Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Film na temat wyłączenia 3G w Orange


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Film na temat wyłączenia 3G w Orange


@toleknapisał(-a)

Mogą to być działania zsynchronizowane czy raczej będą robić tę rekonfigurację osobno? 


Po wyszukaniu sieci na telefonie widzę że T-Mobile nie ma już 3G, Orange i reszta jeszcze tak. Więc rekonfiguracja sieci jest osobna. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Film na temat wyłączenia 3G w Orange

@tolek w Bydgoszczy w niektórych miejscach 3G magenty jeszcze działa ale w większości już przeważa 4G.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Film na temat wyłączenia 3G w Orange

Dam znać kiedy zniknie 3G na terenie opolszczyzny. Wtedy wypadnie z tej sieci mój terminal do przyjmowania płatności kartą. Teraz korzysta z siec 3G od magentowych.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Film na temat wyłączenia 3G w Orange

Jak informuje operator, stopniowe wyłączanie 3G w pomarańczowej sieci rozpocznie się od drugiego półrocza. 

Koniec 3G: Orange też wyłączy segment UMTS


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Film na temat wyłączenia 3G w Orange

Wszystko ładnie pięknie, VoLTE umożliwia nawiązanie połączenia w ułamek sekundy w stosunku do nawiązania połączenia w 3G. Jest jednak różnica, chodzi o czas załadowania się VoLTE. Połączenia po 3G są pewnie sprzętowe, bo nie muszę czekać tak jak w przypadku VoLTE. Wybieram numer i zestawiane jest połączenie po 3G. W przypadku VoLTE uważam, że jest programowe, bo ikonka nie pojawia się od razu po zimnie nadajnika, czy zmianie WiFi Calling na VoLTE. O WiFi Calling już nie wspomnę, bo trzeba czekać jeszcze dłużej na załadowanie niż niż VoLTE. To takie moje obserwacje przed czekającymi nas zmianami. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 46
  • 111
  • 1

Film na temat wyłączenia 3G w Orange

Ja akurat nie mam takich problemów. Zawsze jest sprzętowo-softwarowe. Różnica to sposób działania. GSM/UMTS to masz połączenie głosowe zestawione komutowane (możecie mnie poprawić) a VoLTE i VoNR (Rozmowy głosowe po 5g Standalone) są po IP. Niestety trochę fatalny jest standard. To nie jak GSM/UMTS gdzie każdy nawet najdziwniejszy telefon obsługiwał  a VoLTE/VoNR tylko odpowiedni telefon, odpowiednie oprogramowanie, odpowiednie wsparcie operatora. Przykład zaliczyłem czyli Motorola G10 (brak oficjalnego wsparcia). VoLTE i WiFi Calling uruchomiło się i Orange zablokował po 5 godzinach ten telefon. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 212
  • 875
  • 4

Film na temat wyłączenia 3G w Orange

Dobrze, że 2G zostaje.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Film na temat wyłączenia 3G w Orange

Orange wyłącza sieć 3G za 3, 2, 1 ... (0)

Już we wrześniu tego roku pierwsze miejscowości testowo zostaną pozbawione zasięgu 3G. Przekonają się o tym użytkownicy z okolic Piły i Sieradza.

Więcej informacji na stronie blogu Orange:

https://biuroprasowe.orange.pl/blog/wylaczamy-siec-3g-za-3-2-1/

Mapa wyłączenia 3G w pierwszych miejscowościach:

https://biuroprasowe.orange.pl/mediateka/orange-zegna-sie-z-3g-mapa-okolice-pily-i-sieradza/

 

Ciekawe, czy po wyłączeniu 3G od razu zostanie włączone 4G na zwolnionych zasobach?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Film na temat wyłączenia 3G w Orange

Mam nadzieję że szybciej zrobią refaktor 3G niż do końca 2025 roku. To długo. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Film na temat wyłączenia 3G w Orange

Jeżeli będzie oczekiwanie do 2025 roku aż cały 3G zostanie wyłączony, to nie będzie spełniona obietnica utrzymania zasięgu. Stracą na tym osoby, które obecnie mają dostęp maksymalnie do 3G. Przez pewien czas będą zmuszone do korzystania na 2G o ile zasięg będzie jak na 3G.