Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Instalacja światłowodu drogą napowietrzną zakończona i... tyle

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 21
  • 43
  • 1

Instalacja światłowodu drogą napowietrzną zakończona i... tyle

Dzień dobry, na mojej ulicy 15 lipca panowie z teltechu poprowadzili światłowód drogą napowietrzną, poinstalowali duze, czarne skrzynki na słupach oraz wyciągneli pomaranczowy kabel światłowodowy ze studzienek ( instalowali kabel w studzienkach rok wcześniej) i podłączyli go do tej instalacji napowietrznej na słupach. Gdy zapytałem jednego z monterów, kiedy ta cała instalacja bedzie gotowa odpowiedział, że już jest gotowa. 
Całość instalacji zajeła im parę dni, pracowali w weekendy i nawet w nocy ale potem się spakowali i znikneli na dobre. I to tyle, nic się nie dzieje, na mapce zasięgu mojej ulicy nadal nie ma. Nie wiem czy mam się gdzies z tym zgłosić gdy chce by mi podłaczyli swiatło do domu czy jak. Czy moze jeszcze poczekać bo równie dobrze bedą z tej instalacji podłączać uzytkowników dopiero z poł roku albo rok?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Instalacja światłowodu drogą napowietrzną zakończona i... tyle

@Ogalson  U mnie szybciej, bo zabudowa wielorodzinna - coś około tygodnia. 

Generalnie cała inwestycja musi przejść jeszcze pomiary, odbiory. Możesz przedzwonić na infolinię lub skontaktować się przez czat, aby uzyskać szczegółowe informacje. Może już takie mają 🙂 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Instalacja światłowodu drogą napowietrzną zakończona i... tyle

Od czasu zespawania gniazdka ze swiatlowodem do czasu mozliwosci zamowienia swiatlowodu minelo u mnie pol roku.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 21
  • 43
  • 1

Instalacja światłowodu drogą napowietrzną zakończona i... tyle

O wow, to nieźle z tobą pojechali. Mam nadzieje, że u mnie bedzie zdziebko szybciej...


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Instalacja światłowodu drogą napowietrzną zakończona i... tyle

@Ogalson  U mnie szybciej, bo zabudowa wielorodzinna - coś około tygodnia. 

Generalnie cała inwestycja musi przejść jeszcze pomiary, odbiory. Możesz przedzwonić na infolinię lub skontaktować się przez czat, aby uzyskać szczegółowe informacje. Może już takie mają 🙂 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Instalacja światłowodu drogą napowietrzną zakończona i... tyle

Przy okazji chcialem się jeszcze zapytać czy taka skrzynka jak na zdjęciu wystarczy by prosto z niej doprowadzić kabel do domu czy potrzebne jest jeszcze jakies urzadzenie?IMG_20190731_105655_1.jpg

 


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 391
  • 1432
  • 16

Instalacja światłowodu drogą napowietrzną zakończona i... tyle

Tak, z tej skrzynki (splittera) prowadzony jest kabel światłowodowy bezpośrednio do konkretnego domu. Ten kabel jest następnie wpinany do ONT i później Funbox'a albo bezpośrednio do Funbox 3.0. 

 

Tak nawiasem na zdjęciu widać, że od skrzynki odchodzi jeden cieńszy kabel, czyli prawdopodobnie jest to światłowód poprowadzony już do jednego z domów (być może u jakiegoś abonenta dokonali już przyłącza). Takie jest moje przypuszczenie, dopytaj o szczegóły podłączenia na infolinii Orange lub czacie na orange.pl.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Instalacja światłowodu drogą napowietrzną zakończona i... tyle

Pytalem na czacie juz ale oni nic nie wiedzą, w sobotę się przejdę do byłego orange retail i zobaczę czy oni cos mogą mi powiedzieć