Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy posiadając internet mobilny/stacjonarny można korzystać ze stacji t-mobile?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Czy posiadając internet mobilny/stacjonarny można korzystać ze stacji t-mobile?

Czy posiadając internet mobilny/stacjonarny można korzystać ze stacji t-mobile? Pytam się bo na mapa bts widać, że na wsiach co 7 km są na zmianę nadajniki od t-mobile  i orange i prawie w ogółe nie zdarza się, żeby były dwie stacje lte: orange i t-mobile koło siebie

17 ODPOW. 17

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy posiadając internet mobilny/stacjonarny można korzystać ze stacji t-mobile?

Jeśli chodzi o zakres LTE, to nie tyle możesz korzystać ze stacji T-Mobile, tylko obecnie nadajnikami po stronie Orange i T-Mobile zarządza spółka NetWorks!. O ile częstotliwości na GSM, UMTS i LTE są wymieniane, to reszta już nie (Vimax w przypadku T-Mobile, czy CDMA w przypadku Orange).

 

Dla Ciebie i tak jest dostępna sieć Orange Polska (PL 260-03).

 

A w czym dokładnie masz problem?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Czy posiadając internet mobilny/stacjonarny można korzystać ze stacji t-mobile?

Interesuje się moim najbliższym nadajnkiem nie daleko mstowa. Nie daleko od częstochowy. Na mapie zasięgu jest pokazany zasięg lte a nie ma lte. Natomiast na mapie bts pisze, że t-mobile ma lte 1800,800 i 2600 mhz. Nie dawno się pojawiło. Net works to umts 900 i orange również.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy posiadając internet mobilny/stacjonarny można korzystać ze stacji t-mobile?

A jaki masz telefon?
Od kiedy masz kartę sim? (stare karty nie wspierają LTE)

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Czy posiadając internet mobilny/stacjonarny można korzystać ze stacji t-mobile?

Mam nową karte sim. Telefon nowy. Po za tym wkładam również karte sim do modemu na pc.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy posiadając internet mobilny/stacjonarny można korzystać ze stacji t-mobile?

Okej a ten modem wspiera LTE?
Jaki to model?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Czy posiadając internet mobilny/stacjonarny można korzystać ze stacji t-mobile?

Huwaei e3272. Przy antenie zewnętrznej jak jest tle to może  z 11-19% sygnału. Na komóce sprawdzałem okolice w kierunku nadajnika. Widać, że nie ma LTE. Komóka łapie dobry sygnał tylko na górze z nadajnika i nie we wszystkich miejscach. Nadajnik znajduje się moim zdaniem około 7-8 km od tego miejsca. Powróćmy do głównego wątku tematu. Jak zostanie ulepszony nadajnik do lte to prędkość przez kable adsl również się zwiększy?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy posiadając internet mobilny/stacjonarny można korzystać ze stacji t-mobile?

1) A możesz zalogować się na panel modemu?
Wejdź w Ustawienia, potem ustawienia połączenia, a potem ustawienia sieci.
Co masz wybrane?
2) czy ja dobrze rozumiem, że oczekujesz łapać LTE 7-8km od nadajnika? nawet z anteną zewnętrzną nie ma szans
3) nadajnik LTE nie ma nic do Neostrady w technologii ADSL


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Czy posiadając internet mobilny/stacjonarny można korzystać ze stacji t-mobile?

Ja oczekuje po prostu odpowiedzi na temat samego zasięgu. Piszesz, że lte nie ma nic współnego z adsl. Oznacza to, że prędkość w internecie stacjonarnym nie zostanie zwiększona pomimo lte? Miałem do sierpnia umowę z orange na internet stacjonarny i zerwałem z powodu prędkości 3,5 mb/s. Da się jakoś sprawdzić prędkość internetu stacjonarnego? Teraz korzystam z mobilnego play na pc na kartę i abonament orange  w komórce.  Według mapa bts do nadajnika lte z orange mam 7 km,a do umts 900 3 km. i na tym nadajniku 3 km jest lte od t-mobile, ale sprawdzałem również t-mobile i również jest kiepsko. Modem w ogółe nie wykrywa sygnału dla t-mobile bez anteny. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy posiadając internet mobilny/stacjonarny można korzystać ze stacji t-mobile?

Mamy na stronie BTS są aktualizowane nie przez operatorów, więc nie zawsze info się pokrywa.
Pełne info uzyskasz po kontakcie z działem technicznym na infolinii.

Mimo, że Orange ma usługi i stacjonarne i komórkowe, są to zupełnie różne technologie.

Zmierzyć prędkość internetu możesz np tu orange.pl/pomiar