Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Fraudy roamingowe szwajcarskcih operatorow wobec Orange PL


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Fraudy roamingowe szwajcarskcih operatorow wobec Orange PL

mam sobie tutaj przed soba nju abo, oraz orange w abonamencie. W DE. Wrzucam sobie wificalling. Albo i nie, bo w ramach UE jest dobrze.

 

Biore szwajcarski telefon Salt i dzwonie na numer w Orange czy tez nju. Biore szwajcarski telefon Sunrise i dzwonie na telefon w nju czy w Orange.

 

po 20 testowych polaczen z kazdego numeru szwajcarskeigo na kazdy numer w nju czy orange. Nie ma znaczenia czy nju/orange przez wificalling czy przez lokalnego niemieckiego operatora.

 

Zamiast mojego szwajcarskiego numeru +4176..... pojawia sie chorwacja/francja/grecja/wegry/hiszpania/irlandia/wyspy owcze/... Raz wyjatkowo pojawia sie komunikat. Doladuj konto.. zestawiono polaczenie  z FCT na ktorym byla karta Orange z nieograniczonym ruchem wewnatrz sieci...

 

Operatorzy spoza UE i Liechtensteinu zawsze mieli wyzszy interconnect za incomming calls. Dlatego podmieniaja ruch falszujac naglowki i terminuja ruch do sieci w PL poprzez bramki i innego rodzaju dziadostwa.

Czego nie rozumiem. Jak jest urzadzenie z wieloma simami, ktorym terminuje sie ruch do sieci Orange - to takie urzadzenie po pierwsze jest widoczne bo musi miec IMSI. Jesli siedzi za dlugo w ramach jednego LAC/Cell Id to jest killowane. Dlatego frauderzy jezdzili samochodami po miescie i korzystali z plynnych handoverow...

 

Czemu tego Orange nie killuje? Czyzby rozporzadzenie unijne zrobilo 0,7 Eurocenta za minute i odpuszczono?

3 ODPOW. 3

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Fraudy roamingowe szwajcarskcih operatorow wobec Orange PL

@impetiginisatio nie miałem okazji sprawdzać połączeń głosowych w roamingu poza strefą 1. To że Orange nawet w billingi podaje dziwne numery, pewnie bramek technicznych, zamiast rozmówcy, to wiadomo, ale jak z poza strefy 1 już są wyspy owcze, albo inne wynalazki, to ciekawe przez jakie kraje leci połączenie?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Fraudy roamingowe szwajcarskcih operatorow wobec Orange PL

mi chodzi o ruch przychodzacy. Technicznie jest trudno zapewne filtrowac skoro cos jest chorwacja i wchodzi do sieci..

ale jesli polaczen z chorwacji jest z danego numeru kilkadziesiat/kilkaset dziennie to mozn amyslec ze to bot...

podobnie jak jeden IMSI dzwoniacy tylko po sieci non stop - dlatego frauderzy jezdzili autem po sasiednich sektorach aby system myslal ze to telefon jest...tak bylo kiedys...archaik i prehistoria.

 

czasami mam przypadkowe numery orange rozniace sie trzema ostatnimi cyframi. Hurtowy zakup sim do generowania ruchu przychodzacego...

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Fraudy roamingowe szwajcarskcih operatorow wobec Orange PL

Orange nie dyskutuje o fraudach publicznie więc wątpię by ktoś z Orange coś odpowiedział 🤷‍♂️