Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czas oczekiwania na budowę światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Czas oczekiwania na budowę światłowodu

Dzień dobry,

 

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że w mojej okolicy kamienice i inne budynki są podłączane do sieci światłowodowej. Wniosek taki wynoszę z tego, że na stronie Światłowód Inwestycje pojawiają się zielone kropki z dostępem do światłowodu. Co prawda wciąż większość jest niepodłączona, ale jednak kilka jest.

 

W pliku z planami długoterminowymi znalazłem swój adres z opisem, że obecnie jest objęty etapem drugim tj. "projektujemy". Pierwszy to "planujemy" i trzeci to "budujemy", a ostatni to "gotowe". W opisie w odniesieniu do planów długoterminowych wspomniane jest, że sięgają one do 3 lat. Czy jest w związku z tym szansa, że najbliższym czasie coś się zmieni? W pliku w odniesieniu do planów krótkoterminowych mojego adresu niestety nie ma i jak rozumiem obejmuje on adresy, gdzie jest na mapie niebieska kropka oznaczająca, że usługi wkrótce będą. W pliku z długoterminowymi jest w mojej okolicy adres ze statusem "budujemy", jednak jego też nie ma na mapie oznaczonego niebieską kropką.

 

Oczywiście domyślam się, że muszę po prostu cierpliwie czekać, ale czy ktoś orientuje się mniej więcej ile trwa etap od projektu do budowy i zakończenia?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13772
  • 56639
  • 672

Czas oczekiwania na budowę światłowodu

@Plk02 Na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Nie ma terminów, a właściwie są, ale niedostępne dla klientów. Będą publikowane na miesiąc przed oddaniem do użytku, więc warto śledzić status sprawy na stronie zasięgu Orange. Teoretycznie sama budowa trwa niedługo. Gorzej z instalacją skrzynki OPP (rozdzielnia dla budynku), określenie i budowa ewentualnych tras kablowych w bloku...Ustalenia, uzgodnienia, dokumentacja i wreszcie odbiór techniczny, oraz przyłączenie gotowej części infrastruktury do czynnej sieci. Nie wspomniałem o umieszczeniu w bazach  inwestycji ukończonych i adresów dostępnych do realizacji przyłączania...Aspektów sporo, jak widzisz..

Każdy postęp w oznaczeniu to szansa na powodzenie, ale jeśli chcesz, podaj adres bloku, może coś podpowiemy....

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13772
  • 56639
  • 672

Czas oczekiwania na budowę światłowodu

@Plk02 Na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Nie ma terminów, a właściwie są, ale niedostępne dla klientów. Będą publikowane na miesiąc przed oddaniem do użytku, więc warto śledzić status sprawy na stronie zasięgu Orange. Teoretycznie sama budowa trwa niedługo. Gorzej z instalacją skrzynki OPP (rozdzielnia dla budynku), określenie i budowa ewentualnych tras kablowych w bloku...Ustalenia, uzgodnienia, dokumentacja i wreszcie odbiór techniczny, oraz przyłączenie gotowej części infrastruktury do czynnej sieci. Nie wspomniałem o umieszczeniu w bazach  inwestycji ukończonych i adresów dostępnych do realizacji przyłączania...Aspektów sporo, jak widzisz..

Każdy postęp w oznaczeniu to szansa na powodzenie, ale jeśli chcesz, podaj adres bloku, może coś podpowiemy....


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Czas oczekiwania na budowę światłowodu

@agat13 Wyślę adres budynku przez wiadomość prywatną.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2664
  • 9712
  • 49

Czas oczekiwania na budowę światłowodu

Jeśli poszedł już do projektowania to może do pól roku zrobią ale nie ma na to reguły. Są adresy które można zrobić w kilka tygodni a są i takie co budowane są i 2 lata. To zależy od presji inwestora, sprzedawców, rzetelności projektanta i solidności podwykonawcy.