Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Budowa światłowodu Nexera

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 6
  • 0

Budowa światłowodu Nexera

W mojej miejscowości od około 2 miesięcy trwa budowa światłowodu przez firmę nexera, do tej pory na ich mapach moja miejscowość jak i sąsiednie widniały jako "adres w projektowaniu" po czym jakiś tydzień temu ten status całkiem znikł. Odebrałem to jako sygnał o tym że budowa zostanie przerwana (niestety nie udało mi się jak na razie skontaktować z nexerą.) Od czasu zniknięcia statusu z mapy prace stanęły na etapie światłowodu wiszącego na słupie we wszystkich miejscowościach w których był budowany, miejscami są zawieszone skrzynki. Wczoraj ktoś przyjechał i w mojej miejscowości na każdym słupie gdzie światłowód wychodzi lub wchodzi do ziemi powiesił taką skrzynkę.

411427278_1792315997879725_1594856363438539400_n.jpg

I teraz moje pytanie czy z czegoś takiego będzie można później podłączyć swiatłowód do domu? Akurat ten słup ze zdjęcia stoi na mojej działce 50 m od domu. Na innych słupach gdzie jest zostawiony taki zwój jeszcze nie ma skrzynek. 

 

________________
* Przeniosłem z działu Internet domowy – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12980
  • 53284
  • 619

Budowa światłowodu Nexera

@Domin28  zniknięcie statusu znaczy jego zmianę, a oznakowanie na skrzynce wskazuje, że jest już zaewidencjonowana i gotowa. To już niewiele zostało do oddania jej do użytku. Dystans 50m jest maksymalny na wykonanie podwieszki do domu.

Myślę, że niedługo przyjdzie info i tym, że jesteś w zasięgu..

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Budowa światłowodu Nexera

@Domin28  tak, od tej skrzynki w przyszłości po zakończeniu inwestycji będzie możliwość przyłączenia Ciebie do usług światłowodowych, instalacja do budynku będzie wykonana napowietrznie. Za pomocą takiej skrzynki można obsłużyć od kilku do kilkunastu przyszłych abonentów usług.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1597
  • 5461
  • 59

Budowa światłowodu Nexera

@Domin28Można i ponad rok czekać zanim będzie możliwe podpisanie umowy z konkretnym Operatorem i podłączanie do posesji światełka. Nexera nie rozmawia z indywidualnymi klientami tylko z operatorami, którym udostępnia linię.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12980
  • 53284
  • 619

Budowa światłowodu Nexera

@Domin28  zniknięcie statusu znaczy jego zmianę, a oznakowanie na skrzynce wskazuje, że jest już zaewidencjonowana i gotowa. To już niewiele zostało do oddania jej do użytku. Dystans 50m jest maksymalny na wykonanie podwieszki do domu.

Myślę, że niedługo przyjdzie info i tym, że jesteś w zasięgu..


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2515
  • 9021
  • 45

Budowa światłowodu Nexera

@Domin28 To się ciesz. Prace idą prawidłowo. Na statusy nie patrz. Zniknął bo już etap projektowania dawno za nimi. Teraz jest etap realizacji.