Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 108
  • 0

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange

Moja Motorola to Edge 30, a nie Edge 30 Neo. Telefon w specyfikacji lepszy od Neo. I właśnie TO jest komiczne. Nie ma żadnego przeciwskazania, by ten smartfon nie działał z VoLTE, bo to ta sama seria telefonów. Oprogramowanie również otrzyma Androida 14, więc przez producenta jest wspierana. Motorola to również potwierdza, iż telefon jest ZGODNY z VoLTE, lecz Operator skutecznie ich blokuje zasłaniając się "certyfikacją". Czy serio klienci mają zmieniać sieć posiadając sprawne telefony? Gdzie tu tak wybitnie wspominana "ekologia"?

odziom91_0-1724426106962.png

Największym żartem jest fakt, że telefon starszy - mój poprzednik Xiaomi Redmi Note 8 Pro (wydany w III kw. 2019 roku) działa w Orange.

W tym momencie - jako klient abonamentowy - jestem zdecydowanie niezadowolony z świadczonej usługi. Nowe telefony, które nie są Samsungami i IPhonami, jak również telefonami "z oferty" są traktowane jako "gorszy sort". To są gorzkie słowa, ale inaczej się tego opisać nie da.

Nie chcę brać telefonu z salonu, nie chcę kupować telefonu z abonamentem. Chcę iść do sklepu, wybrać smartfon, który mi się podoba i włożyć do niego kartę z pewnością, iż będę mógł skorzystać ze wszystkich dostępnych w telefonie usług. Zakładając, że od roku 2022, gdy T-Mobile zaczęło wyłączać 3G to wszystkie smarfony na 100% wsparcie VoLTE posiadają.

W Orange jest wszystko na opak - zamiast szybko dopuszczać telefony do obsługi VoLTE, VoWIFI - cofa się do sieci 2G...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 269
  • 1104
  • 4

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange


@toleknapisał(-a)

a już w listopadzie – wyłączymy 3G na Suwalszczyźnie, w okolicach Płocka, Kutna, Radomia, Szczecina i Świnoujścia oraz w regionie Świebodzina i Frankfurtu.


Z tym Frankfurtem to  lepiej uważajcie... Bo jak na razie to leży za granicą... Niemcy mogą nie być zadowoleni... 😉


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 720
  • 2738
  • 24

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange

Teraz sprawdziłem, 3G jeszcze działa 😄

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 108
  • 0

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange

Tak. 3G jako takie u mnie również działa, ale już z BTSów w mojej okolicy nie rozmawiam przez 3G, tylko zrzuca do 2G. 🤣


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 720
  • 2738
  • 24

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange

Ja mam tylko w routerze Orange.
Mój powiat jest na wrzesień, ciekawe kiedy wyłącza 😉

Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2603
  • 10744
  • 97

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange

Informacja o wyłączeniach sieci 3G w kolejnych regionach Polski i zastąpieniu go LTE także na blogu Orange w tym linku https://biuroprasowe.orange.pl/blog/lte-zastapi-3g-w-kolejnych-regionach-polski/

Pozdrawiam 🙂