Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Cała ulica i sąsiednie przyłączane do światłowodu, oprócz mojego bloku.. (Gdańsk, ul. Niwki)


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Cała ulica i sąsiednie przyłączane do światłowodu, oprócz mojego bloku..

@blacky157 Wykaz adresów jest bardziej wiarygodnym dokumentem niż jakaś mapka. Jeśli Cię tam nie ma to pozostaje tylko pisanie do POPC jak koledzy Ci doradzili. Jednak znając życie odpiszą Ci że oni tego nie ustalają a beneficjent projektu czyli Orange. I kółko się zamyka...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Cała ulica i sąsiednie przyłączane do światłowodu, oprócz mojego bloku..

@blacky157 Piszę to po raz kolejny, ale tak właśnie jest...Orange jako beneficjent otrzymuje dofinansowanie inwestycji w danym rejonie, Wykonuje je zgodnie z listą adresów otrzymanych od Zespołu POPC. Oczywiście po korektach wynikających z kilku aspektów (np prawnych, dokumentacyjnych, możliwości technicznych czy wręcz opłacalności ) może się zdarzyć, że jakiś adres wypadnie z pierwotnej listy. Ja to widzę tak. Beneficjent wykonując prace zapewnia sobie "zajęcie" terenu inwestycji. Buduje sieć łapiąc przyczółki, które w późniejszym terminie wypełnia instalacjami poprojektowymi realizowanymi ze środków własnych na warunkach zgodnych z Projektem POPC (legalnie wg umowy mówiącej, że beneficjent ma po jakimś czasie prawo do rozbudowy sieci i dołączania dodatkowych klientów- hasło :dorejonizowanie ). Dlatego warto pisać i zgłaszać akces, bo będzie on na 100% rozpatrywany po ukończeniu inwestycji. To według mnie logiczne, bo skoro sieć buduje się z zapasem i niektórzy wymienieni w listach nie chcą instalować FTTH, to w ich miejsce po zamknięciu projektu wskoczą inni zainteresowani.

Ja widzę to tak i mam kilka przykładów, że to się sprawdza


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Cała ulica i sąsiednie przyłączane do światłowodu, oprócz mojego bloku..

@agat13 Tak to właśnie wygląda.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 41
  • 0

Cała ulica i sąsiednie przyłączane do światłowodu, oprócz mojego bloku.. (Gdańsk, ul. Niwki)

Nie wiem co zadziałało, bo jedyna sensowna Pani z infolinii inwestycyjnej powiedziała, że blok był w projekcie ale wyleciał ( prawdopodobnie osoba przygotowująca projekt nie skontaktowała się z naszym zarządcą), co dziwniejsze - okazało się że prace będą prowadzone w studzience która znajdowała się na naszym terenie, jedyne co mi doradziła to właśnie dorejonizowanie i kazała kontaktować się jak projekt się zakończy, na adres Orange wysłałiśmy pismo przewodnie z prośbą o podłączenie, a ja jeszcze wysłałem maila do CPPC i udało mi się dobić na sekretariat do ministerstwa Cyfryzacji - departament telekomunikacji, gdzie pani poprosiła o maila do niej z którego obiecała zrobić oficjalne pismo. W każdym razie nie dostałem żadnej odpowiedzi, ale dzisiaj przyszedł Pan i powiedział że właśnie dostali zlecenie na przyłączenie i naszej kamienicy i szukał miejsca na skrzynkę, więc nie wiem co, ale coś podziałało.

Więc historia kończy się pozytywnie.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc i słowa wsparcia, zdecydowanie pomogliście i także dzięki wam w końcu będziemy mogli cieszyć się normalniejszym internetem 🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Cała ulica i sąsiednie przyłączane do światłowodu, oprócz mojego bloku.. (Gdańsk, ul. Niwki)

@blacky157 Podałeś adres to możliwe że ktoś z pracowników Orange zaglądający na to forum zainteresował się tematem 👍