Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dołączenie domu do trwającej inwestycji POPC


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 10
  • 0

Dołączenie domu do trwającej inwestycji POPC

Udało mi się dostać numer do kierownika.

Powiedział mi że jest możliwość wykonania przyłączy do naszych domów, więc połowiczny sukces. 🙂 Musi tylko w czwartek sprawdzić czy jest tyle wolnych slotów.

Natomiast problem może być z odbiorem przyłączy bo nie ma ich na projekcie. 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Dołączenie domu do trwającej inwestycji POPC


@Jarqunapisał(-a)

Złożyłem wniosek w salonie Orange o dorejonizowanie czy to coś da?

 

Napisz do Skierniewic, listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Złóż kolejny wniosek, w innym salonie, albo w tym samym u innego pracownika. Dzwoń na infolinię co kilka dni i też składaj taki wniosek. Proś o sporządzenie notatki za każdym razem. Zamiennie, jak już wyślesz list do Skierniewic, pytaj o odpowiedź na list. Zawsze proś o sporządzenie notatki i "wysłanie do działu technicznego" (czy inwestycji, jak zwał tak zwał). Na zakończenie rozmowy pytaj o personalia konsultanta. Poważnie. Wykonuj takie nękające podejścia, na spokojnie i metodycznie. Ja tak robiłem i jakimś sposobem zostałem dorejonizowany. Nie wiem czy w wyniku któregoś konkretnego podejścia, czy w wyniku osiągnięcia ich masy krytycznej. Gwarancji sukcesu nie masz, ale przynajmniej wiesz, że coś w tym kierunku robisz.

 

P.S: ... ale nie licz na jakikolwiek efekt szybciej niż 2 miesiące


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 10
  • 0

Dołączenie domu do trwającej inwestycji POPC

Ok, tylko teraz się zastanawiam, jeśli ekipa która wykonuje obecnie infrastrukturę doprowadzi mi światłowód po dogadaniu się z nimi do domu ale w projekcie go nie będzie to łatwiej będzie na orange uzyskać odbiór tego łącza i aktywacje czy to że fizycznie doprowadzony zostanie światłowód nic nie zmieni i dalej czeka mnie masa pism, próśb i innych wniosków? 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Dołączenie domu do trwającej inwestycji POPC

Tu nie ma uniwersalnej recepty. Oddolne działanie polegające na wykonaniu przyłącza (czy to obejmuje zajęcie portu w szafce, czy tylko przewleczenie i "zaparkowanie" kabla?) na podstawie dogadania się z wykonawcą nie sprawi, że w Orange Twój adres pojawi się jako dostępny dla usługi, więc dalej nie będziesz mógł nic zamówić. I mogłoby takie przyłącze w przyszłości być potraktowane jako samowolka i zostać usunięte (nie wiem czy rzeczywiście takie są praktyki i ktokolwiek tego pilnuje). Najlepiej dopytaj o to kierownika.

 

Z drugiej strony, jeżeli "naciski", o których pisałem wyżej, przyniosą skutek, pewnego dnia może Cię odwiedzić technik z zadaniem przeprowadzenia "wywiadu technicznego". Wtedy mówisz: "Tadam! Jest przyłącze, podłączone jest z jednej strony tu, z drugiej strony tam ...", wywiad techniczny jest zaliczony pozytywnie a informacja wprowadzona "do systemu" i widoczna dla sprzedaży.

 

Tak to widzę okiem laika. Jeżeli masz możliwość i uchwyciłeś kontakt, próbuj z obu stron.

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 10
  • 0

Dołączenie domu do trwającej inwestycji POPC

Właśnie ma to polegać na zajęciu portu w szafce (chociaż nie wiem czy to dokładnie tak fachowo się mówi) 😉 ale dokładnie o to chodzi że kierownik ma w czwartek sprawdzić ile ma jeszcze wolnych portów i wtedy da mi znać czy może mnie podłączyć. I tak jak mówisz wydaje mi się że wtedy łatwiej nawet będzie zrobić ten wywiad techniczny i zalegalizować te złącze a z ziemi przecież nikt tego nie wykopie. 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Dołączenie domu do trwającej inwestycji POPC


@Jarqunapisał(-a)

z ziemi przecież nikt tego nie wykopie. 


no tak, racja. Myślałem przez pryzmat swojego przypadku, gdzie doprowadzenie przyłącza polegało na przewleczeniu kilkudziesięciu metrów włókna od słupka do piwnicy, w całości poprzez istniejącą kanalizację Orange, bez kopania.

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Dołączenie domu do trwającej inwestycji POPC


@Jarqunapisał(-a)

Właśnie ma to polegać na zajęciu portu w szafce (chociaż nie wiem czy to dokładnie tak fachowo się mówi) 😉 ale dokładnie o to chodzi że kierownik ma w czwartek sprawdzić ile ma jeszcze wolnych portów i wtedy da mi znać czy może mnie podłączyć. I tak jak mówisz wydaje mi się że wtedy łatwiej nawet będzie zrobić ten wywiad techniczny i zalegalizować te złącze a z ziemi przecież nikt tego nie wykopie. 


Zawsze mogą Cię podłączyć w ramach jakiegoś innego adresu, który wyleciał z planu. Wykonawca może 15% z wyznaczonej puli adresów zmienić bo wiadomo że różne są sytuacje już na etapie prac. Splitter abonencki również można wymienić na inny ale to wymaga już uzgodnienia między podwykonawcą a projektantem. Generalnie nie ma mowy o jakiejś lewiznie. Jak Cię podłączą to będziesz w systemach do odbioru i do bazy usługowej. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 10
  • 0

Dołączenie domu do trwającej inwestycji POPC

Dziś kierownik budowy sprawdził i powiedział że nie ma wolnych więcej miejsc już w słupku i na tą chwilę nic więcej nie poradzi. Także super... Chyba temat można zamknąć, już nie mam siły kopać się z koniem. 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Dołączenie domu do trwającej inwestycji POPC

w słupku, czy w splitterze?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 10
  • 0

Dołączenie domu do trwającej inwestycji POPC

Powiedział że w słupku. A jaka to dokładnie różnica?