Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Formularz dotyczący światłowodu


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 4
  • 0

Formularz dotyczący światłowodu

Dzień dobry

 

Od jakiegoś czasu czekam w swojej lokalizacji na światłowód. Trochę lat już będzie. Powoli w sąsiednich blokach pojawia się światłowód, ale niestety wszystko póki co omija mnie. Nie wiem czego jest to powodem, chociaż zastanawiam się nad kwestią własności budynków. Te w których światłowód jest należą do wspólnot. U mnie z kolei jest to budynek państwowy, a mieszkania komunalne. Z informacji do których dotarłem to miasto Lublin wydało firmie Orange zgodę na prace w budynku już ponad dwa lata temu, jednak wciąż nie widać skutków.

 

Gdzieś też kiedyś czytałem, że niby w przypadku budynków tego typu mają one priorytet przy modernizacji infrastruktury, ale to chyba w określonym przypadku. Chyba to dotyczyło sytuacji, gdy światłowód jest współfinansowany z budżetu miasta albo z funduszy z Unii. Nie wiem czy gdzieś są dostępne informacje na temat infrastruktury na mojej ulicy, więc ciężko mi się upewnić kto to finansował.

 

Przechodząc jednak do rzeczy jedyna dostępna u mnie usługa to wciąż stare 20Mb/s, z którego nie korzystam, bo lepszą ofertę mam w oparciu o LTE u konkurencji. Jednak powoli LTE nie wyrabia, a na zamówiony montaż ADSL czekam już od grudnia i wciąż zero kontaktu.

Na stronie Orange znalazłem taki formularz do wypełnienia: https://www.orange.pl/zobacz/swiatlowod-zgloszenie

 

Wypełniłbym go, ale jest jeden mały problem, bo jest napisane, że muszę być właścicielem bądź współwłaścicielem nieruchomości. Jako, że mieszkam w budynku należącym do państwa, a moje mieszkanie jest komunalne, to właściwie właścicielem nie jestem. No i tu jest problem, bo nie wiem czy mogę w takim wypadku mimo wszystko taki formularz wypełnić bez żadnych konsekwencji.

 

 

2 ODPOW. 2

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Formularz dotyczący światłowodu

@MRST42  zerknij tu 

https://oferty.orange.pl/swiatlowod2/?t2&gclid=EAIaIQobChMIxrLk_pLG9wIVZwWiAx3nagLcEAAYASAAEgLsGvD_B...

Podaj adres bez mieszkania, a zerkniemy...

Zgłaszaj Gdzie możesz, a nawet na adres korespondencji w Skierniewicach z dopiskiem Inwestycje. Nigdy za dużo zgłoszeń 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Formularz dotyczący światłowodu

@MRST42 Takie zgłoszenie niczego nie zmieni ponieważ Orange sprawdzi adres i zobaczy że ma już podpisaną umowę z właścicielem budynku czyli UM. Jeśli tam nie buduje to ma ku temu jakieś podstawy. Może adres będzie realizowany w przyszłości a może są jakieś problemy techniczne np brak kanalizacji teletechnicznej, niedrożność itp.