Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dlaczego na mojej ulicy nie ma światłowodu?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

Dlaczego na mojej ulicy nie ma światłowodu?

Witam Państwa! Zacznę od początku a mianowicie w załączniku jest mapa zasięgu z mojej ulicy do wglądu, prosze mi wyjaśnić jak to jest że numery od 11 do 42 (?) posiadają podłączenie światłowodowe a numery od 1 do 10 na tej samej ulicy nie posiadają takiego podłączenia i muszą się męczyć z radiówkami ?? Piszę do Orange od pół roku od kąd się tutaj wprowadziłem o jakiekolwiek informacje na ten temat i cisza, co lepsze rozmawiałem z sąsiadami którzy nie mają światłowodu a bardzo by chcieli, podpisaliśmy wszyscy prośbę o podłączenie również nas szczególnie że ulica obok (górna) zaraz ma być podłączona! Wszystko oczywiście wysłane do Orange na adres korespondencyjny kilka razy i dalej zero odpowiedzi ! Proszę o podpowiedź jak mam dotrzeć wraz z sąsiadami do kogokolwiek kto może chociaż dać jakąkolwiek odpowiedź czemu tak jest że nas sie omija? 

 

Pozdrawiam


mapa zasiegu sosnowa.png

3 ODPOW. 3

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Dlaczego na mojej ulicy nie ma światłowodu?

Sprawdź na stronie wyszukiwarka.uke.gov.pl - być może Twój adres jest objęty projektem POPC i niedługo zostanie podpięty. Lub jest tez opcja nr 2. W Twoim rejonie usługi Orange są świadczone na łączu innego operatora (tzw BSA) i ten operator z różnych powodów może nie mieć u Ciebie sieci. Najczęściej dlatego, że są tam niedrożne studzienki albo tzw "cienkie" latarnie i nie można poprowadzić tam włókna.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

Dlaczego na mojej ulicy nie ma światłowodu?

Witam, światłowody wiszą na słupach, jeden słup jest obok u sąsiada pod nr 11a i ma podłączenie i obok jest taki sam słup który jest pod moim numerem 9 i niestety nie jest podłączony! Można to wyjaśnić ? Oba słupy są takie same i dzieli ich 20 m !


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

Dlaczego na mojej ulicy nie ma światłowodu?

Niestety, bardzo często jest tak, że dokądś jest światłowód, a później go nie ma.

Patrząc logicznie, zawsze jakaś inwestycja będzie się kończyć koło jakiś niepodłączonych domów, więc próbując podłączyć się dodatkowo, "tylko jeden dom", to tak każdy by zgłaszał, podpinał, i tak w kółko. Dlatego, jeśli inwestycja obejmuje dany obszar, kończy się w konkretnych domach, to nie będzie się podpinało co chwila ościennych domów, byłoby to daremne i nieopłacalne.