Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak zasięgu od dnia 01.08.2021


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Brak zasięgu od dnia 01.08.2021

Dzień dobry, 

 

Dnia 01.08.2021 w mojej okolicy wyłączony został prąd i nadajniki. Od tamtej pory nie mam zasięgu w telefonach ani w routerze. Przed awarią zasięg na telefonach 1-2 kreski LTE, w routerze 3-4 LTE. W tej chwili na telefonach totalny brak zasięgu, nie da się wykonywać połączeń, w routerze czasem łapie 1 kreskę LTE.

Sprawę zgłaszałem już 4 razy do orange i ciągle robią ze mnie idiotę. Tłumaczę, że od 2 lat używam w tym miejscu internetu i przez ten rok przetransferowałem już 700 GB danych, nie miałem problemu z zasięgiem. Konsultanci nie potrafią zrozumieć, że zasięgu nie ma od 2 tygodni, od chwili wyłączenia nadajnika i prac technicznych i chcą mi wmówić, że tak było zawsze.

Czy da się coś z tym zrobić? Co może być problemem? Czy ktoś mógł zainstalować w okolicy nielegalny repeater gsm, podobno przez nie są takie problemy? Czy da się jakoś zgłosić potrzebę budowy nadajnika? 

10 ODPOW. 10

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52433
  • 701

Brak zasięgu od dnia 01.08.2021

@mjrrr mogła wystąpić awaria nadajnika, ale tego typu obiekty mają własne podtrzymanie z baterii, więc wyłączenie nie powinno mieć wpływu. Raczej stawiam na zakłócenia spowodowane użytkowaniem nielegalnego wzmacniacza. 

Budowa nadajnika, to czas kilku lat, więc nie będzie to szybko.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Brak zasięgu od dnia 01.08.2021

Myślałem o tym, że to może być jakiś nielegalny wzmacniacz. Jednak zbiegło się to idealnie z wyłączeniem prądu. Od konsultanta dowiedziałem się, że z jakiegoś powodu nadajniki w mojej okolicy zostały wyłączone, 2 następne dni trwały podobno prace techniczne. Niestety dalej nic nie działa. Router ustawiony miałem w oknie na nadajnik w miejscowości Ryboły, odbierał bardzo dobrze. W tej chwili gdy router stoi w oknie skierowany na nadajnik Ryboły 23, to podobno łączy się z bardziej oddalonym nadajnikiem w miejscowości Narew. Na telefonach straciłem zasięg całkowicie. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Brak zasięgu od dnia 01.08.2021

@mjrrr  nie neguję uszkodzenia nadajnika. To mogło spowodować większą aktywność dodatkowych wzmacniaczy w Twoim rejonie. Zmianę ich ustawienia, co spowodowało większe zakłócenia na linii Ty-BTS. 

Sprawdź  na aplikacji NetMonster z jakim nadajnikiem jesteś podłączony i z jakim poziomem odbierasz sygnał. Zrób testy w kierunku nadajnika z najwyższego miejsca w domu. Na jakim Modemie odbierasz? Czy na wifi czy na kablu? 

Napisz coś więcej, może anteny do modemu możesz podpiąć? 

Zerknij na rozmieszczenie nadajników w okolicy na http://beta.btsearch.pl/


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Brak zasięgu od dnia 01.08.2021

Niestety nie mam w tej chwili żadnego urządzenia z systemem Android żeby zainstalować NetMonster. Router przestawiłem na inne okno skierowane na dalszy nadajnik i odbiera 3 kreski LTE(RSSI: -83 dBm). Anteny do routera zamówiłem, niestety z telefonami to nie pomoże. Wychodzi, że moją jedyną opcją jest chyba również zainstalowanie nielegalnego wzmacniacza sygnału. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52433
  • 701

Brak zasięgu od dnia 01.08.2021

@mjrrr jak zainstalujesz wzmacniacz, to tylko pogorszydz już i tak słaby sygnał. Chyba że chcesz narazić się na kary finansowe, w skrajnych przypadkach nawet pozbawienie wolności. Szkoda zachodu na takie kombinowanie.

Lepiej do routera, tak jak już zamówiłeś, podłączyć anteny i dzwonić przez WiFi Calling. Sygnał na poziomie -83 dBm już jest całkiem przyzwoity.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Brak zasięgu od dnia 01.08.2021

Dzięki za rady. Zobaczę jak będzie z antenami, domu nie przestawię, a internet i telefon potrzebny jest mi do pracy. W mojej okolicy przez ostatnie lata pojawia się dużo nowych domów, niestety nadajniki są oddalone o minimum 8-10km. Czy jest jakiś oficjalny sposób zgłaszania zapotrzebowania na stawianie nadajników? Czytałem w internecie, że sprawę załatwia się przez gminę, ale już sobie wyobrażam te rozmowę.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Brak zasięgu od dnia 01.08.2021

@mjrrr  nielegalne jest nielegalne i wcześniej czy później zapuka do Twoich drzwi PIR... Nie przyjdą z pustymi rękami.. Przyniosą kwitek na karę... Dotkliwą.. 

Zamiast tego polecam inwestycje w telefon vowifi.. 

Kiedyś dawno miałem coś takiego jak lokalny wzmacniacz sygnału 2G ( a nawet 3G) od Orange. I to nawet działało!! 

Odbiornik i wzmacniacz w drugim końcu domu po wifi.. Kosztowało to 2000zl, ale to tańsze niż kara i nielegalny wzmacniacz


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Brak zasięgu od dnia 01.08.2021

Rozumiem, że jest nielegalne. Niestety w internecie pełno jest ofert z takimi urządzeniami. Mówisz, że ktoś zapuka do drzwi. Czy jest jakiś prosty sposób na lokalizację takich urządzeń? Chętnie sprawdziłbym okolice i sam zawiadomił odpowiednie służby jeśli to przez jakiegoś sąsiada nie ma u mnie zasięgu.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52433
  • 701

Brak zasięgu od dnia 01.08.2021

@mjrrr na pewno władze lokalne będą miały większy wpływ na budowę nadajnika, niż pojedyncze osoby. Nie mniej, od momentu decyzji budowy nadajnika do jego uruchomienia może potrwać minimum 2 - 3 lata.