Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange


Zespół Nasz Orange
  • 2930
  • 10919
  • 64

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange

W tym temacie postaramy się zbierać dla Was informacje o tym, kiedy i gdzie jest planowane wyłączenie 3G w Orange.

 

Najbliższe wyłączenia:

Kiedy Gdzie
06-10 maja 2024 powiaty: słupski, w tym miasto Słupsk (powiat miejski), lęborski, sławieński, bytowski
13-17 maja 2024 powiaty: koszaliński, w tym miasto Koszalin (powiat miejski), człuchowski, szczeciniecki
20-24 maja 2024 powiaty: kołobrzeski, białogardzki, świdwiński, drawski
wrzesień 2024 okolice Bydgoszczy, Torunia i Włocławka
październik 2024 północna i wschodnia część Mazowsza, Kalisz i miejscowości na północ od Kalisza, Wrocław i okolice, Wałbrzych i okolice, południowo zachodnia część woj. zachodnio-pomorskiego
listopad 2024 Płock i okolice, Szczecin i okolice, Zielona Góra i okolice, Radom oraz południowa część woj. mazowieckiego, północna część woj. podlaskiego, wschodnia część woj. warmińsko-mazurskiego

 

Już wyłączone:

Kiedy Gdzie
26 września 2023

Powiaty: wieruszowski, wieluński, pajęczański, złotowski oraz częściowo pilski i wałecki

6 listopada 2023

Powiaty: sieradzki, zduńskowolski, łaski, czarnkowsko-trzcianiecki oraz pozostałe obszary powiatu pilskiego, wieruszowskiego, wieluńskiego i wałeckiego

13 listopada 2023

pozostałe obszary powiatu czarnkowsko-trzcianieckiego i pilskiego 

20 listopada 2023

Powiaty: chodzieski, poddębicki, obornicki, wągrowiecki pozostałe obszary powiatu pilskiego, łaskiego, sieradzkiego i zduńskowolskiego

27 listopada 2023

pozostałe obszary powiatu czarnkowsko-trzcianieckiego, chodzieskiego, pilskiego i obornickiego

 

Co warto wiedzieć na temat wyłączenia 3G?

Sprawdź szczegółowy artykuł dostępny tutaj. Możesz również przeczytać odpowiedzi ekspertów podczas AMA, które odbyło się na naszym forum tutaj. Gdybyś miał/a pytania, to możesz śmiało założyć temat tutaj.

 

Przypominamy jak sprawdzić, czy mam właściwą kartę SIM lub/i telefon.

  • wyślij SMS o treści KARTA pod bezpłatny numer 80233
  • wysyłając SMS udzielasz jednorazowej zgody transmisyjnej na weryfikację Twojego urządzenia
  • Musisz mieć telefon, który obsługuje VoLTE – telefony z naszej oferty od lipca 2021 r. mają domyślnie włączoną tę funkcję. Sprawdź listę telefonów obsługujących VoLTE w sieci Orange.
21 ODPOW. 21

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2023
  • 5473
  • 184

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange

A istniej jakiś harmonogram na dalsze terminy ? Takie plany wyłączeń. Jakie regiony i kiedy ?

Zespół Nasz Orange
  • 2930
  • 10919
  • 64

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange

Obecnie takiego nie widziałem. Jak dostaniemy informacje, to będziemy zamieszczać.


Zespół Nasz Orange
  • 2930
  • 10919
  • 64

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange

Harmonogram zaktualizowany. Kolejne powiaty są na liście. W II kwartale przyjdzie czas na okolice Słupska i Koszalina.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 33
  • 0

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange

No i nic to nie dało. Od czasu wprowadzenia tej cholerniej protezy 5g mam tragiczny transfer na poziomie 3g. Było 4G u mnie było git i transfer koło 10 MB/s a teraz czy to 4G czy 5G mam maksymalnie 3 MB/s.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2068
  • 11667
  • 52

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange

Na to nie ma lekarstwa, za jakiś czas będzie lepiej, ja tam mam 150Mb/s po 4G LTE, godziny szczytu połowę wolniej 😎


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12994
  • 53346
  • 620

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange

@Fayile61  dlatego, że 5G zabrało cześć pasma i transferu z 4G i tyle 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18428
  • 52692
  • 710

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange

Mapa zasięgu najczęściej jest poglądowa, więc do wyboru oferty danego operatora nie bardzo się nadaje, ale zawsze może zasugerować. Ostatnio na topie jest zasięg 5G 2100 MHz oraz 5G w paśmie C. Postanowiłem sprawdzić, czy również jest uwzględniane wyłączenie nadajników 3G. Na tapetę wybrałem powiat czarnkowsko-trzcianiecki, gdzie terminy wyłączeni 3G były już podawane nawet w niniejszym temacie. Rozumiem, że mimo wyłączenia nadajników, w danych powiatach nadal występuje zasięg 3G, co widać po mapie z zasięgiem ze strony Orange:

powiat_czarnkowsko-trzcianiecki.jpg

Pewnie nadajniki w okolicy powiatu są na tyle silne, że nadal pokrywają zasięgiem wyłączone nadajniki z danego terenu.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2391
  • 9901
  • 85

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange

Najnowszy informacje w sprawie wyłączenia sieci 3G

Najbliższe wyłączenia sieci 3G nastąpi w maju. Będą to okolice Słupska i Koszalina.

Oto harmonogram:
  • 06-10 maja – powiaty: słupski, w tym miasto Słupsk (powiat miejski), lęborski, sławieński, bytowski,
  • 13-17 maja – powiaty: koszaliński, w tym miasto Koszalin (powiat miejski), człuchowski, szczecinecki,
  • 20-24 maja – powiaty: kołobrzeski, białogardzki, świdwiński, drawski.

Więcej informacji o wyłączeniu 3G w tym linku Wygaszamy 3G w kolejnych częściach Polski https://biuroprasowe.orange.pl/blog/wygaszamy-3g-w-kolejnych-czesciach-polski/

Pozdrawiam 🙂


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 527
  • 1899
  • 13

Harmonogram wyłączenia 3G w Orange

@Pablo5 

Mogli trochę zwiększyć obszar i wyłączyć w powiecie chojnickim który graniczy z człuchowskim. Dodatkowe 5MHz zawsze się przyda w LTE 😉