Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostępność światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Pasjonat
  • 770
  • 1078
  • 4

Dostępność światłowodu

@Kżyhonapisał(-a)

No i ten 25 m musiałem 3 razy podłączać, zanim mi złapało internet 😕 Na tym 1 m mam -21 dB około, na tym 25 m było cały czas ok. -29 dB i dopiero za którymś tam razem chwyciło na -24 dB i wtedy zaczął internet prawidłowo działać i dioda od internetu też się zaświeciła w statusie "OK". Nie wiem więc czy mimo całej ostrożności ten światłowód 25 m gdzieś się uszkodził przy kładzeniu w korytach, czy dostałem go już niesprawnego (po mam wątpliwości czy był nowy), czy po prostu ta długość robi swoje (choć na ile mam wiedzę - nie powinna), ale takiego dziwnego zachowania doświadczyłem.

Albo czoło ferruli masz zabrudzone, albo uszkodzone włókno w kablu. Przy takiej długości to 1-2dB to maks. 

Poziom 12, Recenzent
  • 23
  • 28
  • 0

Dostępność światłowodu

@mardergłupio się spytam - co to ferulla? 🙂 Bo akurat tej nazwy nie znam.

Też mam wrażenie, że coś nie tak jest z tym patchordem, bo przy światłowodzie to takie tłumienia wydawały mi się wysokie.Zresztą jakieś 2 jakby słabsze miejsca na nim znalazłem, więc podejrzewam, że może tam być coś nadłamane 😕

Koszt nie jakiś problematyczny, bo 10 m takiego patchcordu to widziałem kilkanaście złotych, ale... nie chce mi się znowu wszystkich koryt otwierać i tego tam wrzucać ;)))

Poziom 26, Specjalista
  • 1110
  • 2676
  • 38

Dostępność światłowodu

@Kżyho czoło wtyku, że tak powiem to ferrula.

Poziom 20, Pasjonat
  • 770
  • 1078
  • 4

Dostępność światłowodu

To inaczej końcówka światłowodu. Laserem możesz też sprawdzić czy nie ma załamania gdzieś, ale kupowanie tego nie ma sensu. Taniej wyjdzie kupić nowy patchcord. 

Poziom 33, Ekspert
  • 3833
  • 7419
  • 107

Dostępność światłowodu

@KżyhoMoc optyczna na końcu powinna mieścić sie w zakresie -17-28dB . W innym zakresie modem się może nie synchronizować, ale na 25m patchcordzie nie powinno być tak dużej różnicy. Zapewne wtyczki są brudne, ale odradzam czyszczenie we własnym zakresie. Pogorszysz sprawę,a  nawet specjalnymi ściereczkami bezpyłowymi można bardziej zabrudzić jak się nie ma wprawy w czyszczeniu. Lepiej kupić nowy, bop to mogą być i mikropęknięcia na włóknie, a tego nie wyczyścisz...

Poziom 33, Ekspert
  • 3833
  • 7419
  • 107

Dostępność światłowodu

@slav72Ferrula ceramiczna to ten biały dynks, który wystaje z wtyczki w którym zatopiona jest końcówka włókna światłowodowego

Poziom 26, Specjalista
  • 1110
  • 2676
  • 38

Dostępność światłowodu

@agat13 o to to, trochę "łopatologicznie" to wytłumaczyłem😂