Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ełk - słaby zasięg światłowodu


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 0
  • 0

Ełk - słaby zasięg światłowodu

► Wątek został wyodrębniony z tematu Nowa oferta od 24.08 - Moderator Wiktor ◄

 

Wrająć jak mozna mieć tak gdzieś miasto a w szczególnosći osiedle zatorze,gdzie Orange jest jedynym operatorem światłowodu w Ełku? Powinno im zalezeć na tym zeby pozyskać jak najwięcej klientów prawda? Ale patrząć na to jak wygląda mapa  zasięgu w Ełku to mozna tylko stwierdzić ze ktoś kto zarządza modernizacją sieci nie potrafi ocenić gdzie jej potrzeba a gdzie nie.Opoznienia to podstawa u kolegi w bloku światłowod miał być w styczniu i co? Nic orange juz sie wycofało z planów montowania go tam bo nie opłaca im sie go prowadzić przez UWAGA 3 metry.No ale coż lepiej sprzedawać światłowód dla emerytów w blokach bo przecież oni muszą mieć 1Gb/s Wczoraj do mojego dziadka sprzedawca orange dzwoni i proponuje taką prędkość skoro wczesniej dzwonili 4 razy i mówił wyraznie ze narazie nie zmienia operatora.Ale cóż STATYSTYKI i jeszcze raz STATYSTYKI muszą sie zgadzać.Pisałem nawet z urzędem miasta w tej sprawie to powiedzieli mi ze tym osiedlem szybciej zainteresuje sie lokalny operator niz pomaranczowy gigant.Mapka niżej ukazuje jak pięknie orange dba o klienta indywidualnego.Pewnie gdybym zgłosił sie jako firma ze potrzebuje ich internetu to w ciągu miesiąca bym sprawe załatwił.Ale od czasu zrezygnowania z neostrady około 6 lat dalej walcze o coś co i tak nigdy sie nie stanie


orange.png

3 ODPOW. 3

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Ełk - słaby zasięg światłowodu

@daw897Orange kieruje się wynikami z tego formularza https://oferty.orange.pl/internet/ więc do dzieła 🙂 ale jeśli mieszkasz w bloku należącym do dużej spółdzielni. To jeśli ona skontaktuje się z orange i wyrazi zgodę na piśmie na przyłączenie ( gdzieś na stronie jest formularz ale na szybko go nie widzę )  to wtedy przeważnie jesteście priorytetowo podłączani. Mieszkam w 30 tysięcznym mieście i na obrzeżach powstaje nowe osiedle ok 300 mieszkań to już są podłączone bo jak je budowali to właśnie złożyli ten wniosek i podczas budowania orange od razu założyło infrastrukturę FTTH i na chwile obecną ostatni blok jeszcze nie jest ukończony ale w zasięgu już jest 🙂  osobiście jeszcze nie mam FFTH jestem na miedzi 30/5 bo orange stwierdziło ze nie robi bo z drugiej strony miasta (właśnie z tej strony gdzie mieszkam ) podłącza konkurencja (Inea). Która robi tak samo jedną ulice tak a jedną nie, jedne bloki tak jedne nie (nawet jak są obok siebie jeden jest podłączony a ten obok nie  🙂
PS w ełku w 2020 ma zostać położona infra przez firmę która kładzie FFTH i je wynajmuje .  Te plusiki to tam gdzie ma zostać podłączone FFTHełk_uke.png


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 0
  • 0

Ełk - słaby zasięg światłowodu

no ok a kto będzie z niej korzystać? Orange czy  lokalny dostawca?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Ełk - słaby zasięg światłowodu

Co do Ełku: na dziś stawki hurtowe tej firmy są wyższe niż ceny w detalu w Orange. Prędko zatem Orange się nie zdecyduje.