Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dodatkowe stacje VDSL i wolne LTE 10mb/s

ROZWIĄZANE

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Dodatkowe stacje VDSL i wolne LTE 10mb/s

@onliniak@BORAXW orange mobilny możliwa max prędkość to 300/50. Ale tylko przy przy agregacji trzech pasm częstotliwości, czyli 800MHz+1800MHz+2600MHz (łącznie 40MHz) – potrzebny terminal 4G LTE kategorii 9. W ciągu dnia jest ciężko uzyskać większe prędkości u mnie max(w budynku) było 187/36 na SG S8 wcześnie rano. Aktualnie 17:10 jest 78/20. Odległość od nadajnika to dokładnie 204 m w linii prostej.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 7
  • 1

Dodatkowe stacje VDSL i wolne LTE 10mb/s

No nic … poczekam, aż zarząd budynku uzyska wszystkie zgody bla bla bla i i wpadnie na pomysł jak przebudować połączenia między piętrami budynku (zaprojektowano jedynie podłączenie kabli telefonicznych). Właśnie tego się obawiałem, że wraz z rozbudową sieci światłowodowej przestaną rozwijać sieć miedzianą.

 

Z drugiej strony mam "tylko" 3 razy gorsze wysyłanie (o pobieraniu nie wspomnę) niż ktoś z nowym Samsungiem 200m od nadajnika. To już jest osiągnięcie … albo tylko ja wysyłam, a cała reszta pobiera.

 

Dziękuję za szybką odpowiedź, szkoda tylko że nie mogę wybrać kilku najlepszych odpowiedzi (moja wina, niepotrzebnie łączę dwa pytania w jedno).


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Dodatkowe stacje VDSL i wolne LTE 10mb/s

@onliniakJa jestem w domu ma miedzi mam 30/4 ale konkurencyjna firma instalowała światłowód jakieś 2 lata temu do bloku. Ofertę uruchomili jakieś kilka mc temu ( nikt nie wie po co podłączali światełko jak ofertę sprzedają od stycznia 2018) Ale wykombinowali pomysł ( bo u nas kable miedziane idą taką białą rurką na każde piętro a potem do mieszkań poprzez ścianę normalnie) że jak ktoś zamawia FFTH to nie potrzebuje miedzi więc ją usuwają jak nie ma miejsca a jak jest miejsce dają w tej rurce razem z miedzią a potem tylko wiercą prosto do mieszkania. ( u mnie jest dużo miejsca bo była kiedyś telewizja kablowa ale że nikt w bloku nie korzystał to firma zwinęła kable więc jest miejsce na FFTH ale w bloku obok niestety jak zamawiałeś światełko to miedź wyjmowali a potem dopiero światełko wkładali jakieś 6h to robili u znajomego w bloku obok.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 156
  • 157
  • 3

Dodatkowe stacje VDSL i wolne LTE 10mb/s

Niby nie rozbudowywują a jednak VDSL powiększają się na mapie, pare miast w Krakowie np. ulica Stelmachów i Chełmońskiego została w ostatnich miesiącach upgradowana do 80 Mb z 10 Mb 🙂


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 7
  • 1

Dodatkowe stacje VDSL i wolne LTE 10mb/s

Tutaj inaczej było → sąsiedzi w budynku obok chwalą się że mają światłowód to dzwonimy do obsługi klienta. 'Oczywiście, da się zrobić'. Przyjeżdżają technicy i mówią że niemożliwe. Niby sama instalacja jest ale nie ma połączenia, czy coś.

 

Niestety nie do mnie należy decyzja ale wejście pod kablówkę jest, kilka wejść pod telefon (dwa zajmowane przez stacjonarny i Neostradę) też. Gdzie biegną kable na klatce schodowej nie widzę. Może rzeczywiście jest jakaś nadzieja.

 

****

//do wiadomości poniżej

 

Z tym Krakowem … słyszałem że VDSL (80 mb/s) jest jeszcze bardziej wrażliwe na odległość niż LTE ale to już się pozostawia technikom i inżynierom.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Dodatkowe stacje VDSL i wolne LTE 10mb/s

@ludwik1 Mogli dołożyć kart VDSLowych do istniejących central lub porty się pozwalniały. To nie jest tak, że już się nic zupełnie nie inwestuje, ale dużych inwestycji się nie robi.

 

@onliniak VDSL po około kilometrze już działa znacząco wolniej, obstawiam około 30-40 Mbit/s


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Dodatkowe stacje VDSL i wolne LTE 10mb/s

@ludwik1chodziło mi że nie inwestują już w VDSL. ( nowe centrale nowe kable itp) bardziej prawdopodobny scenariusz że osoby co były podłączone do tej centrali mają już FFTH lub zmieniły operatora przez co jest mniejsze obciążenie i centrala może nadać więcej. U mnie wchodzi inna firma z FFTH i ludzie się przenoszą z orange VDSL do Inea światłowód od stycznia można zamawiać ofertę na moim osiedlu ( ok 600 mieszkań niestety orange nie chciało światełka nam zrobić 🙂 a na osiedlu było tylko orange i netia więc mały monopol ) no i dużo ludzi się przeniosło do konkurencji z internetem i zauważam z tego korzyści gdy normalnie osiągałem 21-24 / 2-3 to teraz mam 23-28  / 4-5 kiedyś było ciężko osiągnąć upload 3mbps to teraz 4mbps to min jak osiągam. Sąsiadka zmieniała w sierpniu netię gdzie miała 2 lata temu jak zawiązywała umowę pobieranie miała na poziomie 22 mbps w sierpniu miała już po 35 mbps a teraz ma za mniejszą cenę FFTH 100/10 🙂


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Dodatkowe stacje VDSL i wolne LTE 10mb/s

@onliniakz tym się zgodzę ze LTE jest bardzo wrażliwe w tym tygodniu była awaria u mnie w miejscowości nie działały internet kablowy orange telefonia orange i telefonia t-mobile. Po jakiś 2h jak naprawili mobilną technologie jak wszyscy ruszyli smartfonami do internetu to gdzie mam normalnie zawsze w tym miejscu na telefonie 70/30 jeszcze nigdy nie było mniej. To wtedy przeżyłem szok zrobiłem 5 razy speedtest by mieć pewność max ile miałem 3/1 nadajnik był tak obciążony ( nie mówiąc o tym że orange dało 10 GB pakietu mobilnego tym którzy zadzwonili na infolinie ) i utrata pakietów 12 % 🙂 właśnie wykonałem speedtest znowu w tym samym miejscu 78/32. Dopiero po 3h jak naprawili że kablówka działała wszytko wróciło do normy.
PS byłem wtedy w sklepie i to co zobaczyłem zapamiętam na długo chciałem zapłacić kartą ( a wiedziałem że sklep ma kablówkę z orange więc zabrałem tez gotówkę ) No to mówię pani przy kasie że płatność kartą a ta wyciąga z pod lady router mobilny z nalepką orange i kablem rj45 podłączonym do terminala. Oczywiście płatność przeszła ale takiego patentu jeszcze nie widziałem nigdy. Więc nie dziwie się ze wszytko było tak obciążone ciekawe ile ludzi wtedy patentowało swoje pomysły jak mieć internet 🙂


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 9
  • 1

Dodatkowe stacje VDSL i wolne LTE 10mb/s

Co to za dziwna jednostka mb? milibit? Ile to jest?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Dodatkowe stacje VDSL i wolne LTE 10mb/s

@Niania nie ma co się czepiać starych tematów. Wiadomo, że chodziło o Mb/s. Zgłoś do moderatora, aby poprawił. Nie dokładnie zapisane 🤔😄🙂