Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy internet/zasięg Orange różni się od zasięgu/internetu T-mobile?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 42
  • 0

Czy internet/zasięg Orange różni się od zasięgu/internetu T-mobile?

Cześć. Jestem doskonale świadoma, że to Networks. Ja trochę najeździłam z tymi 2 operatorami, a do dziś nie widzę różnicy. Natomiast.... Pewna osoba się kłóci, że Orange ma inny zasięg w powierzchni 50/75% Polski xD Albo, że ta osoba była blisko nadajnika i nagle 3G dostała, a T-mobile hulał na wysokich pasmach 4G.

 

Co o tym myślicie? 😄

7 ODPOW. 7

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18627
  • 53341
  • 721

Czy internet/zasięg Orange różni się od zasięgu/internetu T-mobile?

@Gawron12 nie wszystkimi nadajnikami zarządza Networks. Druga sprawa to pozwolenia na danych nadajnikach. Z tego powodu mogą wynikać różnice w zasięgu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13246
  • 54332
  • 637

Czy internet/zasięg Orange różni się od zasięgu/internetu T-mobile?

@Gawron12  mimo większości przypadków współdzielonych nadajników każdy z operatorów ma własne, niezależne od innych. Poza tym polityka zarządzania panelami badawczymi zapewne określa współpracę i zależność zasiegową obu operatorów...to jednak wielką niewiadomą,  bo to dane operatora 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2568
  • 9203
  • 46

Czy internet/zasięg Orange różni się od zasięgu/internetu T-mobile?

W dużych i średnich miastach praktycznie nie ma znaczenia z jakiej sieci korzystasz. Wszyscy mają pełne pokrycie. To może mieć znaczenie gdzieś na wioskach i totalnym odludziu. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 184
  • 615
  • 0

Czy internet/zasięg Orange różni się od zasięgu/internetu T-mobile?

Nie zgodzę się zasięgi w większości się pokrywają ale są różne siły sygnału (są nadal miejsca z 2G).

W dużych miastach najważniejsze jest 5G a dokładniej to w paśmie C, tu każdy operator ma swoją częstotliwość i zasięg a dodatkowo nie każda komórka obsługuje wszystkie 4 zakresy pasm C (moja np tylko jeden).

Więc nie tylko sieć ma znaczenie ale również lokalizacja oraz sprzęt z którego korzystasz, należałoby jeszcze dodać iż wypadałoby by abo/sub/karta obsługiwały 5G...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18627
  • 53341
  • 721

Czy internet/zasięg Orange różni się od zasięgu/internetu T-mobile?

@Pit2024 jakie 4 pasma 5G masz na myśli, skoro obecnie w paśmie C jest tylko przydzielona jedna częstotliwość?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 184
  • 615
  • 0

Czy internet/zasięg Orange różni się od zasięgu/internetu T-mobile?

4 zakresy= każdy operator z tzw wielkiej czwórki ma swój zakres w paśmie C


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 546
  • 1998
  • 15

Czy internet/zasięg Orange różni się od zasięgu/internetu T-mobile?

@Gawron12 

Z tego co czytałem to Orange i T-Mobile w ramach współpracy mają nadajniki 1:1. T-Mobile wdraża 5G3600 trochę szybciej czyli zasięg będzie różny. Z czasem możliwe że będzie taki sam ale póki co jest różny. Ta sama zasada zapewne dotyczy LTE.

T-Mobile ~2400 nadajnikach, pasmo C.

Orange ~1700 nadajników, pasmo C.