Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostępność światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12993
  • 53343
  • 620

Dostępność światłowodu

@tymdkd Teraz wreszcie widzę. Czy w tej czerwonej linii są słupy telekomunikacyjne (dla starych miedzianych kabli)? Gdzie jest najbliższy punkt ze skrzynką rozdzielczą światłowodu?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 22
  • 0

Dostępność światłowodu

Stelaż zapasu jest prawie na każdym słupie, słupy oczywiście po czerwonej lini biegną na oko z 30m od drogi, takie same słupy z taką samą odległością od drogi biegną w górę i tam światłowód jest więc możliwość poprowadzenia jak najbardziej była ale czemu zostałem ominięty nie mam pojęcia, poszli taką samą trasą jak lokalny operator który pewnie tak to postawił bo rozwijał to tutaj przez lata a Orange postawił to w kilka miesięcy, lokalny operator te 2 lata temu powiedział mi, że podłączenie jest możliwe tylko trzeba ponieść dodatkowe koszty za poprowadzenie światłowodu to 200-300m od najbliższego słupa ale kontat nagle się urwał i żadnej wyceny nie dostałem stąd moje pytanie czy Orange w ogóle może poprowadzić takie podłączenie i czy biorą pod uwagę pojedyńczych klientów bo pani na infolinii powiedziała mi, że bez szans bo nie jesteśmy przecież w zasięgu tak po prostu olała sprawę i chciałbym wiedzieć czy może np zgłoszenie się do najbliższego punktu Orange coś pomoże 


20200723_123320.jpg


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12993
  • 53343
  • 620

Dostępność światłowodu

@tymdkd Będę pytał dalej. Z tego co widzę to słupy elektryczne, więc operator alternatywny zawarł układ z Zakładem Energetycznym. Czy Orange ma swoje słupy czy też biegnie po "prądzie"? Dalej brakuje mi info o odległości do najbliższego słupa Orange i od skrzynki OPP (najbliższej domowi)

Same skrzynki zapasu nie umożliwiają podłączenia do sieci. Musi to być puszka OPP

Ta droga za drzewami to czerwona z planu? Ta gruntowa na fotce to dojazdowa do działki?

teren zadrzewiony, wiec trudniejszy do wykonania podwieszki ze słupa z pasa drogowego "czerwonej"...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9021
  • 45

Dostępność światłowodu

Wygląda na to że dla 4 domów odchodzących jeszcze w boczną ulicę nie chciało im się planować sieci. Gdyby tam jeszcze był jakiś biznes to pewnie by się zdecydowali a tak to masz pecha mówiąc brutalnie. Z Orange raczej nic nie ugrasz. Proponuję wrócić do rozmów z lokalnym operatorem.   


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 22
  • 0

Dostępność światłowodu

Słupy elektryczne, Orange swoich nie stawiał wieś około 10km od miasta. Jeśli to jest ta skrzynka bo nie do końca wiem jak wygląda to 250m, i to jest odległość w dół do tego miejsca gdzie zbiega z góry. Gruntowa to dojazdowa do działki a za drzewami ta czerwona, dzrzewa są choć w innych miejscach jakoś sobie z nimi radzili, ewentualnie w górę nie ma drzew ale odległość wtedy będzie trochę większa 


20200723_131715.jpg

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 22
  • 0

Dostępność światłowodu

W oddaleniu patrząc dokładnie taki odcinek nie ma dostępu do światłowodu


orange3.png

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12993
  • 53343
  • 620

Dostępność światłowodu

@tymdkd To jest właśnie OPP na słupie energetycznym wraz ze stelażami zapasu. Nie ma oznaczenia, więc to jest prawdopodobnie operator alternatywny. Jeśli od tego słupa istnieje przejście (po słupach ) w pobliże Twojego domu zacząłbym rozmowy z tym operatorem. Trzeba się jednak liczyć, że koszty instalacji i utrzymania usługi będą droższe od FTTH Orange.

Jeśli dobrze zrozumiałem, Orange korzysta ze słupów elektrycznych? Musisz rozrysować trasę od najbliższego OPP dla alternatywy i dla Orange. Wybierz tego, który zapewni instalację i w rozsądnej cenie. Podpytaj jeszcze czy w ramach "lojalki" możesz mieć usługę Orange na zasobach (kablach ) od alternatywnego dostawcy


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 22
  • 0

Dostępność światłowodu

OPP Orange jest słup obok robiąc zdjęcie nie pomyślałem że to będzie pierwszego operatora ale spojrzałem po innych słupach obok, a alternatywny operator te 2 lata temu mnie olał pomimo wielu prób kontaktu, one też oznaczenie nie mają tak samo firma bez oznaczenia je montowała dopiero po zakończeniu budowy wyszło na mapach, że Orange jest dostępny i to on się tutaj postawił. Pytanie właśnie tylko jest o to czy Orange zechce zrobić coś takiego dla pojedynczej osoby, ceny od alternatywy są sporo lepsze za sam światłowód bo w tej samej cenie różnica prędkości jest 6-krotna


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12993
  • 53343
  • 620

Dostępność światłowodu

@tymdkd 

Czyli trasa dla Orange i alternatywnego jest taka sama? Po tych samych słupach? 250m to 5 dystansów słupowych. Daleko i nie daleko. Jeśli zapotrzebowanie w tym terenie będzie większe operatorzy szybciej się przychyla do wykonania przyłączy. Pomyślimy coś, aby chciał (np. spytaj sąsiadów czy zechcą wspólnie wnioskować o przyłącza)

Nie zrozumiałem- Orange jest tańszy czy droższy?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9021
  • 45

Dostępność światłowodu


@tymdkdnapisał(-a)

Pytanie właśnie tylko jest o to czy Orange zechce zrobić coś takiego dla pojedynczej osoby


Szczerze ? Nie zechce. Sam kontakt do osoby decyzyjnej zajmie Ci kilka tygodni o ile w ogóle do takiej osoby dotrzesz 🙂 A ten lokalny operator to ma jakąś nazwę ?