Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 34
  • 173
  • 1

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange

"Jeśli zastanawiacie się, czy powinniście coś zrobić w związku z wyłączeniem 3G, spieszę z odpowiedzią. Po pierwsze, warto sprawdzić, czy telefon i karta SIM, z których korzystacie współpracują z 4G LTE i obsługują VoLTE. Wystarczy wysłać bezpłatny SMS o treści KARTA na numer 80233, a w odpowiedzi otrzymacie informację, czy i co należy zrobić."

 

Pomysł na możliwość sprawdzenia bardzo przydatny, ale ewidentnie wymaga dopracowania. Wysłałem z ciekawości takiego smsa ze swojego telefonu. W odpowiedzi zwrotnej dostałem:

"Twoj telefon nie jest na liscie rekomendowanych przez Orange. Proponujemy jego wymiane w celu zagwarantowania rozmow w 4G. Nie musisz wymieniac karty SIM. Pozdrawiamy, Orange"

5G jak i VoLTE działa bezproblemowo. Tak więc jeśli usługa ma ograniczać się tylko do informowania o tym, że nasz telefon jest z DYSTRYBUCJI Orange i jest na liście rekomendowanych, to jest nic nie warta, bo wprowadza w błąd. Zwłaszcza, że mój telefon ZNAJDUJE się na liście rekomendowanych, ale nie pochodzi z dystrybucji Orange. Nieświadomy użytkownik zaczałby rozglądać się za nowym telefonem.

P.s. dodam jeszcze, że kiedyś przetestowałem tę usługę na Samsungu A53 nie będącym z dystr. Orange. Dostałem taką samą wiadomość zwrotną, choć VoLTE działało.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2403
  • 9963
  • 85

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange

@Zeusektak 🙂 Wydaje mi się, że powiat chojnicki moze być następny czyli w czerwcu. Jeśli chodzi o 5 MHz w LTE też jest dobrym rozwiązaniem 😉

Pozdrawiam 🙂


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2403
  • 9963
  • 85

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange

Najnowsze informacje w sprawie dalszych wyłączeń sieci 3G:

We wrześniu wygasimy 3G w okolicach Bydgoszczy, Torunia i Włocławka.
Więcej informacji o wyłączeniu 3G w tym linku Przyspieszamy z wyłączaniem sieci 3G https://biuroprasowe.orange.pl/blog/przyspieszamy-z-wylaczaniem-sieci-3g/
Pozdrawiam 🙂

Zespół Nasz Orange
  • 1049
  • 8462
  • 53

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange

W maju wyłączymy 3G w powiatach:

 

  • słupskim, w tym miasto Słupsk (powiat miejski),
  • lęborskim,
  • sławieńskim,
  • bytowskim,
  • koszalińskim, w tym miasto Koszalin (powiat miejski),
  • człuchowskim,
  • szczecinieckim,
  • kołobrzeskim,
  • białogardzkim,
  • świdwińskim,
  • drawskim.

Plany rozszerzenia LTE i następnie wygaszania 3G we wrześniu obejmą okolice Bydgoszczy, Torunia i Włocławka.

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8424
  • 64

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange

@Bartłomiej Czy zawsze lukę po 3G zastępuje LTE? Dla kolegi pytam.


Zespół Nasz Orange
  • 2932
  • 10945
  • 64

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange

Taki jest obyczaj.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 529
  • 1908
  • 13

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange

Pasmo z 3G przejdzie pod 4G, teoretycznie tam gdzie masz zasięg 3G potem będzie to na 4G.

 

@Wojciech 

Czyżbyś lubił Mandalorian ? 😉


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18499
  • 52971
  • 716

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange

Przedstawię swoje obawy co do wyłączenia 3G. Byłem nie raz w lokalizacjach, gdzie z nadajnika działa 3G na częstotliwości 900 MHz oraz LTE na 800 MHz. Oba pasma na tych częstotliwościach są zasięgowe, więc powinno być i LTE jak i 3G. Rzeczywistość jest taka, że działało tylko 3G, LTE wcale nie dało się złapać. Mam obawy, czy po wyłączeniu 3G faktycznie an to miejsce wskoczy LTE 900 MHz. Jak fizycznie sie tego nie sprawdzi, to nie ma obecnie żadnej pewności.


Zespół Nasz Orange
  • 2932
  • 10945
  • 64

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange

Mando to nie jest mój ulubiony serial, ale lubię. Tutaj odpowiedź pasowała jak ulał 😆 Takie jest założenie, że tam gdzie jest 3G, będzie 4G.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8424
  • 64

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange

@Wojciech Bardzo nam się takie założenie podoba, dzięki za odpowiedź.