Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Instalacja sieci światłowodowej w Kocioł Duży


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 1
  • 0

Instalacja sieci światłowodowej w Kocioł Duży

Witam serdecznie,
W mojej miejscowosci ma być doprowadzony światłowód dla szkoły oraz nielicznych mieszkańców w miejscowosci Kocioł Duży , 12-200 Pisz warminsko-mazurskie.
Czy orange zna termin instalacji światłowodu? Z tego co wiem zajmuje się tym nexera. Chciałbym dostać przybliżoną datę.

4 ODPOW. 4

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Instalacja sieci światłowodowej w Kocioł Duży

Warto zapytać się Nexery. 🙂

Czas na rozliczenie projektu POPC jest do  2020-10-30, ale jak samorząd działa poczytaj w prasie lokalnej.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 1
  • 0

Instalacja sieci światłowodowej w Kocioł Duży

A długo trwa taka budowa sieci ? U mnie zapewne po słupach będą to zakładać. I czy po założeniu przez nich swiatlowodu dostanę jakąś wiadomość ,że już mogę zamowic internet?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Instalacja sieci światłowodowej w Kocioł Duży

Problemem jest największym to, co samorząd zamierza robić. Sporo gmin z warmińsko-mazurskiego planuje od nowego roku nie dawać zniżek na opłaty za zajęcia pasa drogowego.
Najważniejsze przede wszystkim czy Nexera dogadała się z właścicielem słupów na kładzenie światłowodów.

Co do samego zamówienia, Nexera jest operatorem hurtowym. Oferuje swoje usługi innym operatorom, a nie bezpośrednio klientom. Z moich subiektywnych obserwacji Orange ma zwykle pół roku poślizgu względem fizycznej instalacji kabli w okolicy przez Nexerę (musi to być potem oddane, zintegrowane z systemami obu firm itp itd). Inny operator może być szybciej, różnie to bywa.

Co do wiadomości. To już pytanie do pracowników Orange. Zazwyczaj w internecie narzekają na coś przeciwnego - na duży spam i raczej nachalny marketing od Orange, ale jak będzie u Ciebie - ciężko przewidzieć co będzie za rok.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 1
  • 0

Instalacja sieci światłowodowej w Kocioł Duży

Dobra , dzięki za wiadomość. Tematu nie zamykam poczekamy może coś się będzie działo. Dyrektor szkoły mówił mi we wrześniu ,że za 6 miesiecy maja miec juz zalozony swiatlowod. Pozyjemy zobaczymy.