Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dlaczego światłowód omija Poznań?


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Dlaczego światłowód omija Poznań?

► W temacie uporządkowano etykiety - Moderator Wiktor ◄

 

Witam

 

Od wielu miesięcy widzę pewną zmowę milczenia pracowników Orange gdy ktokolwiek pyta o dostępność światłowodu w Poznaniu. Na około są miasta które mają od tysiąca do po ponad 5tyś lokacji ze światłowodem (np Wrocek) a w piątym największym mieście w Polsce, stolicy Wielkopolski, w tym roku przybyło dosłownie kilka adresów (obecnie jest ich 24, srednio co miesiąc pojawia się chyba jeden!). Wiem bo obserwuje mapę orange od ponad roku. W ogóle u nas szybki internet jest tylko i wyłącznie w blokach (Inea albo pochodne).

 

Gdy ludzie próbują się pytać dlaczego, czy to na fejsie czy blogu, przeważnie są to jedyne! pytania bez odpowiedzi, a jeżeli już (co jest rzadkie) dostaną odpowiedź, jest to ZAWSZE standardowa odpowiedź generowana przez bota że "w całym kraju pracujemy nad ...".

 

Orange w materiałach gdzie pisze o inwestycjach nigdy nie wspomina o Poznaniu. To nie może być zwykła niechęć kierownictwa firmy do Poznania (nie uwierze), jakiś powód musi być. Tutaj są tysiące domów bez szybkiego internetu, masa studzienek TPsa, które mają stare miedziane kable z PRLu. I co od 30 lat nie mają funduszy aby wymienić okablowanie?? Zero inwestycji w infrastrukture (sam mam około 400 metrów do centrali i nie oferuja nawet telefonu na swoich kablach). Umiecie to jakoś wytłumaczyć??

 

p.s informacje zawarte pod tymi linkami nie mają żadnego znaczenia. Jakiś czas temu jeden pracownik Orange w chwili szczerości przyznał mi że pewnie _znowu_ podepną jedno mieszkanie (w nowo wybudowanym domu), to wystarczy aby wpisać pół milionowe miasto na listę i pisać w liczbie mnogiej o pętlach abonenckich!.

http://www.hurt-orange.pl/30-09-2016-planowane-uruchomienie-lokalnych-petli-podpetli-abonenckich.pht...

Pozdrawiam!

8 ODPOW. 8

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Dlaczego światłowód omija Poznań?


bartoszm84 napisał(-a):

Od wielu miesięcy widzę pewną zmowę milczenia pracowników Orange gdy ktokolwiek pyta o dostępność światłowodu w Poznaniu.


Zmowę milczenia?  Przypadkiem nie przyszło Ci do głowy że szeregowi pracownicy po prostu sami nie mają informacji?

 Strategia firm jest z reguły objęta klauzulą poufności, Orange nie jest pod tym względem wyjątkiem. 😄 

    Konkurencja czuwa!

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dlaczego światłowód omija Poznań?

To ja Ci odpowiem, wynika to z dwóch powodów:

1) UKE podzielił gminy na tzw. regulowane i zderegulowane. Na terenie regulowanym Orange musi każdą ofertę wysyłać do UKE przed wprowadzeniem jej w życie. Poza tym obniżenie ceny Neo w tym rejonie przekłada się na obniżenie stawek hurtowych dla innych operatorów. Średnio się opłaca. (a Poznań jest na obszarze regulowanym)

2) większość terenu Poznania i okolic okablowała światłowodem Inea, z niektórymi developerami i spółdzielniami na wyłączność, kiedyś na telepolis był wpis, że Orange negocjuje z Ineą dostęp do jej infrastruktury, ale o wyniku publicznie nie widziałem info o końcu rozmów. Więc to druga przeszkoda.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dlaczego światłowód omija Poznań?

PS.1) cały czas rynek telekomunikacyjny nie jest wolnym rynkiem - może Unia to zmieni niebawem, ale to jeszcze sporo czasu
2) nasz nowy kochany rząd złożył w sejmie specustawę związaną z inwestycjami w rozwój sieci telekomunikacyjnych, niestety z tego co mi wiadomo leży w zamrażarce, więc zawsze może napisać do sejmu lub jakiegoś posła z prośbą by uchwalili tą ustawę - wtedy problemu nr 2 nie będzie
Anonim

Nie dotyczy

Dlaczego światłowód omija Poznań?

@bartoszm84 zawsze możesz skorzystać z LTE domowy od Orange 🙂 Ceny podobne i do tego masz jeszcze dużo GB poza miejscem zamieszkania do wykorzystania 🙂 Po co Ci kabel 🙂


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Dlaczego światłowód omija Poznań?

Pytanie jest tak naprawdę do wszystkich operatoró w Poznaniu. Czemu inwestują tylko w bloki? Bo tam się opłaca. 

 

Poza tym jakl przedmówca wspominał są jeszcze kwestie regulacyjne które też ostatecznie wpływają na cenę inwwestycji i jej opłacalność


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dlaczego światłowód omija Poznań?

News dla Poznaniaków którzy mają zasięg Inei 🙂
Pewnie w Nowym Roku ruszy komercyjnie 🙂

http://www.telepolis.pl/wiadomosci/orange-i-inea-uzgodnily-warunki-dostepu-do-infrastruktury-,2,3,37...

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dlaczego światłowód omija Poznań?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364