G Ci pasuje przestaw w sieciach komórkowych tryb pracy sieci na tylko 3G

a jak będziesz w innej lokalizacji przywróć 4G żeby sprawdzić czy będzie to samo, może to faktycznie lezy w telefonie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15
Anonim

Nie dotyczy

Internet przez LTE, ale nie przez LTE+

@HotelarzLTE+ to oznacza że łączysz się przez adresacją pasm. 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Internet przez LTE, ale nie przez LTE+

To może inaczej. Łącząc się z 3G mogę przeglądać Internet bez problemu - wolniej, bo wolniej, ale mogę. Przy LTE+ czasami bywa to niemożliwe. Strony się ładują, ale ostatecznie nic się nie wczytuje. To nie problem zasięgu - korzystam z internetu mobilnego w centrum Krakowa. Gdzie szukać przyczyny?

Anonim

Nie dotyczy

Internet przez LTE, ale nie przez LTE+

Może jest jakiś problem z działaniem sieci możesz zgłosić problem https://www.orange.pl/view/mapazasiegu

na samym dole masz link.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet przez LTE, ale nie przez LTE+

Kraków to miasto eko-maniaków. Najmniejsze moce mają nadajniki. Więc "taki mamy klimat".

Co do pierwszego wpisu: Twój telefon nie ma w standardzie możliwości wyłączenia agregacji pasm i odbierania jednego. Możesz jedynie sterować zakresem (4G/3G/2G).

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Internet przez LTE, ale nie przez LTE+

Ratowałoby mnie już to, że korzystałbym "ze standardowej prędkości" LTE (której i tak w sumie w pełni nie wykorzystuję). Czy jest szansa, że operator Orange jest w stanie wyłączyć taką usługę i pozostawić aktywną tylko podstawową wersję LTE?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 185
  • 154
  • 0

Internet przez LTE, ale nie przez LTE+

Nie, bo to jest zależne od telefonu. Jeśli ma taką opcję to jest automatycznie aktywna dla konkretnych kombinacji pasm. Poza tym wtedy i tak Twoim podstawowym pasmem byłoby to samo, które jest w LTE+, więc nie zrobiłoby Ci to różnicy albo pogorszyło sprawę, ale na pewno nie poprawiło. Problem wynika pewnie ze zbyt słabego sygnału LTE (istotne bardzo dla uploadu).

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet przez LTE, ale nie przez LTE+

@Hotelarz: nie wydaje mi się racjonalność takich rozwiązać. Możesz to być też jakaś usterka anteny w aparacie telefonicznym. A ten problem jest w różnych lokalizacjach?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Internet przez LTE, ale nie przez LTE+

@Piotrekk85 - nie miałem za bardzo możliwości testować tego rozwiązania poza miastem. Największy problem napotykam w jakimś budynku, gdy mam z reguły 2/4 lub 3/4 "kreski zasięgu". Wówczas bardzo ciężko o wczytanie strony mimo, że przy 3G telefon daje sobie radę.

 

Mogę jakoś sprawdzić, czy problemem jest antena w telefonie?

 

Z innej beczki. Czy to normalne, że będąc w domu moje statystyki antenowe to -111 dBm i 1 ASU? Przypominam, że mieszkam w Krakowie, gdzie wydawać by się mogło nie powinno być problemu z zasięgiem, w szczególności mając antenę Orange w odległości 500-600 metrów od domu. Gdybym nie korzystał z WiFi Calling - nie byłoby ze mną kontaktu.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet przez LTE, ale nie przez LTE+

Jakbyś nie był w Krakowie, to napisałbym że to nie normalne.

A poruszasz się po mieście, po różnych dzielnicach, wszędzie jest tak samo?