Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostęp do internetu światłowodowego


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Dostęp do internetu światłowodowego

@BartasBDG  mnie trochę dziwi fakt że skoro Alba nie ma światłowodu tylko miedź z marnymi 10 Mb nie składają jako firma zapotrzebowania na szybki internet (im powinno być łatwiej i przy okazji Wy byście skorzystali).


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 68
  • 0

Dostęp do internetu światłowodowego

@slav72 nooo dokładnie też byłem tego mega ciekawy, dlatego wczoraj wieczorem jeszcze zagadałem do Pań tqm pracujących i trafilem że była Pani Kierownik i ogólnie jak podpytałem to one by bardzo chciały bo "czasami system ciezko im chodzi, jakieś tam raporty itd" ja tylko rzuciłem że na światłowodzie raczej z przesyłem danych i stabilnością nie powinno być problemu 😁 to że one są jak najbardziej chętne aby podłączyć tylko o tym szef/właściciel decyduje i podały maila do swojej apteki i ustaliliśmy że ja mam coś napisać o tym i Pani Kierownik przekażę do właściciela, tylko właśnie nie wiem co pisac i jak żeby miało to najlepszy skutek, bo tak jak mówisz Firmie pewnie jak zgłosiliby zapotrzebowanie to szybciej podłączą niż że ja chce. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Dostęp do internetu światłowodowego

@BartasBDG Jeśli podłączyli 73 to na pewno kontaktowali się też z Zarządcą 71. Teraz musiałbyś iść do Zarządcy wypytać gdzie ma umowę na udostępnienie nieruchomości czy coś wogóle w tym temacie robił. Powinien poinformować wszystkich właścicieli kamienicy i uzyskać od nich wiążąca uchwałę że wyrażają zgodę na budowę przyłącza do budynku. Z mojeg doświadczenia jako negocjatora a później projektanta powiem Ci że prawdopodobnie Zarządca nie uzyskał takiej uchwały bo albo mu się nie chciało albo jeden lub kilku współwłaścicieli kamienicy nie wyraziło zgody. Apteka w niczym nie pomoże bo decydują właścicieli bydynku a Apteka pewnie tylko najmuje lokal od jednego z nich. Dopiero kiedy miałbyś zgodę właścicieli możesz dzwonić do negocjatora i próbować odkręcić sprawę.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 68
  • 0

Dostęp do internetu światłowodowego


@mardernapisał(-a)

@BartasBDG Jeśli podłączyli 73 to na pewno kontaktowali się też z Zarządcą 71. Teraz musiałbyś iść do Zarządcy wypytać gdzie ma umowę na udostępnienie nieruchomości czy coś wogóle w tym temacie robił. Powinien poinformować wszystkich właścicieli kamienicy i uzyskać od nich wiążąca uchwałę że wyrażają zgodę na budowę przyłącza do budynku. Z mojeg doświadczenia jako negocjatora a później projektanta powiem Ci że prawdopodobnie Zarządca nie uzyskał takiej uchwały bo albo mu się nie chciało albo jeden lub kilku współwłaścicieli kamienicy nie wyraziło zgody. Apteka w niczym nie pomoże bo decydują właścicieli bydynku a Apteka pewnie tylko najmuje lokal od jednego z nich. Dopiero kiedy miałbyś zgodę właścicieli możesz dzwonić do negocjatora i próbować odkręcić sprawę.


 

Apteka jest wykupiona tak samo jak my odrębną własność. 

Wystarczy że jeden z właścicieli się nie zgodzi i nie ma wtedy zgody całej wspólnoty? Myślałem że zwykła większość decyduje


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Dostęp do internetu światłowodowego

@BartasBDG jeśli przepisy się nie zmieniły to do 6 właścicieli tzw mała wspólnota wymagana jest zgoda wszystkich. Przy wspólnocie powyzej 6 wystarczy zgoda tych ktorzy mają większość udziałów w nieruchomości.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Dostęp do internetu światłowodowego

Przepisy się zmieniły: mała wspólnota do 3 lokali, duża wspólnota powyżej 3 lokali.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 68
  • 0

Dostęp do internetu światłowodowego

Rozumiem to u nas na pewno jest duża wspólnota. Bo my, apteka i min jeszcze 2 lub 3 właścicieli. Okej to mamy pismo napisac, ale ja jako jeden z właścicieli? I poprosić o podpisy? Czy to jako wspólnota? Przepraszam że o takie pierdoły dopytuję ale nigdy wcześniej nie musiałem czegoś takiego organizować, a jesli muszę z innymi ludzmi wspolpracowac to chciałbym raz a porządnie. Czy np. Isc do salonu orange i zgłosić chęć podłączenia? I nie wiem co się dzieje dalej? Przychodzi ktoś z orange do Zarządcy? Bo skoro od Was wiem że podłączyć to nie problem bo wszystko do budynku jest to wydaje mi się że orange powinno nas przyłączyć 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Dostęp do internetu światłowodowego

@BartasBDG Musicie podjąć uchwałę w sprawie udostępnienia nieruchomości firmie Orange na nieodpłatną budowę sieci FTTH. Kto za kto przeciw i jeśli będzie większość za to wtedy z tym do Zarządcy i niech dzwoni do Orange. Możliwe że nawet ma namiary na człowieka który się z nim kontaktował. To jest najprostsza droga ale oczywiście nie gwarantuje sukcesu bo teraz Orange może już powiedzieć że przykro nam ale inwestycję na tym terenie zakończyliśmy. Można też pisać do Skierniewic ale to długa droga i nie wiadomo czy ktoś się tematem zajmie czy pismo trafi do okrągłego segregatora.