Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 31
  • 137
  • 0

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange

Moja Motorola to Edge 30, a nie Edge 30 Neo. Telefon w specyfikacji lepszy od Neo. I właśnie TO jest komiczne. Nie ma żadnego przeciwskazania, by ten smartfon nie działał z VoLTE, bo to ta sama seria telefonów. Oprogramowanie również otrzyma Androida 14, więc przez producenta jest wspierana. Motorola to również potwierdza, iż telefon jest ZGODNY z VoLTE, lecz Operator skutecznie ich blokuje zasłaniając się "certyfikacją". Czy serio klienci mają zmieniać sieć posiadając sprawne telefony? Gdzie tu tak wybitnie wspominana "ekologia"?

odziom91_0-1724426106962.png

Największym żartem jest fakt, że telefon starszy - mój poprzednik Xiaomi Redmi Note 8 Pro (wydany w III kw. 2019 roku) działa w Orange.

W tym momencie - jako klient abonamentowy - jestem zdecydowanie niezadowolony z świadczonej usługi. Nowe telefony, które nie są Samsungami i IPhonami, jak również telefonami "z oferty" są traktowane jako "gorszy sort". To są gorzkie słowa, ale inaczej się tego opisać nie da.

Nie chcę brać telefonu z salonu, nie chcę kupować telefonu z abonamentem. Chcę iść do sklepu, wybrać smartfon, który mi się podoba i włożyć do niego kartę z pewnością, iż będę mógł skorzystać ze wszystkich dostępnych w telefonie usług. Zakładając, że od roku 2022, gdy T-Mobile zaczęło wyłączać 3G to wszystkie smarfony na 100% wsparcie VoLTE posiadają.

W Orange jest wszystko na opak - zamiast szybko dopuszczać telefony do obsługi VoLTE, VoWIFI - cofa się do sieci 2G...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 269
  • 1104
  • 4

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange


@toleknapisał(-a)

a już w listopadzie – wyłączymy 3G na Suwalszczyźnie, w okolicach Płocka, Kutna, Radomia, Szczecina i Świnoujścia oraz w regionie Świebodzina i Frankfurtu.


Z tym Frankfurtem to  lepiej uważajcie... Bo jak na razie to leży za granicą... Niemcy mogą nie być zadowoleni... 😉


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 720
  • 2739
  • 24

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange

Teraz sprawdziłem, 3G jeszcze działa 😄

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 31
  • 137
  • 0

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange

Tak. 3G jako takie u mnie również działa, ale już z BTSów w mojej okolicy nie rozmawiam przez 3G, tylko zrzuca do 2G. 🤣


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 720
  • 2739
  • 24

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange

Ja mam tylko w routerze Orange.
Mój powiat jest na wrzesień, ciekawe kiedy wyłącza 😉

Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2603
  • 10750
  • 97

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange

Informacja o wyłączeniach sieci 3G w kolejnych regionach Polski i zastąpieniu go LTE także na blogu Orange w tym linku https://biuroprasowe.orange.pl/blog/lte-zastapi-3g-w-kolejnych-regionach-polski/

Pozdrawiam 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 31
  • 137
  • 0

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange

Przerzuciłem kartę SIM do innego telefonu, po czym wrzuciłem ją z powrotem do Motoroli Edge 30 (podkreślę - bez dopisku Neo). VoLTE i WiFi Calling zaczęły działać... Ręce opadają.

Konsultowałem to na infolinii z Orange - "usługi zostaną zablokowane, to że teraz działa, to nie oznacza, iż za 24 godziny będą działać, bo telefon nie ma homologacji". Wykonałem kilka połączeń, nie było żadnych zakłóceń, żadnych zrywanych połączeń. "Certyfikacja" to bujda na resorach. 😉

 

 


Screenshot_20240825-192920.pngScreenshot_20240825-193120.png

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2165
  • 12204
  • 55

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange

@odziom91 nie ma potrzeby przekładania karty SIM, dzwonisz do Orange, prosisz o włączenie Volte na Edge 30 Neo i tyle, telefony zgłaszają się w sieci identycznie 😎


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 31
  • 137
  • 0

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange

@IreneuszCDPrzecież było zgłaszane! Wielokrotnie! Dopiero przełożenie do telefonu "certyfikowanego" załatwiło sprawę (przynajmniej tymczasowo). Z tym dziadostwem walczę już z półtora roku. O ile rozmowy w 3G były znośne, tak miarka się przebrała jak zeszło do 2G. Dziś nic nie było zmieniane, ani modyfikowane. Po prostu, swap karty do innego telefonu na dosłownie godzinę czasu. Wcześniej karta była wymieniana, wysyłane były ustawienia telefonu, uruchamiane były usługi na infolinii i resetowany telefon do fabrycznych był.
Nie chcę słyszeć o bzdurach typu "kup telefon z salonu to będziesz mieć usługi" - właśnie widać jak te podejście działa. Homologacja, certyfikacje, "kodeki" o których sobie konsultanci wspominają - to wszystko bzdura. Typowe korpo podejście - patrzenie w tabelkę bez większego przemyślenia tematu.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2165
  • 12204
  • 55

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange

@odziom91 same zgłaszanie nic nie daje, trzeba trafić na dobrego konsultanta, ale przekładanie karty SIM, to szybszy sposób 😎