Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet światłowodowy prawie dostępny


Poziom 7, Poszukiwacz
  • 1
  • 4
  • 0

Internet światłowodowy prawie dostępny

Cześć,

 

Mieszkam w kamienicy w której pojawiła się oferta Internetu światłowodowego. Jednak nie dla wszystkich mieszkań, ofertą objęty jest jedynie tzw. budynek frontowy. Trochę dziwne podejście - mam pewne podejrzenia że to po prostu powiększyło zasięg światłowodu na mapie a zwyczajnie oficyny to była by dodatkowa inwestycja bez realnego zysku? W salonie doradca mi powiedział, że generalnie oficyny to koszty, bo z ulicy do budynku frontowego jest łatwy dostęp, ale dalej trzeba by wiercić kanał do oficyny, itd.

 

W każdym razie, w moim przypadku mamy 2 oficyny i obie są połączone z budynkiem frontowym w kształt litery U. Piwnice są rónież połączone (choć przedzielone aby nie było przejścia), ale przeciągnięcie kabla między piwnicą części frontowej a części oficyny nie stanowiło by żadnego problemu.

 

Pytanie moje brzmi jak ugryźć ten problem, gdzie pisać abym został podłączony światłowodem skoro nie wymaga to żadnych inwestycji a po prostu kilkanaście metrów więcej światłowodu? W swoim zakresie jestem np. w stanie zapewnić peszel między piwnicami tak, aby monter nie miał problemu z przeciągnięciem światłowodu, lub cokolwiek było by potrzebne. Usługi orange (telefon) są dostępne na moim adresie (w tym Neostrada do 20 Mbit/s - ADSL).

 

Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki.

 

 

Pozdrawiam,

Daniel

 

 

 

 

____________________

*Temat przeniesiony z działu "Inne" - moderator Wojciech.

2 ODPOW. 2

Poziom 37, Guru **
  • 8054
  • 26057
  • 346

Internet światłowodowy prawie dostępny

@DhanOS Niestety nie jest to prosta sprawa jeśli inwestycja trwa. Jest realizowana według projektu i kosztorysu, który nie przewiduje dodatkowych przyłączy i lokali. Musisz napisać pismo do Orange na adres w Skierniewicach i wyjaśnić sytuację. Ze swojej strony zapewnij wsparcie i pozwolenie administracji na wykonanie dodatkowych robót (może być konieczna zgoda) i spróbuj nakłonić ADM do wydania pozwolenia połączenia obecnej infrastruktury z przyszłą we własnym zakresie. To będzie argument dla operatora.

Przedstaw wszystkie fakty z połączeniem piwnicami oficyny z głównym budynkiem. Zasugeruj, że trasa dla przyszłych instalacji będzie przygotowana (korytka teletechniczne) i wykonanie kilku instalacji w oficynie będzie się wiązać TYLKO z wykonaniem instalacji, jeśli będą rezerwy w budynku głównym. Zasugeruj podpięcie numerów mieszkań z oficyny do bazy danych, bo tylko wtedy złożysz zamówienie.

Warto pisać konkretnie i rzeczowo, zaznaczając wsparcie ze strony osób zainteresowanych i ADM.

Adres do korespondencji:

Orange Polska S.A.

Jagiellońska 34,

96-100 Skierniewice

z dopiskiem "infrastruktura"


Poziom 24, Specjalista
  • 1640
  • 4419
  • 21

Internet światłowodowy prawie dostępny

@DhanOS Sprawdź w piwnicy budynku czy jest biała skrzynka z logiem Orange oznakowana OPP i numer. Jeśli tak to doprowadzenie światłowodu do oficyny która łączy się piwnicami powinno leżeć w gestii montera. W tym momencie zgłaszasz zapotrzebowanie wpisując adres np Batorego 5 of 2 i czekasz na reakcję. Jeśli monter przyjedzie i będzie kręcił że nie da rady że on tego nie robi to wówczas ustal z nim że sam położysz rurkę RL28 od OPP do swojego mieszkania. To powinno go przekonać. Wtedy przesunie termin instalacji tak abyś mógł to zrobić. Generalnie takie rzeczy jak oficyna czy boczne skrzydło powinno być uzgadniane na etapie projektu.