Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet światłowód

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Internet światłowód

@KamilNozkaTrochę to zajęło, bo "na piechotę", ale z tego co zaobserwowałem, to rejon okablowany pod ziemią. Do budynków wielorodzinnych wyprowadzone są kable na elewacje z kanalizacji z ulicy i dalej do lokali. W rejonie nie świadczą usług ci ISP (według info na ich stronach), którzy są dostępni i opisani w necie. Idąc dalej tropem kabli światłowodowych w pobliżu, o których pisałeś, to znalazłem dwa adresy (według strony https://www.orange.pl/view/mapazasiegu ) Łęczyńska 38 i Skibińska 17, które są w zasięgu FTTH z Orange. Łęczyńska, to ulica na końcu Twojej Biłgorajskiej, więc warto zrobić wycieczkę do tych dwóch budynków i się rozejrzeć i popytać...

To już więcej konkretów niż wcześniej 🙂


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 27
  • 0

Internet światłowód

po rozmowie powiedziano mi że po rozmowie z handlowcem podpisali umowę i orange wysłało techników do montażu i tyle nie mieli problemu z brakiem dostępu dodam że to też są kamienice komunalne tak jak i u mnie...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Internet światłowód

Sorry ale musisz bardziej precyzyjnie pisać. Kto z kim podpisał, na jakim adresie i co mu podłączyli. Neostradę mogą podłączyć bo to technologia działająca na kablach miedzianych. W przypadku kabli światłowodowych przyłącza są realizowane tylko tam gdzie wybudowano sieć. To że wybudowano ją na sąsiedniej ulicy nie oznacza że automatycznie mogą Cię podłączyć. To nie WiFi 🙂 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Internet światłowód

@marderWyjaśnień słów kilka: nasz postodawca mieszka w rejonie, gdzie Orange ma kilka budynków podłączonych po FTTH. Nawet na końcu jego ulicy (z kanalizacją teletechniczną) jest światłowód. W poprzednim poście sugerowałem, że warto podejść do kogoś pod tymi adresami i podpytać jak to u nich było, złapać kontakt do handlowca czy nawet obejrzeć instalacje i przyłącza, aby wiedzieć co i jak...Typ zabudowy ten sam, więc i możliwości inwestycyjne podobne. Alternatywnych ISP nie dzoszukałem się, więc trzeba drążyć w Orange...Warto pogrzebać w POPC (dowiedzieć sjie jak te dwie inwestycje zostały wykonane) i zerknąć na plany nowej spółki inwestycyjnej operatora,.....i już


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Internet światłowód

@agat13 Nigdzie nie widzę żeby napisał że na jego ulicy ktoś ma FTTH. POPC generalnie nie wchodzi do dużych miast. Orange buduje to komercyjnie tam gdzie ma własną kanalizację teletechniczną i są jakieś duże skupiska domów wielorodzinnych (blokowiska, biznes B2B). W grę wchodzą również nowo budowane osiedla. Domy jednorodzinne i luźna zabudowa na obrzeżach miast są w planach, ale kiedy będą realizowane tego nie wie nikt. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Internet światłowód

@marder"PS. linia światłowodu biegnie ok. 1-2m od mojej kamienicy". POPC generalnie nie wchodzi, ale w Warszawie dają radę...I właśnie chcemy podpowiedzieć co zrobić, aby "tego nie wie nikt" zamienić w jakąś informację 😉


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Internet światłowód

Biegnąć to sobie może 🙂 Od 2016 dużo podłączaliśmy firm w różnych częściach miasta bo to jest biznes który szybko się zwróci. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 27
  • 0

Internet światłowód

i tu jest właśnie problem firmy to biznes który szybo się zwraca więc warto je podłączać i orange nie robi z tym większych problemów ale jak ktoś chcę sobie podłączyć mieszkanie w starej kamienicy to nikt nic nie chce pomagać w załodze firmy.
Handlowcy mówią różne rzeczy od słów typu dostępne do <data>  do po prostu kłamania.

z aktualną miedzianą neostradą nie raz mam telefony w których handlowcy orange mówią
kończy się panu umowa czy chce pan ją przedłużyć

ja na to odpowiadam moja umowa się przedłuża sama

w odpowiedzi dostaję tak już nie jest bo orange od tego odchodzi .

i to moment w ktorym mówię że jak nie przedłużą mi umowy złamią jej warunki i będe chciał odszkodowania po czym się rozłączam.

wracając do tematu skoro mam światłowód te 2m od kamienicy położone to oznacza że infrastruktura jest
możliwość podpięcia jest ale firma nie chce podłączać takich kamienic to wszystko do czego się tu sprowadza

dlatego na początku chciąłem jakąś firmę która by mi to prywatnie podpięła nawet jak bym miał zapłacić te 3-5 tysi


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Internet światłowód

@KamilNozka za tą cenę wiele nie zrobisz jeśli w okolicy nie ma ISP.. pytać jednak zawsze warto i nawet w Orange może się znajdzie miejsce na tego typu zapytania...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Internet światłowód

@KamilNozka To że kabel tam przebiega nie oznacza że można od tak się do niego podpiąć. Musi być wybudowana cała sieć rozdzielcza. Każdy budynek jest zasilany osobno. Projekt przygotowuje się dla całej ulicy, osiedla czy nawet dzielnicy. W pojedyncze sztuki nikt się nie bawi bo jest to po prostu nieprzyszłościowe i nieopłacalne. Możesz jedynie zgłaszać swoją chęć na światłowód i przy okazji zmobilizować wszystkich na swojej ulicy by także składali zapotrzebowanie. Z praktyki wiem że nie jest to proste w przypadku Wspólnot Mieszkaniowych lub budynków gdzie jest tzw mała wspólnota bo zawsze się znajdzie ktoś kogo to nie interesuje.