Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dlaczego Orange na infrastrukturze Nexery świadczy tylko 600mb/s?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Dlaczego Orange na infrastrukturze Nexery świadczy tylko 600mb/s?

Witam! Przychodzę z prostym zapytaniem. Dlaczego Orange, gdy inni operatorzy (choć nie wszyscy) na łączu Nexery świadczą 1gb/s, gdy tymczasem w Orange maksymalną prędkością jest 600mb/s. Podobna sytuacja występuje jeszcze w T-Mobile, z czego to wynika, że jedna firma świadczy 1gb/s a druga już nie?

8 ODPOW. 8
Anonim

Nie dotyczy

Dlaczego Orange na infrastrukturze Nexery świadczy tylko 600mb/s?

@Macrolo  to są umowy między operatorami, zawsze ostateczne słowo, ma wykonawca sieci, tu Nexera.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dlaczego Orange na infrastrukturze Nexery świadczy tylko 600mb/s?

To zależy od konfiguracji infrastruktury po stronie Nexery. TM np reklamuje 1giga a sprzedaje 900MBps.

Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Dlaczego Orange na infrastrukturze Nexery świadczy tylko 600mb/s?


@Macrolonapisał(-a)

Witam! Przychodzę z prostym zapytaniem. Dlaczego Orange, gdy inni operatorzy (choć nie wszyscy) na łączu Nexery świadczą 1gb/s, gdy tymczasem w Orange maksymalną prędkością jest 600mb/s. Podobna sytuacja występuje jeszcze w T-Mobile, z czego to wynika, że jedna firma świadczy 1gb/s a druga już nie?


Bo po salonach Orange krąży legenda, że jak się podłączy funboksa do ONT, to to nie pociągnie więcej niż 600. A na obcym łączu trzeba wziąć obcego ONT, nie można podłączyć bezpośrednio funboksa 3/6.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dlaczego Orange na infrastrukturze Nexery świadczy tylko 600mb/s?

Orange na łączu Nexery świadczy usługę BSA. W związku z tym musi się dostosować do Nexery jako operatora hurtowego. Każda niestandardowa opcja kosztuje Orange więcej. I to jest jedyna przyczyna.

________________
* Wpis poddany edycji – moderator Kinga


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Dlaczego Orange na infrastrukturze Nexery świadczy tylko 600mb/s?

Kolego @Piotrekk85 , Jeżeli znasz ustalenia międzyoperatorskie dotyczące przypadku zapodanego przez postodawcę, przytocz je, na potwierdzenie swojej tezy. Ja nie wiem, oczywiście, czy przyczyna ograniczenia, o której mówi postodawca jest taka jak ją opisałem. Sytuacja ta ma jednak punkty zbieżne z innymi opisywanymi na NO przypadkami, w których konfiguracja ONT+Funbox miałaby być obarczona limitem 600Mbps. We wpisach swoich tam umieszczanych twierdzisz, że jest to regulowane regulaminem, ale potem się okazuje, że żaden taki regulamin nie istnieje.

___________

* Wpis poddany edycji - moderator Bartłomiej


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dlaczego Orange na infrastrukturze Nexery świadczy tylko 600mb/s?

@pirenej Każdy można sprawdzić sobie starą i nową ofertę ramową Nexery, z której korzysta Orange. W części adresów Orange korzysta ze starej gdzie był tylko wariant 600, w części adresów z nowej gdzie jest do 1000.

W podanym wątku napisałem tyle: "W regulaminie jest napisane, że usługa działa na sprzęcie Orange. Tylko."

Nieistniejący regulamin https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/10641/cd494de1-de1e-4cca-857a-43b3fc3c360e.pdf
Cytat: "Jeśli jest to konieczne do prawidłowego świadczenia Usługi, wypożyczymy Państwu niezbędne urządzenia".

Nie można na rynku B2C kupić internet stacjonarnego bez urządzenia w Polsce w Orange.

Więc korzystanie z usługi nie sprzęcie innym niż od Orange może być nieprawidłowe.
________________
* Wpis poddany edycji – moderator Kinga


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Dlaczego Orange na infrastrukturze Nexery świadczy tylko 600mb/s?

Mój wpis jest prześmiewczy i celowo taki jest, żeby zobrazować absurdy, niedomówienia i dezinformacje mające źródło w niskiej jakości obsługi klienta OPL i niedostatecznym korpoprzepływie informacji. Twój wpis powyższy natomiast jest, wyjątkowo obszerny i tym razem udokumentowany. Doceniam to, ale i sobie przypisuję zasługę w nakłonieniu Cię do staranności, która przecież powinna być cechą tak zasłużonego członka forum, jak Ty.

________________
* Wpis poddany edycji – moderator Kinga

Anonim

Nie dotyczy

Dlaczego Orange na infrastrukturze Nexery świadczy tylko 600mb/s?

Ja tam kupuje to, co Piotrek mówi. 

 

Ostatnio była fala ograniczania usług Orange na sieciach innych operatorów, jeśli ktoś miał np. 1 Gbps to zniżali mu do 600 Mbps w ramach "propozycji nie do odrzucenia". Na sieci własnej Orange wszystko działa, sam mam 1 Giga i nikt nie dzwonił  z ograniczaniem. 

 

To są pewnie decyzje biznesowe - skoro na sieciach innych ISP oraz w przypadku posiadania ONT Orange ogranicza usługi, to zapewne ma to podłoże albo techniczne, albo ekonomiczne. Jedno z dwóch. 

 

Dla zwykłego konsumenta 600/100 to i tak dużo, wziąć po prostu niższy pakiet i Orange mniej zarobi, proste 😄