Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Huawei P9 i VoLTE


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

Huawei P9 i VoLTE

Witam,

mam telefon Huawei P9 niebrandowany, przedwczoraj pojawiła się aktualizacja dodająca funkcje VoLTE i WoWIFI.

Niestety nie pojawiły sie w ustawieniach telefonu opcje umożliwiające włączenie tech funkcji. 

I tu moje pytanie: Czy te funkcje musza byc jeszcze aktywowane przez Orange na moim numerze telefonu? Czy te funkcje są poprostu niewspierane przez Orange dla mojego telefonu?

8 ODPOW. 8

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Huawei P9 i VoLTE

A skąd info, że aktualizacja zawierała wsparcie dla VoLTE i WiFi Calling w Orange? Tak było napisane w opisie aktualizacji czy dowiedziałeś się z jakiegoś forum? Skoro to telefon niebrandowany to może to dotyczyć innych sieci. Oczywiście możesz zlecić w BOK włączenie lub zrestartowanie usług VoLTE i WiFi Calling. Oficjalnie Orange (jeszcze) nie wspiera tego telefonu. Sprawdź też czy nie masz usługi wykluczającej możliwość korzystania z VoLTE tutaj: http://www.orange.pl/kid,4002400661,id,4004890470,article.html (na samym końcu strony). 😉

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

Huawei P9 i VoLTE

Przed pobraniem aktualizacji wyświetla się komunikat o tym jakie funkcje przynosi dana aktualizacja.

Wymienione były właśnie funkcje VoLTE i vowifi ale nie było żadnej informacji jakich sieci komórkowych to dotyczy.

Zaraz zadzwonię do Orange i zobaczę co powiedzą.

Usług wykluczających nie posiadam.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Huawei P9 i VoLTE

W takim razie najprawdopodobniej dotyczy to sieci T-mobile, która miała już wsparcie tych usług dla tego telefonu, ale tylko w wersji brandowanej.

Jeśli koniecznie potrzebujesz usługi WiFi Calling to możesz skorzystać z aplikacji: https://www.orange.pl/view/aplikacja-wifi-calling 😉


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

Huawei P9 i VoLTE

Zadzwoniłem do Orange i okazało się, że usługa jest u mnie nieaktywna. Ma zostać dzisiaj aktywowana.

Potem napiszę czy działa.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 28
  • 73
  • 6

Huawei P9 i VoLTE

@SR2No i jak tam, zadziałało to na Hua P9?

Byłbym bardzo zaskoczony, ponieważ Huawei nie deklaruje już wsparcia VoIMS dla tego modelu.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

Huawei P9 i VoLTE

Nie, nie działa.

Skoro Huawei nie miałby zamiaru tej technologii wspierać w tym modelu to po co w ogóle o tym wspominali w informacji o aktualizacji?

Może w przyszłych wersjach oprogramowania coś sie zmieni. Zostało tylko czekać.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Huawei P9 i VoLTE

Coś się zmieniło? Działa komuś VoLte na Huaweii P9 w Orange?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

Huawei P9 i VoLTE

Pewnie tego nigdy w tym telefonie nie będzie.

Lepszy numer jest taki, że od maja mam Honora 10 i volte w nim było i działało. Aż tu nagle po którejś aktualizacji wycięto tę opcję z telefonu.

Także ten... Huawei leci w kule.