Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Co jest z LTE 800 MHz? Czy sa problemy po włączeniu LTE-M?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 260
  • 1

Co jest z LTE 800 MHz? Czy sa problemy po włączeniu LTE-M?

@Wojciech  mógłbyś proszę dowiedzieć się tam u góry w Waszym dziale obsługi sieci mobilnej co stało się z LTE 800 MHz ? 

Już bardzo dużo użytkowników z całej Polski zauważyło spadek poziomu sygnału na tej częstotliwości LTE, ja również zauważyłem tę sytuację. Problem pojawił się wraz z wprowadzeniem przez Orange Polska LTE-M i rzeczywiście w wielu lokalicjach zasięg L800 spadł o kilka a nawet kilkanaście dBm. Dodatkowo niektórzy zauważyli, że routery pewnych marek nie są wpuszczane do L800, a przed wprowadzeniem LTE-M normalnie logowały się do B20. W czym problem może być ... coś nie był to chyba dobry pomysł z tym LTE-M.

 

 

______________

*Post wydzielony z tematu "2G/3G/LTE/5G/6G" - moderator Wojciech.

3 ODPOW. 3

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 113
  • 303
  • 0

Co jest z LTE 800 MHz? Czy sa problemy po włączeniu LTE-M?

Może to nie do mnie pytanie, ale się wypowiem, bo coś w temacie wiem. Rozmawiałem z Doradcą żeby coś się dowiedzieć.

 

Na stacjach gdzie jest tylko LTE na 800MHz i włączone jest LTE-M mogą być trudności. Jednakże to tylko dla jakichś starszych urządzeń. Doradcy mają listę z jakimi. W niektórych wystarczy zaktualizować oprogramowanie, a w niektórych nie będzie działać i tyle. Wtedy zostaje przełączyć się na 3G.

 

Twierdzisz że bardzo dużo użytkowników zauważyło spadek poziomu sygnału. Em... jakieś źródło? Ponieważ tutaj piszesz tylko ty.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Co jest z LTE 800 MHz? Czy sa problemy po włączeniu LTE-M?

To, że jest odpalone LTE-M to jeszcze ktoś musi korzystać z tego pasma. Zainteresowanie ofertą IoT nie jest rewelacyjne.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 260
  • 1

Co jest z LTE 800 MHz? Czy sa problemy po włączeniu LTE-M?

Wiem,, że dużo czy bardzo dużo to pojęcie względne, ale jak na dosyć małą garstkę świadomych technologicznie użytkowników sieci to spora cześć zauważyła ten problem. Zapraszam na forum telepolis.pl

Mówisz, że masz informację o występowaniu problemu tylko na stacjach L800 only i na starszych urządzeniach.. najwyraźniej nie zawsze tak jest.