Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dwa ostatnie domy na ulicy nie dostały światlowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 0

Dwa ostatnie domy na ulicy nie dostały światlowodu

Mieszkam w Miejscowości Bieniewice w Powiecie Warszawskim Zachodnim. W połowie stycznia tego roku technicy kladli światlowód na całej mojej ulicy (ul. Akacjowa). Niestety ku mojemu zdziwieniu dwa ostatnie domy na tej ulicy nie załapały się na światłowód. W praktyce wygląda to tak, że 40 metrów ode mnie sasiad ma podciągnięty swiatłowód a ja i sasiad z naprzeciwka już nie. Nie rozumiem tej sytuacji bo już dawno temu wypełniałem deklaracje na stronie orange i wiem, że sąsiad też. Normalnie ręce opadają.

 

Jeśli czyta to ktoś ogarnięty w temacie lub ktoś kto wie gdzie uderzyć żeby czegoś sie dowiedzieć proszę o pomoc.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dwa ostatnie domy na ulicy nie dostały światlowodu

Tego od spraw konsumenckich.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dwa ostatnie domy na ulicy nie dostały światlowodu

Jeśli Twój numer jest w załączony pliku, to poczekaj cierpliwie.

Jeśli nie ma, to raczej trzeba dłużej poczekać. Adresu nie ma zgłoszonego POPC więc Orange z powstałej infrastruktury nie może Cię podłączyć dopóki nie minie okres trwałości projektu pod ryzykiem zwrotu dofinansowania.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 0

Dwa ostatnie domy na ulicy nie dostały światlowodu

Mieszkam pod numerem 14 czyli nie ma mnie na liście. Jest sens wysyłać do orange deklaracje na piśmie pobrane z ich strony? Jest szansa że to coś przyspieszy?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dwa ostatnie domy na ulicy nie dostały światlowodu

Orange może wystąpić do CPPC o modyfikację projektu, ale musi go rozliczyć do końca września 2020. Przez pojedyncze osoby raczej nie będą chcieli mieć opóźnień.
Deklarację próbować można wypełniać, ale spróbowałbym napisać do UKE lub CPPC.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 0

Dwa ostatnie domy na ulicy nie dostały światlowodu

A mogłbyś powiedzieć do jakiego departamentu w uke najlepiej by było napisać w tej sprawie?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dwa ostatnie domy na ulicy nie dostały światlowodu

Tego od spraw konsumenckich.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 0

Dwa ostatnie domy na ulicy nie dostały światlowodu

Spytam się Ciebie jeszcze czy mogł bym zrobić takie coś żeby np dogadać się z sąsiadem z domu obok i wziaść światłowód pod jego adresem na siebie po czym podciągnąć go do siebie np. skrętką około 50 metrów.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dwa ostatnie domy na ulicy nie dostały światlowodu

Legalnie nie. Choć pewnie zaraz Ci ktoś napisze, że takich opłat Orange nie nalicza.

Opłata dodatkowa wynosi trzykrotność cennikowych opłat https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/11386/d003fa6e-d85e-4c48-b5b0-bd0f6f4b4d5e.pdf za okres kiedy było korzystane poza adresem świadczenia usługi (metodologia wyliczenia takie okresu jest skomplikowana i ciężko ją skrócić na forum).
Musisz sam ocenić czy to się kalkuluje.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 6
  • 0

Dwa ostatnie domy na ulicy nie dostały światlowodu

W jaki sposób oni to sprawdzają czy kożystam na adresie czy poza nim?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dwa ostatnie domy na ulicy nie dostały światlowodu

Są różne metody.

Większość metod to na miejscu np. przy zgłoszeniu awarii/modernizacji.

Jeśli będziesz korzystał z routera orange (livebox/ funbox), to te urządzenia mają też zwrotny kanał komunikacji i niektóre ustawienia i parametry usługi są przesyłane od routera do systemów Orange. Gdyby ktoś się pokusił, można to wyliczyć czy wszystko jest w normie choć rzadko jest to sprawdzane z tego co mi wiadomo.