Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

Jeżeli zamówisz opcje do 10 Mb/s a wiesz, że jest nierealna przyjedzie technik i zaznaczy BMT (brak możliwości technicznych). Żaden taki myk o którym piszesz nie przejdzie. Orange musi mieć najpierw u siebie w systemie ten światłowód. Bez tego nie ma szans.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@Anonim 

Dzięki za uświadomienie 🙂

Będę informował.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@Tomiiiczytam  temat i wspominasz o internecie radiowym. Jeśli mówisz o Orange to Orange nie ma czegoś takiego. A tym bardziej nie istnieje coś takiego jak radiowy kabel. Coś mieszasz pojęcia. Z kabli to Orange ma albo światłowód albo miedź. W miedź już nie inwestują więc guzik będzie z tg raczej. Na światłowód kiedyś masz szansę. Jest jeszcze lte ale stabilnie to tu nie będzie. Jak masz jakichś lokalsow to uderzaj do nich najprościej.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@Emill1 No tak,zapewne jest to kabel telefoniczny czy jak tam zwał,czyli miedź (chyba adsl) 🙂

 

Wczoraj jeszcze porobiłem sobie zdjęcia i widzę,że ze skrzynki/rozdzielni (która jest na przeciw domu) wychodzi kabel do sąsiedniego budynku,gdzie usługa jest świadczona,więc tak jak pisałem wcześniej-fizycznie net jest w skrzynce.

Swoją drogą sąsiedni budynek jest naprawdę daleko położony względem skrzynki.


 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

Czy to jest szafa z DSLAMami, czy sama przełącznica kablowa? Wrzuć te fotki.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@pirenej 

Nie mam pojęcia jak to się nazywa.

Na pierwszej stronie są fotki.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

Mówiłeś że wczoraj porobiłeś jeszcze nowe fotki. Nigdzie żadnych nowych nie widzę chyba coś się nie dodało


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@Emill1 

Ok,wrzucę,ale w zasadzie nic się nie zmieniło.

Jedynie co udało mi się uchwycić to adresy etykiek. 

W sumie to jest starsze zdjęcie.

Z całą pewnością jest tam adres (sąsiad) który jest już podłączony i może być świadczona usługa.

Do sąsiada kabel długości około 120m (dane z portalu mapowego) a do mnie około 20m.

Słup stoi na przeciw mojego domu po drugiej stronie ulicy.

20220319_161402.jpg

 

________________
* Scalenie wpisów – moderator Kinga


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

No to tu może być pies pogrzebany często na forum właśnie bywa że problemem było że po drugiej stronie ulicy był a u kogoś nie było. Jak byś jeszcze pokazał na jakiej to wysokości. Czyli pokaz całego słupa a nie sama górę. Z tg zdjęcia jak na moje oko wygląda że dość nisko powiesili. Może zbyt nisko i nie mogą przerzucić na drugą stronę ulicy jeśli to idzie na powietrznie. Takie tam luźne przemyślenia. Napewno wartaloby pokazać cały ten słup to może koledzy powiedzą czy dobrze myślę. Też może napisz jaka odległość od tego słupa do twojej strony i czy to jest najbliższy słup od ciebie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 123
  • 474
  • 2

Internet światłowodowy czy kiedykolwiek będzie

@Emill1 

Technicznie wszystko jest spełnione,wysokość słupa odpowiednia-lecą tam kable elektryczne.

Doprecyzuję by nie teorytezować 🙂

 

  • Słup stoi na przeciw mojego domu/mieszkania (5 mieszkań jest pod tym numerem) po drugiej stronie ulicy
  • Każde mieszkanie ma przypisany swój kabel/etykietę na kablu wychodzącym ze skrzyni
  • Od słupa do mojego budynku około 20m-myślę,że nawet gdzieś z 15m
  • Jest to najbliższy słup
  • Dom podłączonego adresu o którym pisałem powyżej też znajduje się po drugiej stronie ulicy (ta sama strona co moja),ale do niego ciągneli około 120m bo musieli się wrócić słup wcześniej (zaznaczyłem na zdjęciu uchwyty do kabli do adresów,które znajdują się wcześniej) i dopiero od niego pociągneli kabel do domu
  • Rodzielnia/skrzynia jest montowana co drugi słup i aurat wypadło na słup koło mnie
  • Obecnie wychodzi ze skrzyni 8 adresów z czego jeden lub dwa mogą mieć świadczoną usługę
  • Zgoda na pociągnięcie kabli w piwnicy była bo chodzili i pytali,ale już nigdy potem się nie pojawili
  • Cała infrastruktura prowadzona jest szeregowo bo też wioska jest bardziej długa niż szeroka20220319_161441.jpg