Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet mobilny za granicą nie działa

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Internet mobilny za granicą nie działa

Było już dużo postów na ten temat, ale zaden mi nie pomógł 😞 Mam ofertę Orange Smart, włączam za granicą przesył danych i nic - nie da się połączyc z siecią. Przychodzi mi za to sms że BRAK SRODKOW NA KONCIE (co jest nieprawdą, bo środki są). Da się gdzieś sprawdzić w ustawieniach konta Orange, czy nie mam tam nic zablokowanego? Bo to mój ostatni trop. Sprawdzałam ustawienia telefonu, wszystko jest okej. Próbowałam też konfigurować zgodnie z zaleceniami z forum - dalej zero efektu. 

 

 

Za niedługo znowu wyjeżdżam, więc przydałoby mi się, żeby zaczął działać 😕 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 76
  • 62
  • 2

Internet mobilny za granicą nie działa

SMS o treści "BRAK ŚRODKÓW NA KONCIE" to jakaś porażka jest. Występuje od lat już.

Nieważne czy środki są, czy roaming danych włączony etc. Przestałem nań zwracać uwagę.


A co do korzystania z internetu za granicą...

Musisz mieć aktywny jeden z pakietów dających transfer danych w roamingu UE (u mnie jest to "nolimit rozmowy/SMS + pakiet internetu cyklicznie" za 35 zł ale tańsze pakiety po ileś tam MB dają też trochę danych w UE. W telefonie włączyć trzeba roaming danych.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet mobilny za granicą nie działa

Jeśli dostajesz taki sms, to jednak nie masz środków. Widocznie jeszcze sesja z internetem nie została rozliczona, więc sprawdzając stan środków możesz mieć nieaktualne info. Ew. chcesz pobrać duży plik a wartość środków na to nie pozwala.

Mam nadzieję, że wiesz, że w roamingu nie wszystkie pakiety, bonusy czy środki na internet działają. Działają tylko płatne pakiety dokupione dodatkowo. Nie działa bonus za doładowanie w smart na kartę.

Stan blokad sprawdzisz na BOK http://orange.pl/kontakt ale przy blokadzie nie dostawałbyś raczej smsa o braku środków na koncie.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Internet mobilny za granicą nie działa

Wiem, że mój pakiet nie obowiązuje, bo to by było za dobre 😄 Ostatnio miałam 50 zł na koncie, włączam dane, próbuje wejść na nawet głupie google.pl i nic - nie da się. Synchronizację mam za granicą cały czas wyłączoną, więc to też nie tak, że nagle zejdzie mi parę giga danych. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Internet mobilny za granicą nie działa

Ktoś na forum kiedyś radził: 

 

ja tylko dodam, ze w orange free na karte aby dane mobilne zaczely dzialac to koniecznie trzeba wylaczyc "LEJEK" w uslugach. bez wylaczenia nie ruszy i beda przychodzic sms "BRAK SRODKOW NA KONCIE" 

 

sytuacja podobna do mojej, no ale ja nie mam włączonego lejka, sprawdzałam 😕 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet mobilny za granicą nie działa

A w jakim kraju byłaś? Miałaś poza 50 zł włączony jakiś płatny pakiet?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Internet mobilny za granicą nie działa

Niemcy, sytuacja powtórzyła się parę razy, zawsze to samo. Pakiety tylko jednorazowe, nie mające nic wspólnego z internetem. 

 

 

Problem ogólnie ciągnie się już dłużej, zanim zniesiono opłaty za roaming. Raz byłam w podbramkowej sytuacji i musiałam coś sprawdzić, ale się nie dało (Włochy). Wtedy to olałam, ale teraz w końcu chciałabym ogarnąc o co chodzi. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Internet mobilny za granicą nie działa

Niestety jak jesteś w Polsce nic się nie zdziała poza sprawdzeniem blokad na BOK. Warto sprawdzić czy internet w kraju działa ok.
Ponadto w ustawieniach telefonu trzeba włączyć roaming danych, a wyłączyć roaming danych UE (wiem, że to absurdalnie brzmi ale roaming danych UE służy dla alternatywnych dostawców roamingu, których nie ma na dziś).

Jeśli nadal nie ma netu, najlepiej będąc za granicą skontaktować się z BOK przez czat lub na +48510100100.

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Internet mobilny za granicą nie działa

@surykatka Sprawa się wyjaśniła, któraś podpowiedź pomogła? Jeśli tak oznacz ją proszę jako rozwiązanie.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Internet mobilny za granicą nie działa

Niestety nie 😞 wyjazd mi się przesunął, więc na razie nie kontaktowałam się z BOK. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 76
  • 62
  • 2

Internet mobilny za granicą nie działa

SMS o treści "BRAK ŚRODKÓW NA KONCIE" to jakaś porażka jest. Występuje od lat już.

Nieważne czy środki są, czy roaming danych włączony etc. Przestałem nań zwracać uwagę.


A co do korzystania z internetu za granicą...

Musisz mieć aktywny jeden z pakietów dających transfer danych w roamingu UE (u mnie jest to "nolimit rozmowy/SMS + pakiet internetu cyklicznie" za 35 zł ale tańsze pakiety po ileś tam MB dają też trochę danych w UE. W telefonie włączyć trzeba roaming danych.