Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Informacja o światłowodzie - Świdwin ul. Katowicka


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 18
  • 0

Informacja o światłowodzie - Świdwin ul. Katowicka

Witam. Trochę bardzo odgrzeję przysłowiowego kotleta, a na pewno bym dostał nagrodę "Złotego szpadla za odkopanie tematu"😅

Poszukuję informacji już bardzo długo i nie jestem w stanie ich znaleźć.

Otóż mieszkam w bloku przy Katowickiej domki jednorodzinne mają już dostęp do światłowodu, inne są w realizacji, a blok w którym mieszkam nawet nie jest ujęty w realizacji. Znalazłem tu na forum linki do listy adresowej popc, jednak nie działają. Ma ktoś może informacje jak ugryźć temat światłowodu do bloku lub ma aktualny link do list adresowych?

Ogólnie po przejrzeniu tej mapy https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/ nie widziałem żeby jaki kolwiek blok w Świdwinie, Łobzie czy nawet w Koszalinie miał status "w realizacji", nawet wydawało mi się, że blok na Nowomiejskiej ma podpięty światłowód, sprawdzić tego nie mogę bo mapa zasięgu Orange nie działa poprawnie.

Bardzo zależy mi na informacji czy bloki będą podłączać do sieci światła bo przesiadka z VDLS (stabilne 65Mb/s) na ADLS (ledwo 6,5Mb/s) to prawdziwy ból zadka. A może Orange ma w rzeczonym zadku bloki?🤔

 

 

 

_____________________

*Post wydzielony z tematu "Informacje odnośnie POPC2 - region Szczecinecko-Pyrzycki" - moderator Wojciech.

21 ODPOW. 21

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Informacja o światłowodzie - Świdwin ul. Katowicka

@psychol Odpowiadam: bloki (np ul. Poznańska 4 A-E) są również ujęte i realizowane. Mapa zasięgu Mapa zasięgu Orange | Orange Polska tak mówi. Z google widzę, że są to budynki wielorodzinne, więc z tym zadkiem...to niekoniecznie.

Trudno zgadywać co jest powodem tego, że nie wszystkie wielorodzinne budynki są realizowane, ale dopatrywałbym się problemów natury techniczno-organizacyjnej (głównie z dokumentacją i pozwoleniami na wejście na budynek), oraz stopniem trudności i finasochłonności inwestycji. Może za drogo, może planują, a woleli wcześniej zrobić łatwiejsze inwestycje? Pisz do zespołu CPPC. Dowiesz się czy jesteś w planach i chyba nic więcej prócz zgłoszenia chęci przyłączenia się do FTTH pisemnie do Skierniewic nie wymyślisz.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Informacja o światłowodzie - Świdwin ul. Katowicka

Jeśli bloki mają obecnie minimum 30Mb/s to nie będą realizowane z POPC. Warto sprawdzić czy są jako czarna plama czy biała.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Informacja o światłowodzie - Świdwin ul. Katowicka

@marder jeśli domki jednorodzinne stojące obok bloków są realizowane z POPC....


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 18
  • 0

Informacja o światłowodzie - Świdwin ul. Katowicka

Według mapy na UKE max to 10Mb/s, a w planach był, na początku zeszłego roku ale już nie jest nie wiadomo dlaczego. Może dlatego, że ta sama mapa mówi że jest radiówka do 40Mb/s, idąc tą logiką to żaden z okolicznych domków nie powinien być podłączony do sieci światłowodowej.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Informacja o światłowodzie - Świdwin ul. Katowicka

@agat13 to akurat nie ma żadnego znaczenia tak jak w przypadku B2B. Jest na końcu ulicy biurowiec firmy X na 20 buc-ów to będzie podłączony bo się opłaca. Za to po drodze do niego jest 10 domków i nie będą podłączone bo są nieopłacalne. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Informacja o światłowodzie - Świdwin ul. Katowicka

@psychol Prócz pism oficjalnych możesz robić wywiad środowiskowy. Łap monterów na mieście i podpytuj o kontakt do przełożonych, kierowników projektu itp

@marder tu podejrzewam sytuacje odwrotną-domki sa z podbudowy słupowej, a do bloków trzeba OPP wrzucić i infrastrukturę wewnętrzną robić (drożej)


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Informacja o światłowodzie - Świdwin ul. Katowicka

@psychol w Świdwinie wszystkie budynki realizowane były w ramach projektu POPC, Orange nie robiło żadnych inwestycji własnych, duże bloki niemal nigdzie nie były brane pod uwagę w ramach POPC. 

Jeden i drugi blok na Katowickiej ma światłowód od lokalnego operatora, dlatego w ogólne nie były brane pod uwagę w projekcie. 

Niektóre adresy wyleciały z projektu, 3 bloki na Szczecińskiej, tam już jest dwóch operatorów, lokalny oraz vectra. 

Bloki na Nowomiejskiej mają światłowód od lokalnego operatora nie od Orange. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Informacja o światłowodzie - Świdwin ul. Katowicka

@user6541 I sprawa wyjaśniona 👍 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 18
  • 0

Informacja o światłowodzie - Świdwin ul. Katowicka

Tylko szkoda, że żaden nie dociera do mnie, a ceny mają z kosmosu w porównaniu do Orange. Z tego co mówicie wynika, że był w planach blok w którym mieszkam, ale że powiedzmy 100m dalej jest światło to stwierdzili, że nie, mimo iż lwią część kasy na położenie szkieletu dostali z UE. Tylko ciekawy jestem jak to będzie jak będą wyłączać starą infrastrukturę i kiedy, bo będą, przynajmniej tak mówili mi konsultant.

 

Edit

Według mapy UKE blok nr 5 będzie podłączany w ramach POPC, a raczej miał być 2 lata temu, a mają łącze powyżej 100 Mb/s. Czegoś tu nie rozumiem, albo za głupi jestem😒😵


obraz_2022-06-28_075452408.png