Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak szybkiego LTE

Anonim

Nie dotyczy

Brak szybkiego LTE

► Temat przeniesiony z kategorii Na kartę - Moderator Wiktor ◄

 

Witam
Mam pytanie w kwestii technicznej. A mianowicie... Z tego co mi wiadomo LTE powinno mieć znacznie szybszą prędkość niż np sieć 3G to dlaczego u mnie to wygląda tak iż LTE ma szybkość w teście 4.77 Mb/s natomiast 3G ok 12 Mb/s

24 ODPOW. 24

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Brak szybkiego LTE

Jeżeli masz słabszy zasięg LTE (końcówka zakresu), takie objawy mogą się zdarzyć.. żeby odczuć znaczną różnicę, LTE musi mieć w miarę dobry sygnał...

Do poprawnego testu na osobnych standardach musisz wymusić LTE i osobno 3G i dopiero wtedy robić pomiary...

Anonim

Nie dotyczy

Brak szybkiego LTE

Sygnał LTE mam na Full. Niezależnie od tego gdzie bym nie był to prędkość wynosi maksymalnie 5 Mb/s co dziwniejszym faktem jest że 3G w porównaniu ma ponad 20
Wymusiłem łączenie tylko po LTE, korzystam też z ustawien wimax
Jak dla mnie to dziwne, bo mając na względzie mój telefon Galaxy S8+ nie powinienem mieć tego typu kłopotów


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Brak szybkiego LTE

Zrób test krzyżowy, jak masz możliwość. Przełóż kartę do innego telefonu i sprawdź efekty. Jeżeli osiągi będą lepsze, będziesz musiał przekonfigurować telefon... łączysz się po ipv4 czy ipv6?

Anonim

Nie dotyczy

Brak szybkiego LTE

W kwestii technicznych etc laikiem raczej nie jestem. Próbowałem tego sposobu na trzech innych telefonach. Efekt taki sam.... Dziwne że np wczoraj w nocy ok 23 miałem prędkość LTE dochodząca do 50 Mb/s
Dzisiaj zgłosiłem to do Orange. Oni sami byli zdziwieni bo z ich poziomu było ok. Telefon posiada też opcje VoLTE ona sama w sobie powinna wpływać na jakość przesyłu. Piszesz o konfiguracji telefonu, co masz na myśli w tym kontekście?

 

APN mam ustawiony oryginalnie na IPv6

Choć ustawien w kwestii APN robiłem już dziesiątki


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Brak szybkiego LTE

Po testach chodziło mi o sprawdzenie ustawień telefonu, ale jak robiłeś to ok. Brałeś pod uwagę przeciążenie BTS-a? Jeżeli były momenty że miałeś 50mbs, to musi być coś z przekaźnikiem...masz znajomych w okolicy, korzystających z usług OPL? Jak to u nich wygląda?

Anonim

Nie dotyczy

Brak szybkiego LTE

Sam też stawiam na problem z BTS- em choć nie do końca bo w innych miejscach, miastach problem niestety nie znika. Nie korzystam z żadnych tego usług. Mam ofertę free na kartę. Żadna z moich usług nie blokuje niczego co mogłoby zwolnić prędkość. Mój telefon sam w sobie zdolny jest do przesyłu 1 Gb/s co i tak jest fikcją jak na nasze realia. Wiadomo też że LTE korzysta z różnych pasm więc może któreś, mam na myśli moje ma problem z przepustowościa


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Brak szybkiego LTE

Telefon gotowy pod standard 5G 😉 Co do tematu, osobiście porobiłbym parę testów krzyżowych z innymi abonentami z Orange i porównał bym wyniki... zgłaszając to do BOK...

Anonim

Nie dotyczy

Brak szybkiego LTE

Zgłoszenie już dzisiaj poszło. Mam nadzieję że szybko i co najważniejsze z pozytywnym efektem się to zakończy. Bo nie chce mi się wierzyć że taka sieć jak Orange miałaby kłopoty z przepustowościa swoim pasm LTE nawet jeśli można zrozumieć to że w godzinach szczytu liczba osób korzystających z internetu jest ogromna co nie umniejsza faktu że skoro inni mają to dlaczego ja mogę w pełni z tego korzystać

 

Ostatni wynik testu LTE, wynik? Porażka
Screenshot_20180202-233804.png

 

A to wynik sieci 3G
Screenshot_20180202-234119.png


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Brak szybkiego LTE

Fakt, dziwne....u mnie w Toruniu wygląda to tak (patrz ostatni pomiar), choć szału nigdy nie było, bo i zdarzają się dziury...

Screenshot_2018-02-02-23-39-58.png