Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dorejonizowanie a wymogi POPC (ogłaszanie z 30 dniowym wyprzedzeniem)

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 186
  • 1

Dorejonizowanie a wymogi POPC (ogłaszanie z 30 dniowym wyprzedzeniem)

Hej,

czy dorejonizowywane adresy (dot. światłowodu) muszą być ogłaszane z 30 dniowym wyprzedzeniem? Zauważyłem na stronie hurt-orange.pl że robią to tylko dla adresów pierwotnie wylosowanych w POPC.

 

Zatem termin 30 dni (lub 90 dni jak się ostatnio na infolinii dowiedziałem) to tylko czas, który potrzebuje Orange na ogarnięcie tematu,  czy tak jest?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Dorejonizowanie a wymogi POPC (ogłaszanie z 30 dniowym wyprzedzeniem)

@egzorcysta Każdy adres, czy to z POPC, czy z dorejonizowania, musi być ogłoszony na 30 dni przed oddaniem do użytku. Takie są zapisy i wymogi, więc tak jest...to jest czas na zbieranie zainteresowania i deklaracji adrsów objętych projektem usługami w technologii światłowodowej na 30 dni przed ujęciem w systemach jako gotowe do sprzedaży. "Wynika to z wymogów regulacyjnych, a konkretnie z zasady równoważności informacji w stosunku do innych operatorów"-wyczytałem. Czyli po naszemu każdy musi wiedzieć na 30 dni przed oddaniem do użytku sieci, a inwestycja tak naprawdę mogła się już ciągnąć od dłuższego czasu

P.S. Nie wiem skąd się wzięło te 90 dni, ale ostatnio w inwestycjach zachodzą takie zmiany, że nie nadążamy za nowinkami...kto, kiedy, komu, gdzie i na jakich warunkach ma budować i użyczać sieci...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Dorejonizowanie a wymogi POPC (ogłaszanie z 30 dniowym wyprzedzeniem)

@egzorcysta Każdy adres, czy to z POPC, czy z dorejonizowania, musi być ogłoszony na 30 dni przed oddaniem do użytku. Takie są zapisy i wymogi, więc tak jest...to jest czas na zbieranie zainteresowania i deklaracji adrsów objętych projektem usługami w technologii światłowodowej na 30 dni przed ujęciem w systemach jako gotowe do sprzedaży. "Wynika to z wymogów regulacyjnych, a konkretnie z zasady równoważności informacji w stosunku do innych operatorów"-wyczytałem. Czyli po naszemu każdy musi wiedzieć na 30 dni przed oddaniem do użytku sieci, a inwestycja tak naprawdę mogła się już ciągnąć od dłuższego czasu

P.S. Nie wiem skąd się wzięło te 90 dni, ale ostatnio w inwestycjach zachodzą takie zmiany, że nie nadążamy za nowinkami...kto, kiedy, komu, gdzie i na jakich warunkach ma budować i użyczać sieci...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 186
  • 1

Dorejonizowanie a wymogi POPC (ogłaszanie z 30 dniowym wyprzedzeniem)

@agat13 

Ale w praktyce te z dorejonizowania albo nie są, bądź conajmniej czasami nie są ujęte w ogłoszeniu.

Wiem to na 100%, ponieważ w samej najbliższej mi okolicy są 2 domy z dorejonizowania (świecące już w mapie zasięgu na pomarańczowo), nie widniejące w żadnym ogłoszeniu na hurt-orange.pl natomiast cała reszta z POPC jest ogłoszona.

A te 90 dni, konsultant powiedział, że mają taki nawał pracy, że teraz jest już 90 dni na dorejonizowanie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Dorejonizowanie a wymogi POPC (ogłaszanie z 30 dniowym wyprzedzeniem)

@egzorcysta  piszemy jak powinno być, a to, że jest czasem inaczej, to tylko świadczy o porządku i o prawdzie starożytnej maksymy , że teoria i praktyka czasem nie idą w parze...